מילה על המהומות בעיר עכו

נושא המהומות בעכו הוא מורכב בשביל פוסט אחד – או לפחות בשביל הפוסט הזה. מה שבכל זאת אני רוצה לומר, הוא שעכו היא עיר יפה ועצובה, ענייה וטרודת יום. זו עיר מלאה באנשים טובים, גם יהודים וגם ערבים. רוב הזמן הם חיו וחיים בשלום. זה שיש קבוצה קטנה של יהודים וערבים שהחליטו להרוס לא מצדיק שמישהו יקבל מסכנות כלשהן, על העיר או על אנשיה, יהודים או ערבים.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עופר לנדא   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 9:51

  הבעיה היא לא עכו. זו לא הפעם הראשונה שאירועים כאלה קורים/נגרמים – ולא רק בעכו. קח לדוגמא את הפרעות בפקיעין, שבמהלכם נשרפו בתיהן של כמה וכמה משפחות יהודיות שגרות שם.

  זה נכון שהמשטרה מנסה להפוך את זה לאירוע נקודתי, אבל מדובר בבעיה הרבה יותר רחבה מזה, וצריך להתייחס לזה בהתאם.

 • חנה בית הלחמי   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 10:00

  אני לקחתי בכל זאת את האתגר וכתבתי את נקודת מבטי על הדברים, כישראלית ויהודיה.
  http://www.notes.co.il/hanna/48490.asp
  והנה העצומה נגד ביטול הפסטיבל:
  http://www.atzuma.co.il/petition/zidan/1/1000/

 • חנה בית הלחמי   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 10:03

  אלא אישה בעלת תפיסת עולם סוציאל דמוקרטית, חברת מפלגת העבודה ופעילה פמיניסטית / חברתית עצמאית, העמלה קשות על קיומה כאם חד הורית בחברה שוביניסטית לעילא ולעילא, ובכל זאת אני אומרת לאספסוף היהודי בעכו ולא רק בעכו – אתם גזענים.

 • רציתי לבוא לפסטיבל   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 10:12

  לא אגיע ואני בעצם שמחה שהוא בוטל – כי אין סיבה לקיים אותו. למה שהצפונים ינגבו חומוס פעם בשנה כשהתושבים אוכלים חרא כל השנה.

 • חנה בית הלחמי   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 17:24

  בנשים, בהומואים, בגויים, ואפילו בך – כל השנה. לכן לא שוכחים אותם. אין לי מושג למה את כותבת את מה שאת כותבת, אבל זה ליד הקונספירציות האמיתיות, אליהן אני מציעה להתייחס.

 • חנה בית הלחמי   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 17:26

  ראשית – בפריפריה כמו בפריפריה. כל פריפריה. אולם מעבר לכך – יש הרבה תרבות ואמנות בצפון, רק לא מהסוג שאת מתייגת כתרבות ואמנות ולעיתים דורשת איתור (קיבוצים, מושבים, יישובים). וגם הרבה אלטרנטיבות, שזוכות לעלייה לרגל מכל רחבי הארץ. שאלה של הגדרות. אי אפשר לבוא בטענות לפריפריה על שהיא פריפריה – כפי שאין שקט פסטורלי בתל אביב, אין תרבות סביב השעון בטבריה.

 • שוקי   ביום 13 באוקטובר 2008 בשעה 0:11

  זיו היקר,
  למה שאתה עושה קוראים “ספאם תגובות”.

  כדי שתראה שמתחשבים בך (NOT) אני מביא את נוסח התגובה הפאתטית האחרונה שלך, כדי שכולם ייהנו, אבל בלי הלינק לבלוג של חולדאי:


  גלילי, אתה? מוחק תגובות? הייתכן?

  אין בעיה מעכשיו אני אעלה את התגובות שלי לאחר יצירת פרינט סקרין ובכל פעם שתמחק תגובה עניינית אעלה את הפרינט סקרין ברחבי הרשת.
  הולך להיות כייף.

  או, לא! אתה הולך לפרסם סקריט שוטס מתוך הקמפיין למען עיר לכולנו ודב חנין ולפזר אותן באינטרנט… לא, לא, בבקשה לא!

  טוב, אתה יודע מה… שיהיה. אבל תאיית את השם “חנין” נכון, בסדר?

 • שוקי   ביום 13 באוקטובר 2008 בשעה 1:23

  של זיו פ. שמקשר לבלוג של חולדאי:


  זיו פ. [אתר] בתאריך 10/13/2008 1:05:20 AM

  זה יפה שאתה מעוות את המציאות

  אבל מחקת תגובה קודמת שלי שהיה הרבה תוכן והרבה עניין. מכיוון שלא פיללתי ש”בלוגר” כמוך ימחוק תגובות אזי לא תיעדתי אותה אבל מעכשיו כל תגובה שלי שתימחק על ידי לוחם החופש גלילי תמצא את דרכה לרשת החופשית בדרכים שיוכיחו שאתה במקרה הטוב קומוניסט חשוך במקרה הפחות טוב סתם בלוגר סותם פיות.

 • שוקי   ביום 13 באוקטובר 2008 בשעה 1:27

  כמו שכבר אמרתי: Be my guest.

  ובאמת, נעמה לי השיחה אתך, אבל בניגוד לך אני לא מקבל עליה כסף לכן ביי ביי.

 • יוסי   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 7:25

  עכו זה לא בלבנון?

 • איריס   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 8:00

  מסכנים העכואים. הערבים נדפקים כי ככה. והיהודים מסכנים כי הצפונים של מרצ צועקים עליהם שהם גזענים, הפשיסטונים של ליברמן דוחקים בהם לבצע טרנספר לערבים (חינם) בשביל לפנות מקום לעוד נוצרים מאוקראינה,
  והעניים -ערבים ויהודים = נלחמים זה בזה, לקול צהלות הקהל וההצלפות מהיציע.

  “אם אין לחם שיובילו בריוש ביום כיפור ויהרגו אחד את השני”
  הגירסא הישראלית למארי אנטואנט

 • איריס   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 11:30

  רק שערבים נפגעים. הבעיה מוכרת לי.

  הצעה קונספירטיבית לזוית אחרת – הבחירות המוניציפליות. קצת מהומות אולי מסיחות את הדעת מדברים יותר חשובים ? כמו כסף ופיתוח ושחיתות ?

  אני נמצאת באזור מאד דומה, ורואה איך “מבשלים” את הסיפור הזה. לא מדובר בגזענות ואין צורך להטיף למעטים שחיים בישראל בדו קיום, על גזענות. בעיני זו צביעות. המטיפים גרים בשכונות לבנבנות בורגניות ומטיפים לאחרים, שגרים עם מיעוטים שונים, לא להיות גזעים. נו באמת.

  לערוץ 10 לקח שתי יממות תמימות להביא מצלמות לעכו, עד אז שידרו מסלולרי, תהיתי אז אם הם פשוט לא יודעים איפה זה.

  פשוט אין שם כסף, יש לחץ, ומישהו לוחש באוזן. בנצרת מסתובבים פעילי ישראל ביתנו ומסיתים נרקומנים מיואשים לפרוע בערבים. ואז באים יפי הנפש מטיפים להם שהם גזענים. לא צריך לקרות מצב שכל המקומות הנואשים האלה ריקים מפעילים של “הסוציאלי דמוקרטיסטים” ממגדלי אקירוב. אם הם היו שם כל השנה, אז לא היו פרעות.
  לכן גם השינאה לפסטיבל. איזו מין אמנות גזענית, מנותקת, (אגב גם תת רמה בעיני) שבאה כביכול מהמרכז הנאור לפריפריה ? שיתמכו באמנות הצומחת מעכו עצמה, ומחוברת למציאות.

  לבסוף, עכו זה לא כור מחצבתו של הלמו ? מה הוא אומר?

 • איריס   ביום 12 באוקטובר 2008 בשעה 12:08

  בכל האזור של הגליל התחתון והמזרחי אין מתקן תרבות אחד ראוי לשמו (למעט בית גבריאל, הפצפון). אין שום מקום לשמוע קונצרט, אין בטבריה אפילו בית קולנוע, שלא לדבר על הגליל התחתון או העמקים. אין כלום ! שממה. לא תיאטרון רחובנטו ולא גרפיטי ברוטו ולא וידאוקטיביזם ולא ציור, ולא מוסיקה כלום גורנישט.
  אז ברור שתסכול במקומות כאלה יפיק רק אלימות, כי זה מה שמצפים מהם. שמים אותם בסיר הזה כדי שהוא יוציא אדים וכולם יוכלו להגיד אוי אוי.
  ולצאת מה זה צודקים

  אני שמה פה את הבלוגרים חצי שנה בטבריה ד, והם פשוט לא שורדים בכלל, שלא לדבר על שומרים על ערכים נאורים. אמרה פעם מנהיגה פמיניסטית, חברתית אמיתית “לפני שמטיפים פה מוסר לאספסוף, אני מחייבת כל אחד לגור שש שנים בכלכולתא, ואז לדבר” (היא באה משם ודיברה לקהל של בורגנים לבנים בסן פרנסיסקו).

  כסף כסף ועוד כסף

השאר תגובה