חולדאי – תגנה; יחימוביץ’ – תתנצלי

על סרטון ההסתה נגד דב חנין (ידיעה ב-NRG) נחשפתי יחד עם כמה אנשים כבר לפני כשבוע. המחשבה הראשונה הייתה לשלוח לשם את כל העולם שיראה. בסופו של דבר שכנעו אותי שעדיף להתעלם מאשר לתת יד להפצת ההסתה הזו. בסופו של דבר הסיפור פורסם היום ב-NRG.

אני לא יודע מי יצר את הסרטון הזה (שמעתי כמה תיאוריות בעניין), אבל אני חושב שזה זמן טוב להתנצלות משלי יחימוביץ’ ולגינוי חריף מצד רון חולדאי. הרחבתי בנושא אצל יונית.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דובון אכפת לי   ביום 26 בספטמבר 2008 בשעה 0:05

  אולי תאיר את עיני

 • יונית   ביום 26 בספטמבר 2008 בשעה 0:48

  אתה בטוח שאתה יודע מה זה “הסתה”?

 • דובון אכפת לי   ביום 26 בספטמבר 2008 בשעה 1:18

  את בטוחה שאת יודעת מהו חופש הדעה ?

 • יונית   ביום 26 בספטמבר 2008 בשעה 19:24

  ושאלתי בעינה עומדת. שתיהן, למעשה.

 • גורו יאיא   ביום 29 בספטמבר 2008 בשעה 7:57

  אם להודות על האמת, תיאור הסרטון כהסתה הוא לא דבר פשוט. אנחנו נניח לצורך הדיון שאכן רוב הציבור יזהה את התפאורה והדמות, עם קלטות ההתרברבות של מחבלים מתאבדים. האם עצם העובדה שמחבל מתאבד ממליץ על משהו, הופכת להסתה? לצורך המחשה, טיעון יחסית נפוץ לאחר פיגועים, הוא שעלינו להמשיך במשא ומתן, כי אחרת אנחנו עושים מה שמחבלים רצו. אבל אמירה זו אינה נחשבת להסתה כלפי מי שמתנגדים להמשך המשא ומתן.
  הנקודה שאני תופס כאן כבעייתית, היא השקרים (שדב חנין לא עומד בתקווה, ושדב חנין תומך בסרבנות), והדיון בדברים לא רלוונטיים (דב חנין לא יוכל למסור את תל אביב לפלסטינים, גם אם ממש ירצה). אבל אף אחד מהם לא מגיע לרמה של הסתה. אף אחד מהם לא קורא למשהו קרוב לרצח, או מרמז על כך שדב חנין הוא בר מיתה.

 • שוקי   ביום 29 בספטמבר 2008 בשעה 11:20

  סלח לי שאני אומר לך את זה, אבל זו התפלספות מיותרת. הסרטון מעביר מסר שמועמד לראשות העיר הוא משת”פ של החמאס. זו הסתה.

 • יונית   ביום 30 בספטמבר 2008 בשעה 3:29

  שכחת לציין דבר אחד חשוב מאוד בכל העניין הזה, והוא התזמון. יש הסתה גלויה, ויש שפיכת שמן למדורה כשהבסיס כבר קיים ומעשי אלימות כבר התבצעו. ויש גם משהו קטן כזה שנקרא ללמוד מטעויות, שלנו ושל אחרים, כדי למנוע את מעשה האלימות הבא ולא רק להתבכיין ולהצטדק אחרי שהיא קרתה. אין ספק שזה עניין מורכב מאוד תיאורטית. לי אין ספק שבמקרה הנדון העניין ברור כשמש מעשית.

השאר תגובה