מופז ראש ממשלה? פחחחח!!

יוחאי מאמין שחייבים לעשות משהו כדי ששאול מופז לא יהיה ראש ממשלה. הוא מציע הצעה שאני באופן אישי לא מסוגל להתחבר אליה: להתפקד לקדימה ולהצביע ללבני.

האם לבני עדיפה על מופז? אני חושב שכן, אבל זה לא אומר שהיא מתאימה להיות ראש ממשלה. לטעמי, לבחור ברע-במיעוטו זו כבר לא אופציה. את זה עשיתי בבחירות הקודמות כשהצבעתי למפלגת העבודה, והתברר שהרע במיעוטו הוא הרבה יותר מגרוע ממה שהייתי רוצה שיהיה על מצפוני. אישית, אני מתכוון להצביע מעתה ועד עולם רק עבור אנשים שאני באמת רוצה שיהיו “נבחרים”.

בתגובות אצל יוחאי טוענים נגדי יוחאי איתי (אשר, מייסד עבודה שחורה), Not in so many words, שאני אסקפיסט, ציני, ומאד לא פרגמטי.

אני, באופן טבעי, חושב שהם טועים טעות מרה. לא רק אידיאולוגית אלא גם פרקטית. אני חושב שאי אפשר לעצור את שאול מופז באמצעות בחישה במפלגת קדימה – בטח שלא בחודש ומשהו שנותרו עד הפריימריז בקדימה. או שהרכיכות והמושחתים של קדימה יחשבו על טובת המדינה – רובם לראשונה – או שנקבל את מופז כראש ממשלה.

מה שכן אפשר לעשות הוא לא במישור הבירוקרטי-מפלגתי אלא במישור הציבורי. זאת באמצעות השיח הציבורי, שהוא מימוש של זכות הדיבור ושל חובתנו המוסרית, לפתוח את העיניים לעיוורים שסביבנו.

שאול מופז הוא פוליטיקאי שאיבד את הלגיטימיות שלו ברגע בו החליט להצטרף למפלגת קדימה. שבוע לפני כן הוא אמר לחברי מרכז הליכוד במכתב, שהליכוד הוא ביתו לתמיד. במעשה זה בלבד – וזו רק דוגמא מני רבות – הוכיח מופז לדעתי שהוא אדם לא ישר, חסר חוט שדרה, לא חכם, קצר רואי וחלש אופי. לכן, אני חושב שלא רק שאין לו את הזכות אלא גם לא את היכולת להיות ראש ממשלה.

ושוב – עם חבר מרעים כזה, שכולל את אולמרט [הלכאורה], רמון [המורשע בעבירת מין], ומופז ה[השלם את החסר] איך אני יכול להתייחס ברצינות ללבני? ואת שר המשפטים פרידמן אפילו לא הזכרתי. האיש הזה נראה לי שייך לקטגוריה אחרת מכולם – משהו ממש אפל (לדעתי, אותה מותר לי להביע בזכות עקרון חופש הדיבור, שעדיין קיים נכון לשעת כתיבת שורות אלה). החיבור הטבעי והמפחיד ביותר, הוא בין איש כזה לבין אהוד ברק. נקווה שלא נראה את הסיוט הזה מתגשם.

בכל אופן ואם לחזור לחבר מופז – הדרך הכי טובה לדעתי למנוע את האפשרות שיהיה ראש ממשלה היא להזכיר לאנשים במי מדובר ולהראות להם את הגיחוך שבעניין.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עופר לנדא   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 18:55

  כשהוא דיבר ביום חמישי על הרעיון שבבואו של אדם להצביע בבחירות – הוא יוכל לבחור גם את האנשים שהוא רוצה שייכנסו במסגרת הרשימה לה הוא מצביע – כדי לעצור את כל העסקנים, בעלי הרשימות, והבוחשים בקלחת של מפלגות אחרות…

 • עופר לנדא   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 18:55

  (מנגנון התגובות פה לא משובח במיוחד ונוטה לקטוע את הכותרת…)

 • גולדלבט משה   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 19:01

  הגם ששניהם אינם מתאימים
  יש ללכת לבחירות ודחוף

 • הצועד בנעליו   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 19:52

  אבל לגמרי לא בטוח שמפלגת הכלאיים הזאת תנצח בבחירות הבאות.
  ואהוד ברק וביבי (אצל האחד מופז יהיה שר תיירות, אצל השני אולי שר בטחון) הם יותר טובים ממנו?
  אני בהחלט מבין את ברירת היאוש של אנשי שמאל לנסות להביא את ציפי לבני למשרד התיירות, אולי היא תארגן חבילות מוזלות בכיוון אחד.

 • הצועד בנעליו   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 20:06

  האולי שכתבתי קודם בסוגריים נעשה גדול יותר.
  אולי עוד לא פסה התקוה שמופז יחזור למשרד שהוא מכיר – משרד התחבורה, וימשיך במלחמתו האמיצה – לא בתאונות הדרכים.

 • איתי   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 21:09

  עשרות בלוגרים כולל אותך התגייסו להזכיר לציבור הרדום את כל השברים שעולל אהוד ברק בקדנציה הראשונה

  בסוף מי שקבע היו המתפקדים

  אשמח לדעת למי אתה מתכוון להצביע בבחירות הקרובות ואיך אפשר לחזק את המפלגה הזו או את האנשים האלה – אני בטוח שתבחר באנשים טובים, השאלה אם בחירתם ריאלית (ע”ע אסמא אגבאריה)

 • איתי   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 21:12

  שלחו לנו כדי לבנות עליה עמוד כמו זה של מופז
  http://www.blacklabor.org/?page_id=2907

  עורך העמוד של לבני הוא יהונתן קלינגר

 • אזרח.   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 22:41

  George Carlin – Voting

 • עמנואל   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 23:43

  א. אני לא חושב שהיא תהיה יותר מוצלחת ממנו. שניהם יהיו גרועים.
  ב. אם כבר שניהם יהיו גרועים, אז עדיף שהכשלון יירשם על מי שנתפס כמי שימני, ולא מי שנתפשת כססמולנית יפת נפש.
  ג. מאותה סיבה של זה שהוא נתפס כימני והיא כשמאלנית זה יגרום עליו לחץ להתמתן, ועליה לחץ להקצין (בתחום הבטחוני מדיני). זה בדיוק מה שקרה לעמיר פרץ. בגלל שהוא בא כשמאלני, הוא היה צריך להראות שגם הוא “גבר גבר”, וזה גרר בהתחלה את הריגת המשפחה על חוף הים בפגזים שלנו, ובסוף את מלחמת לבנון . מופז לא ייצטרך להראות גבריות-גבריות, אז הוא יוכל להרשות לעצמו יותר מתינות. (אגב, כנראה שכבר רואים את זה בעינים עסקת שליט).
  ד. שוב, מאותה סיבה של זה שהוא נתפס כימני והיא כשמאלנית, זה יגרום לכך שבבחירות הבאות קדימה תיקח פחות מצביעים מהשמאל, ואולי קצת מהימין.
  ה. אם הוא יהיה ראש ממשלה הוא לא יהיה שר תחבורה! פחות נזק שם! משרד החוץ בישראל בלאו הכי לא עושה כלום. היא יכולה להישאר מצידי שם. אבל משרד התחבורה הוא חשוב!

 • יונית   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 0:23

  הפרלמנטרית שאתה מעורב בה שכחת שמי שיקבע יהיו המצביעים. והאמת המרה היא שלהם אין שום אלטרנטיבה. מופז או לבני, ברק או ביבי, רפי איתן, ש”ס או כל אחת ממאתיים תנועות השמאל השונות שבכל אחת מהן חברים שלושה אנשים – אין שום הבדל ממשי ושום חדש תחת השמש. הזיגזגים הפוליטיים ומעשי מה שמו זה שאומר דברים טובים על היטלר (בחיי ששכחתי, הוכחה נוספת לכמה שהדברים האלו עובדים) לא מעיד על שום ריאליזם מבחינתכם, אלא רק על דבר אחד, והוא שהפנמתם את גישתו של שמעון פרס – פרגמטיזם קיצוני חסר כל מהות שלא מביא לשום דבר חוץ מלאובדן דרך ואובדן עצמי. הוכחתם את זה במקרה ליברמן, ואתם מוכיחים את זה עוד יותר מתמיד עכשיו עם הרעיון המגוחך הזה להתפקד לקדימה. פרגמטיזם בלי קווים אדומים שווה הפסד. ובאמת קשה לי להבין איך הצלחתם להגיע כל כך נמוך.

 • יונית   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 0:32

  החתולים והחומוס, אני אציין פור דה רקורד שהגעתי למסקנה שאלוהים עוזר למי שעוזר לעצמו.

 • שוקי   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 1:00

  כשיגיעו הבחירות אני אצביע למועמד ולמפלגה הראויים ביותר בעיני, ואם כל תושבי ישראל יעשו כמוני אז המפה הפוליטית תראה אחרת.

  לא שאני בונה על זה, אבל עם כל הכבוד לך וליוחאי – שאני אנשים שאני מעריך ואוהב – אני גם לא בונה על זה שתצליחו להעלות את לבני, וזה עוד לפני שמדברים על ההשלכות שעלולות להיות לכך.

  מעבר לכך – אני לא נגד פרגמטיזם, כידוע לך, אבל לכל פרגמטיזם צריך להיות קו אדום. כשיש שיש “פיקוח נפש” וגם “ייהרג ובל יעבור” – יש מקום שבו כדאי לעצור, ללכת שני צעדים אחורה, ולהודות בזה שאתה מבוסס במדמנה.

  כשאנשים טובים כמוך וכמו יוחאי שוקלים ברצינות לבזב מכספם ומזמנם על ארגון מתועב כמו מפלגת קדימה – ולא משנה לצורך העניין אם יש לכם סיכוי להצליח או לא – זהו מצב מייאש. זה מצב שמעיד על כך שרבים מאמינים שאין סיכוי להסיר את הזוהמה שדבקה בפוליטיקה שלנו, שקדימה היא היהלום בכתר שלה. גם אתם.

  הכוח הפוליטי של האנשים שלא הצביעו בבחירות האחרונות הוא כ-45 מנדטים. כמיליון אנשים אם אינני טועה. אחת הסיבות לכך שלא הצביעו, היא שהם חושבים שהתהליך הדמוקרטי בישראל מסתכם היום בבחירה בין נבלה לטריפה.

  זהו משחק מחשבתי מעניין, לחשוב על עצמך כעל מיליון. חשוב מה הדברים שלדעתך מיליון אנשים בישראל היו צריכים לעשות עכשיו – האם היית רוצה שמיליון אנשים יתפקדו לקדימה ויבחרו בציפי לבני? לי יש כמה רעיונות טובים יותר למה שאפשר היה לעשות עם מיליון אנשים.

  אני לא יכול להשפיע על מה שמיליון אנשים יעשו. אבל אני *כן* יכול להשפיע על עשרות, מאות, אולי אלפים. כך גם אתה, גם יוחאי, ועוד אלף אנשים שמושכים כיום את העגלה לאלף כיוונים שונים.

 • שוקי   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 1:01

  כשיש כשיש – צ”ל – כשם שיש

 • עופר לנדא   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 7:31

  למה שמישהו יחשוב שמפלגת האבודה מהווה אלטרנטיבה אחרי שראשיה וח”כיה זעקו יום ולילה שחייבים לפרק את הממשלה ושאסור שאולמרט ימשיך להיות ראש ממשלה – ומעבר לזעקות והיללות לא נעשה כלום והאבודה המשיכה להיות חלק מהשמיכה הפוליטית של אולמרט…

 • איתי   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 16:20

  שוקי תודה על התגובה

  משיכת העגלה לאלף כיוונים מעידה על בעיה –
  המפלגות הגדולות רקובות וספק אם ניתן לתקנן ומצד שני ההתארגנויות של 30 איש כמו שאתה מציין אינן אפקטיביות.

  אפילו ביני ובין יוחאי אין אחידות – הוא עכשיו חבר קדימה, אני עדיין חבר עבודה אם כי כרגע אין לי סיבה להצביע עבורה

  הדבר שחסר לי בדבריך יותר מכל הוא הכיוון שאליו אתה מושך את העגלה
  חוץ מלהגיד שאלה רקובים אלה פאתטיים ואלה חסרי השפעה אתה לא אומר דבר אחד חיובי על משהו

  למשל למי תצביע כשיהיו בחירות

  אפילו להציע לאנשים להתפקד למרצ כדי לפרגן לרן כהן – שהתגייס לטובת זכויות הפליטים אתה לא מציע

  האמת אפילו פוסט סיכום על פרשת מרפאת הפליטים לא כתבת

  אתה מוזמן בכל יום להתנדב למשוך את העגלה במקום רק לעמוד מהצד ולרדת על כולם

  אנחנו מחפשים עורך לתורנות שבוע בחודש דרך אגב

  היכולת שהוכחת במספר שבועות של מבצע מרפאת הפליטים מראה שבטוח תדע להנהיג ולסחוף יותר ממני ומיוחאי שאפילו אחד את השני לא סוחפים

 • שוקי   ביום 28 ביולי 2008 בשעה 18:55

  בעניין מרפאת הפליטים, לא סיכמתי כי אין מה לסכם – מדינת ישראל השתמטה מאחריות, כשם שעשתה עם ניצולי השואה וכשם שהיא עושה בכל עניין אחר. הנושא הזה נשאר פתוח, כמו פצע פתוח, וכל מי שאומר לך אחרת לא יודע על מה הוא מדבר.

  למי אצביע בבחירות הבאות זו שאלה טובה. אתה כבר יודע למי תצביע? מה שבטוח הוא שלא אצביע לאף אחת מהמפלגות הגדולות כי שלושתן בגדו בציבור הבוחרים, כל אחת בדרכה.

  ולגבי עבודה שחורה – יש ארבעה שבועות בחודש. לא נמצאו בין עשרות האנשים שעלו על העגלה ארבעה מתנדבים?

  ואני לא “רק עומד מהצד ויורד על כולם”. אני גם עושה פה ושם דברים בעולם האמיתי, שגם אם אין להם תיעוד ברשת זה לא אומר שהם חסרי חשיבות.

  וגם מה שאני כן עושה ברשת, גם אם הוא נראה לך לא חשוב, יכול להיות שהוא חשוב בדרך שלא ברורה לך. באופן ספציפי אני יכול לומר לך על נושא החתולים, שכל דקה שהקדשתי לו נראית לי מועילה יותר מכל הזמן שהקדשתי למפלגת העבודה.

 • שוקי   ביום 29 ביולי 2008 בשעה 1:50

  בדיוק.

 • איתי   ביום 30 ביולי 2008 בשעה 11:09

  מרפאת הפליטים – חדשות טובות שלא אוזכרו בבלוג זה וחבל כי זה גם מאוד בזכותך
  http://glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?newsid=23682

  למי אצביע: למרצ, חדש או למפלגה הס”ד של אפרים סנה (בתנאי שתלך שמאלה בהיבט המדיני)
  תפקידי עד הבחירות לעשות כל הזמן “תחרות” בין הללו ובין מפלגת העבודה שמדברת הרבה ועושה מעט (או ההיפך מהמצע) תוך שיח ישיר בין בוחרים ונבחרים – כדי שכל הציבור ויראה מי מצליח לעשות מה

  אסור לנו ללכת לישון בין בחירות לבחירות בהקשר של דיבור על מפלגות וקיום הבטחות

  פעם אפילו היה לך מוטו לבלוג שדיבר על זה

  לגבי מתנדבים בעבודה שחורה – האתר מופעל ע”י צוות של כעשרה אנשים + סיוע רב מבלוגרים נוספים כמו יהונתן, איתמר כהן, שי כהן, דניאל בלוך ואחרים

  אנחנו מצליחים להתגבר על חילוקי דעות קשים מאוד
  באשר לכיוון אליו צריכה לנוע העגלה וכל אחד תורם בכיוון שלו

  לרוב האנשים אין היכולת לתת את מה שנדרש מעורך שבועי.
  מישהו שיודע לעשות דברים שאתה יודע (כלומר להנהיג, תוך ניצול הידע על אינטרנט ובלוגים) – אין לנו.

  העיסוק בחתולים וחומוס הוא חשוב מאוד אני לא מזלזל אבל זה לא נמצא על אותה משבצת כמו הדברים החשובים שעשית לפני הבחירות ומיד לאחריהן.
  אם הגעת למסקנה שללחוץ על מפלגת העבודה האבודה זה בזבוז זמן (מבין אותך לגמרי), תדאג לפרגן כל היום למי שמגיע לו – למשל לרן כהן ודב חנין שהתגייסו למען הפליטים

  חושב שהמפלגות הגדולות זה רע?
  תעשה כל היום תעמולה למען מרצ וחדש, או תפרגן למפלגות קטנות שאינן מקבלות חשיפה בתקשורת הממוסדת

  תאמין בכוח שלך
  תחזור למה שהטפת לו – לשיתוף פעולה מתמיד
  אם לא מתאים לך איתנו אז לך עם אחרים

 • איתי   ביום 30 ביולי 2008 בשעה 11:12

  ללא קשר לשאלה אם המהלך של יוחאי כאיש שמאל להתפקד למרצ הוא מוסרי או לא, הוא עושה בדיוק ההיפך מהתנהגות הישראלי-הבטטה שאתה מקונן עליה

  הוא חושב שלבני עדיפה על מופז ועל ברק כחלופה לביבי

  מופז מפחיד אותו
  הוא רואה שמופז הולך לנצח

  הוא מתפקד כדי לעזור ללבני

 • ישראל   ביום 29 בנובמבר 2008 בשעה 23:06

  בהצלחה

 • מיכאל   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 19:01

  מה עובר בראשו של מצביע העומד להצביע עבור ‘קדימה’ גם בבחירות הבאות.
  לא מצליח.

 • אביעד   ביום 27 ביולי 2008 בשעה 19:20

  באיזה שלב של המאה מופז הפך להיות מועמד לגיטימי? נראה לי שהייתי בתרדמת.

  כאילו, זה אמיתי? זו לא בדיחה? הוא מועמד שעוד עלול לנצח?

 • חזי   ביום 29 ביולי 2008 בשעה 0:54

  שוקי, אני מסכים עם כל מילה שכתבת כאן. בכל יום אנחנו באים בטענות לפוליטיקאים שלנו שהם מתקרנפים ומאבדים את חוט השידרה המוסרי שלהם רק כדי להתחנף לחברי המרכז ולשמור את הישבן על כיסא הח”כ. אבל אז, כשזה מגיע להחלטות הפוליטיות שלנו האזרחים, אנחנו עושים בדיוק את אותו דבר – משתיקים את המצפון, מצביעים למי שלכאורה יש לו את הסיכוי הטוב ביותר להיבחר ולא למי שבאמת מתאים לתפקיד. מי שעושה את זה מוותר על זכות הבחירה שלו (במובן העמוק) והופך לבורג חסר משמעות במכונה הפוליטית האימפוטנטית של ישראל.

השאר תגובה