קצת סטטיסטיקה חומוסאית

מוקדם יותר השבוע פירסמתי בבלוג החומוס את תוצאות הסקר בתחרות חומוסיית ה-60.

26 חומוסיות השתתפו ו-448 גולשים הצביעו. חלק מהתוצאות צפויות מאד, אבל בכל זאת יש כמה עובדות מעניינות שמקבלות חיזוק מתוצאות הסקר.

ראשית, רק שתיים מבין עשר הראשונות הן חומוסיות של יהודים, שתיהן מהמרכז (תל-אביב ורמת-גן). מהערביות, 3 ירושלמיות, אחת מעכו, אחת מרמלה, אחת מהגליל. אחת מיפו – הזוכה, אבו חסן.

אחד המגיבים כתב תגובה כועסת – נמאס לו שכולם מדברים על אבו חסן ושבכל תחרות הוא זוכה. טכנית, אין ספק שיש לחומוסיות ביפו ובירושלים יתרון לא הוגן, כי הן קרובות יותר לריכוזי האוכלוסייה הגדולים של ישראל.

שימו לב, אגב, איך הדרום מקופח. ככל שמדרימים מתייבשים מעיינות החומוס, כשבאשדוד למשל עוד יש חומוסייה או שתיים ובאשקלון אין אפילו חומוסיה אחת. בבאר שבע ישנה חומוס חמסה, קוץ בלב המדבר. אם יש חומוסייה טובה באילת, אז אינני יודע עליה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אחותי, השעון   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 6:50

  אני חייב לצטט חומוסאי מומחה ממני, שכתב ב”העיר” לפני 15 שנים:

  “יש חומוס בפלשתינה, אבל יש את עלי קראוון. אין ספק שיש חומוס מצויין בארץ הזו, ויש יאמרו שהוא באבו גוש, ויש שיאמרו בירושלים או בעכו – איש איש וטעמו. אכן – יש חומוס מצויין בארץ ישראל, אבל יש את עלי קראוון, הלא הוא אבו-חסן ביפו, עלי קראוון שיש לו ליגה משלו, והוא המכבי תל אביב בכדורסל באותה ליגה”

  (העיר, מאי 1993)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 7:59

  יש איזה סיםור שהחומוס משתפר ככל שמצפינים ושהכי טוב הוא החומוס בדמשק.
  האם הסיפור אמיתי או אגדה?

 • שי פסבדונים   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 11:32

  אבו מרואן מיפו נמבר וואן.

  המסבחה שלו הרבה יותר טעימה ממה שמציעים באבו חסן. לא אוכלים עם עוד אנשים בשולחן או בחוץ על המדרכה. לא מגורשים בשעות השיא.

 • בזנ"ט   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 12:44

  בכלל, הכוכבנולדיזציה הזאת, עם הבחירות הכמו אסאמאסיות ממש לא לענין.
  מאוד משעשעים התל אביבים שכל החיים אכלו מקסימום חומוס מהדלפק של הסלטים בסופר, ואז מגלים איזה אבו-חסאן כזה כאילו, ומוכנים להשבע באמא שלהם שהוא הכי טוב בעולם, ומשכנעים את כל החברים שלהם לשלוח אס אמ אס להנהלה בנדון.

  בנוסף, הסקר הזה לוקה טכנית, מאחר ובשביל לקבל את תוצאותיו מבחינה סטטיסטית חייבים להניח שכל המשתתפים בו לפחות טעמו את כל שאר המתחרים, לפחות העשיריה המובילה (ונעזוב בכלל בצד את השאלה אם הם יודעים איך צריך להיות חומוס טוב).
  כרגע, התוצאות מתארות לא דווקא את החומוס הטוב ביותר, אלא זה ההמוני ביותר. הנינט של החומוס, לא הבארנבוים שלו.

 • שוקי   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 16:17

  האמת היא שקשה לי לחלוק עליך והרשימה שלי הייתה נראית קצת אחרת. אני עושה מאמץ גדול לחשוף אנשים לחומוסיות פחות מוכרות וחשוב לי הרבה יותר לשלוח קהל לחומוסיות בפריפריה מאשר למקומות המשגשגים בערים הגדולות.

  אבל מתוך שלא לשמה בא לשמה, ואנשים שנחשפים לבלוג החומוס ולתרבות החומוס בזכות פרוייקטים כאלה ילמדו עם הזמן מה שרבים למדו – שחומוס זה לא רק סעיד ואבו חסן, ושכמה מהמקומות הכי טובים בארץ הם פחות ידועים.

 • אלישבע   ביום 14 באוגוסט 2008 בשעה 22:59

  חומס חמסה נסגרה לפני שנה בערך

השאר תגובה