שלמה להט על המגדלים

קטע מכתבה ששודרה ביום שישי בחדשות ערוץ 2.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גילו הגלילים   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 9:13

  .

 • אורית   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 9:57

  בבנייה לגובה כשלעצמה אין רע, במיוחד לא בעיר מבוקשת כמו בתל אביב.
  הבעייה מתחילה כשמתקבלים אישורים לבניית מגדלים בסמוך לחוף הים בניגוד לחוק החופים שאוסר בנייה בטווח של 300 מטר מהחוף ותוך התעלמות מהפגיעה של בנייה גבוהה לחוף הים על האקלים של העיר כולה.
  בעייה חמורה לא פחות היא שבשנים האחרונות הרשויות מעודדות בנייה לגובה בפרוייקטים יוקרתיים ואינן מעודדות פרוייקטים לאוכלוסיה מגוונת וזאת תוך התעלמות מהדרישות המיוחדות שיש לדרוש מיזמים של מגדלים (יותר מקומות חנייה, פיצוי על ירידת ערך דירות בסביבת המגדל, אישור לנגיסה בשטחים ציבוריים בכלל וירוקים בפרט ועוד ).

  תל אביב לא צריכה להקפיד על הכללים האלה יותר מרשויות אחרות, אבל נוצר הרושם שבשנים האחרונות היא מתעלמת מהם ומאשרת פרוייקטים על בסיס יוקרה ולא על בסיס טובת כלל הציבור

 • גילו הגלילים   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 12:48

  הם ליד נחל איילון, לא ליד הים.

  על כל דבר אפשר להתלונן שהוא על חשבון משהו אחר.
  אם במקום מגדלים היו בונים שם “מגורים לאוכלוסיה מגוונת” היו מתלוננים למה לא יוצריםריאות ירוקות, ואם היו יוצרים ריאות ירוקות היו מתלוננים למה לא בונים לגובה

 • שוקי   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 13:21

  יש לך בעיה עם הבנת הנשמע?

  כתב: “אני רואה שיש הרבה בנייה לגובה בתל-אביב”

  צ’יץ: “נורא. אם אני הייתי ראש עיר לא הייתי נותן לבנות בצורה כזאת”.

 • שוקי   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 13:22

  יש לך בעיה עם הבנת הנשמע?

  כתב: “אני רואה שיש הרבה בנייה לגובה בתל-אביב”

  צ’יץ: “נורא. אם אני הייתי ראש עיר לא הייתי נותן לבנות בצורה כזאת”.

 • עוברת אורח   ביום 21 בספטמבר 2008 בשעה 22:12

  שבסביבות עירוניות בעלות אופי של שכונות מגורים, מרימים מגדלים שאין להם שוק קשר לסביבה. זה ביטוי לאטימות, לזלזול בציבור, תאוות ממון וגסות רוח.
  לר אחרונה נודע כי גם עיריית חיפה אישרה בנייתן של עוד שלוש מפלצות בחוף הדרומי של העיר לצד שתי המפלצות שנבנו לפני כעשר שנים בכניסה הדרומית לעיר.
  מכיוון שבעקבות בניית השתיים שקיימות חוקק החוק האוסר על הקמת מגדלים במרחק של פחות ממאה מטר מהים, ה”יזמים” מתחכמים לחוק, באישור העירייה, ומציעים לייבש פיסת קרקע מן הים, כך שיוכלו לעקוף את החוק. ועיריית חיפה אישרה זאת, אף שהמגדלים הקיימים, הקרויים בפי כל “מפלצות”, שנואים על כל תושבי העיר והמבקרים בה.
  אין גבול לתאוות הבצע של ראשי ערים.

השאר תגובה