הערב: המסיבה של חטיבת העיתונאים הצעירים

כן, פוסט שני ברציפות לעיתונאים בלבד. סליחה לכל השאר. אם אתם עיתונאים – צעירים יותר או פחות – אל תוותרו על האירוע של החטיבה הצעירה שיתקיים הערב. פרטים בבלוג החדש של החטיבה. תבואו, יהיה סבבה.

היה לי שבוע מאד סוער, עם כמה עניינים בוערים לטפל בהם, ולכן לא הספקתי לספר על כנס היסוד של החטיבה הצעירה שהתקיים בשבוע שעבר בבית סוקולוב בתל-אביב. בלינק יש הפניות לכמה דברים שכתבו על זה אנשים אחרים, אבל הרשו לי להוסיף דבר או שניים משלי.

ראשית, נכחו באירוע כ-350 איש, שזו כבר הצלחה. אישית, חששתי למצוא את עצמי עם חצי תריסר בני תשחורת ודי נשמתי לרווחה כשגיליתי שהגיעו הרבה אנשים, חלקם הגדול בשנות השלושים לחייהם. יש לי כמה השגות על דברים שנעשו ונאמרו באירוע, אבל בסך-הכל היה לטעמי מוצלח מאד ולמרות כל הציניות שהבאתי איתי יצאתי משם בתחושה טובה ועם יותר משמץ תקווה.

קריסת מעמד הביניים של העיתונות

אגודת העיתונאים היא גוף קשיש ומעט מיובש, אבל בימים האלה זורם בה דם חדש. המטרה המוצהרת של החטיבה הצעירה היא לשפר את מצב העיתונאים ומצב העיתונות, וזו ללא ספק מטרה חשובה בימים בהם התקשורת הישראלית הפכה מכלבת שמירה לסתם כלבה.

“החטיבה הצעירה” זו טרמינולוגיה נאה; אני הייתי קורא לזה “מעמד הביניים של העיתונות”. כמו בחברה הישראלית, גם בעיתונות ישנו מעמד ביניים שהולך ונשחק, והתוצאה הבלתי נמנעת היא קריסה של כל המבנה.

ההתאגדות חשובה לא רק כדי לשמור על הזכויות של העיתונאים אלא גם כדי לאפשר להם עצמאות. עיתונאי שחושש לפרנסתו הוא עיתונאי “לחיץ” יותר; עיתונאי שלא גומר את החודש הוא עיתונאי שקל יותר לשחד אותו. לכן, אם אתם עיתונאים אתם חייבים לעצמכם מעורבות ביוזמה הזו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • אילן   ביום 26 ביולי 2008 בשעה 14:35

    אני מאחל הצלחה רבה לחטיבה הצעירה.

    אבל כעיתונאי שכבר איננו כל כך צעיר, אוותר על כל אירועי החטיבה בגלל השם הלא מוצלח וההיגיון הלא מוצלח שעומד כנראה מאחוריו.

    מוזר לי שעובדים שמנסים להתארגן בוחרים לתקוע חיץ בין העובדים כבר בראשית הדרך.

השאר תגובה