משהו רע עובר על תל-אביב/יפו

39 שניות שאומרות הכל.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שוקי   ביום 1 באוקטובר 2008 בשעה 14:41

  השאלה שלך במקומה, ולכן אענה לך בפירוט.

  בחודש יולי, כשהסרטון הזה נוצר, דירת שני חדרים טובה עלתה 4500 שקלים. היום אפשר למצוא דירות כאלה במחיר זול ב-20 אחוז ויותר, אבל זה רק בגלל שצעירים עוזבים את העיר וסטודנטים מפסיקים ללמוד, וזו מגמה שטובה לשוכרים בטווח הקצר אבל רעה מאד לעיר בטווח הארוך.

  גם כך, אגב, מדובר במחירים כפולים מאשר לפני עשור. ישנה בתל-אביב אנומליה, שבה חלק גדול ממשכירי הדירות הם לא אנשים שרוצים לשמור על ערך ההשקעה הנדל”נית שלהם כמו פעם, אלא אנשים שקנו במיוחד דירות כדי להשכיר אותן.

  יש מצב של מחסור בדירות להשכרה בזמן שמאות דירות חדשות עומדות ריקות. ויש ניפוח מלאכותי של מחירי הדירות לקנייה, שגורם לכך שהזוגות הצעירים עוברים לערים אחרות.

  עכשיו שוק השכירות נכנס כנראה לתקופת שפל, אבל בעוד שנה או שנתיים דירת שני החדרים שהזכרנו קודם עלולה לעלות 5500 שקלים או 6000 שקלים, וזה אומר – בסופו של דבר – שרק אנשים מהעשירון העליון יוכלו לגור בעיר הזו. תל-אביב לא יכולה לשגשג בלי שתהיה בה אוכלוסייה מגוונת, ובשביל זה צריך שיהיו דירות ב-6000 ש”ח אבל גם דירות ב-2000 ש”ח.

  בקיצור, מה שאתה מכנה “אימה” הוא דבר שמי שגר בשכירות בתל-אביב מכיר על בשרו כבר שנים.

 • שוקי   ביום 1 באוקטובר 2008 בשעה 16:52

  בעיקר במגדלים ובפרוייקט הגוש הגדול. במגדלים יש הרבה דירות שעומדות ריקות משום שהן נרכשו על-ידי צרפתים שאינם גרים בהן. בגוש הגדול, אזור בשטח של 1000 דונם שבסופו של דבר כולו יכוסה בבניינים (וזה גם המקום המתאים לבניית מגדלים – לא רוטשילד) יש אם אני זוכר נכון 430 דירות מוכנות כרגע, שרובן לא מאוכלסות.

 • שוקי   ביום 3 באוקטובר 2008 בשעה 3:00

  לשטח הזה קוראים מזה כשלושים שנה “הגוש הגדול”, ויהו – אם אתה רוצה לדעת מה קורה שם שאל כל מתווך. פורסמו פה ושם דברים גם במדורי הנדל”ן.

 • יהו   ביום 1 באוקטובר 2008 בשעה 10:53

  אבל באופן אישי נראה לי שהולכים רחוק מדי עם כל האימה הזו. בסרטון הזה שהעלת רשום באדום “שכר דירה משתולל” ורואים את הספרות רצות כלפי מעלה, אבל הנה, רק בפוסט הקודם שלך אפשר היה לראות שמחירי הדירות יורדים ושזה משהו שכבר ניתן להתמקח עליו.

  אבל מה אני מבין.

 • יהו   ביום 1 באוקטובר 2008 בשעה 16:37

  שוקי, איפה יש בתל אביב מאות דירות חדשות ריקות?

  (אין פה שום נימה של קנטרנות אלא חוסר ידיעה גרידא)

 • יהו   ביום 2 באוקטובר 2008 בשעה 10:55

  השטח הגדול שאתה מדבר עליו הוא זה שצפונית לתחנת הרכבת בארלוזורוב?

  מנין לך הנתונים לגבי קצב אכלוס הדירות?

 • לרמן   ביום 3 באוקטובר 2008 בשעה 2:17

  לדעתי, זה השטח ששוקי מתכוון אליו.
  לתל-אביב יש שנמצא מעל הירקון (כן, גם אני לא מאמין). השטח הסמוך לשדה דב וכולל אותו מכונה הגוש הגדול ואמורים להתגורר שם מתישהו בעתיד 40,000 אנשים.

השאר תגובה