שיטת השקשוקה – הסרט שלא רוצים שתראו

שיטת השקשוקה, סרטם של מיקי רוזנטל ואילן עבודי, יוקרן החל ממחר בערב שש פעמים בסינמטק בתל-אביב. זהו סרט שעוסק בקשרי ההון והשלטון בישראל ומציג כיצד עובדת “השיטה”. זו שאולמרט הוא רק קצה הקרחון שלה (לכאורה).

טרם ראיתי את הסרט ואני לא יכול לומר אם הוא סרט טוב ואם טענותיו רציניות או לא. מה שאני יכול לומר הוא שלדעתי מיקי רוזנטל הוא אחד מאנשי התקשורת הכי רציניים בישראל, ושנראה לי שהבאזז סביב הסרט הזה יהפוך אותו למעין מייקל מור מקומי. אני לא אחמיץ את הסרט הזה, ומקווה שגם אתם לא.

כאן תמצאו פרטים על ההקרנות
והנה הטריילר:

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.   ביום 30 באוגוסט 2008 בשעה 22:52

  http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?itemNo=383761

  הנה הסיפור בקצרה: ביום שלישי בעשר בבוקר התכנסו נציגי משפחת עופר והאוצר למשא ומתן על המחיר שבו החברה לישראל תרכוש את מניות צים מידי המדינה. מהצד של משפחת עופר היו עו”ד רם כספי ועו”ד יאיר כספי ומהצד של המדינה היו מנהל רשות החברות אייל גבאי, היועצת המשפטית של הרשות עו”ד אביגיל זרביב ועו”ד עינת לוסטמן.

  מיד בתחילת הדיון התברר שהפער בין הצדדים היה עצום – החברה לישראל הציעה לקנות את מניות המדינה בצים לפי שווי חברה של 176 מיליון דולר, והמדינה הציעה 297 מיליון דולר. פער עצום – ולכן אנשי רשות החברות אמרו שמוטב להתפזר.

  אבל רם כספי היה נחוש: הוא הציע שהצדדים יתייעצו וישפרו את הצעותיהם. אחרי התייעצות התכנסו הצדדים שוב: החברה לישראל הציעה בשלב זה 200 מיליון דולר והמדינה 280 מיליון דולר. הפער אכן צומצם – אבל הסכמה נראתה בלתי אפשרית.

  בשלב זה הציע כספי את שיטת הפתקים הידועה שלו: כל צד ירשום על פתק את המחיר האחרון שלו – ויעביר לצד השני. הצדדים פתחו את הפתקים, ואז התברר שהחברה לישראל מציעה 220 מיליון דולר והמדינה 275 מיליון דולר. התקדמות יפה – אבל עדיין רחוק.

  ואז הציע עו”ד כספי את מה שהוא מכנה “שיטת השקשוקה”: לקחת את כל המספרים שנזרקו לאוויר מתחילת המו”מ, לעשות ממוצע – ולסגור עליו. התוצאה היתה 231 מיליון דולר.

  אבל הצד של המדינה רמז שאי אפשר להתקדם – זה נמוך מדי; אווירת משבר שוב השתררה והצדדים המשיכו בהתייעצויות. ואז, סמוך לשעה שתיים, הציע כספי שיטה נוספת: המדינה תיתן הצעה אחרונה של Take it or leave it. גבאי הסכים, ואז נציגי המדינה אמרו 236 מיליון דולר. כספי חייך והצדדים לחצו ידיים.

  אתר מצויין להבנת השיטות האלה,כאן:

  http://ofanan.blogspot.com/

  http://cafe.themarker.com/view.php?u=46094

 • דניאלה   ביום 31 באוגוסט 2008 בשעה 1:56

  וזה לינק לכתבה שפורסמה ב- NRG

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/779/241.html

  תודה שהזכרת לי.
  נגיע

 • נפוליאון בעל היונים   ביום 31 באוגוסט 2008 בשעה 11:09

  בעוד שבועיים.

 • פרידום   ביום 16 בספטמבר 2008 בשעה 11:10

  כמו הקלטות של ש”ס
  זה יכול להביא למהפיכה הרבה יותר גדולה אם תוותרו על הכסף ותפיצו את הסרט חופשי ברשת האינטרנט
  תזכו להרבה יותר צופים.
  אפשר אפילו להתחיל סידרה שמשודרת ומופצת רק ברשת. כל עוד האינטרנט עדיין יחסית חופשי זה הזמן לפני שיהיה מאוחר!
  אם כוונתכם היא באמת טובת הציבור תוכיחו !
  (לפני שגם את האינטרנט יוכלו להשתיק בקלות)

 • יודית שחר   ביום 30 באוגוסט 2008 בשעה 20:43

  אני אהיה שם מחר,

 • ענת כהנא   ביום 31 באוגוסט 2008 בשעה 6:55

  מתכוונת ללכת לראות

 • RlsNod   ביום 31 באוגוסט 2008 בשעה 21:30

  חובה לראות את הסרט…

השאר תגובה