בעלי חיים @ תל-אביב

אחד הדברים שמרגיזים אותי בכל פעם מחדש בהתנהלות של מפלגות לקראת בחירות, הוא האופן שבו הן מכניסות למצע שלהן סעיפים פופוליסטיים בנושאים בהם ניכר שהן לא מבינות שום דבר.

במקרה הספציפי של תוכנית העבודה של עיר לכולנו לנושא בעלי החיים אני יודע שזה לא המצב, משום שעקבתי מאחורי הקלעים אחר הגיבוש של תוכנית העבודה. יותר מזה: ניסיתי להשפיע ולהיות מעורב (כפי שכל תושב תל-אביב יכול, אגב) במטרה לקדם את תוכנית תל-אביב עיר החתולים, שיכולה לספק לדעתי פתרון בר-קיימא גם למי שסובל מהחתולים וגם למי שרגיש לסבלם של החתולים.

זה לא היה קשה, על פורום איכות הסביבה של עיר לכולנו אחראי פרופ’ דני רבינוביץ’ (מומחה בינלאומי לנושאי אקולוגיה שמייעץ בין השאר לבריטניה, האיחוד האירופאי ואונסק”ו). בתפיסתו של רבינוביץ’, בעלי החיים הם חלק בלתי נפרד מ”הסביבה” עליה יש להגן ואותה יש לטפח.

כמה נקודות למחשבה

האם אתם מודעים לכך שבתל-אביב יש כלבייה אבל לא חתוליה? האם אתם מודעים לכך שרוב החתולים הרעבים והחולים בעיר מטופלים על-ידי התושבים ולא על-ידי העירייה? האם אתם מודעים לכך שכל העיר מלאה קיפודים שהוברחו מהסביבה הטבעית שלהם ומתים בהמוניהם? האם אתם יודעים שחצרות העיר תל-אביב מלאות בשקיות ניילון עם מזון מורעל (ועם לוגו של עיריית תל-אביב) שנועד להמית חולדות, אבל יכול להיאכל גם על-ידי הכלב, החתול או הילד שלכם?

לא צריך להיות אוהב בעלי חיים כדי להבין שמדיניות העירייה בנושא בעלי החיים היא לא אחראית ולא אנושית. מתוך תקציב של 3.7 מיליארד ש”ח לשנה אפשר היה למצוא את התקציבים הדרושים כדי לטפל בבעיות הקיימות בצורה טובה יותר; העניין הוא שבניהול נכון אפילו לא יידרשו תקציבים נוספים (על כך עוד בתוכנית שלי).

דב חנין החתולאי

לא ידעתי את זה מראש, אבל מסתבר שדב חנין בעצמו מגדל חתולים, ונדמה לי שמזמן הגיע הזמן לראש-עיר חתולאי. הוא לא היחיד, אגב – אין לי נתונים סטטיסטיים מדוייקים, אבל התרשמתי שמספר מגדלי החתולים בין בכירי עיר לכולנו ופעיליה הוא לפחות כפול מאשר שיעורם הרגיל בעיר. 

חנין, באופן ספציפי, בתור פרלמנטר חרוץ שהקדיש את עצמו לחקיקה חברתית וסביבתית, אחראי בכנסת הנוכחית לשמונה חוקים והצעות חוק שקשורים לבעלי חיים:  

ועוד משהו חשוב: תומכים בעיר לכולנו? בואו להתנדב ביום הבחירות!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שוקי   ביום 18 באוקטובר 2008 בשעה 19:52

  עד שלא יוכח אחרת אני מניח שלדיאנסקי עזב את חולדאי כי הוא (לדיאנסקי) אדם הגון.

  אולי זה נכון ואולי לא. אני לא מכיר אותו ולא יודע כלום עליו, חוץ מזה שהוא בחור חכם כי הוא גייס לפני כולם את ד”ר בועז ארד, המומחה מספר 1 לחתולים בעיר.

  בכל אופן, וגם אם לדיאנסקי ייכנס למועצה (ויש כאלה שטוענים שכן), קשה לי להאמין שתוכל להיות לו השפעה כמו שתהיה לסיעה של 7-9 חברי מועצמה מטעם עיר לכולנו.

  וזו בדיוק הסיבה שלא כדאי להתעסק, לא עם לדיאנסקי ובטח לא עם כל מיני המינים של המפלגות הפיקטיביות. עדיף להתרכז בלהביא לקלפי את 52% האחוזים מתושבי העיר שרוצים לשלוח את חולדאי הביתה.

 • חה חה חה   ביום 18 באוקטובר 2008 בשעה 23:16

  מה זה ?!

 • אמיתי סנדי   ביום 18 באוקטובר 2008 בשעה 19:00

  לדיאנסקי היה מספר 10 ברשימת חולדאי בבחירות הקודמות.
  האם חולדאי מריץ אותו ברשימה נפרדת, רק כדי לגזול קולות מרשימות ירוקות קצת יותר רציניות?

 • קורינה   ביום 19 באוקטובר 2008 בשעה 1:16

  אולי כך גם ערים אחרות, שטרם ערכתי בהן ביקורי פתע.
  בכל רחוב וחצר שתבקר, תראה כלי פלסטיק עם מזון שידיים חרדות דואגות למילויין אך לא דואגות לסילוקן לאחר ההאכלה, מה שבהחלט הופך את העיר גם לעיר הקיפודים, החולדות והעכברים והזיהום.
  עדיין לא ראיתי איש או אישה מבני העיר ממצים חסרי בית, ילדים נוטשי בית, בכזאת התמדה ונחישות יוםיום ובהוצאות כספיות אישיות.
  ברומניה של ילדותי לא האכילו חתולים.
  הם ידעו להאכיל עצמם בציד עכברים וחולדות, כדרכן מזה אלפי שנים.
  החברה העירונית של הדורות האחרונים הפכה את החתולים לאימפוטנטים ותלותים ואת הסביבה לנפגעת .

  אולי לא הדאגה לחתולים היא בתת מודע אלא הסלידה מפני נישוק חתול שזה עתה אכל עכבר.
  לא נעים וגם מסוכן.
  ממש דילמה.
  אני מקווה שלמר רבינוביץ יש פתרון רציונלי, שיחסוך שקיות רעל וייטיב עם תל אביב של החתולים אך גם עמנו ועם הסביבה.

 • ישראל   ביום 30 באוקטובר 2008 בשעה 23:57

  שאסי תומך בדב: http://shasi.blogli.co.il/archives/181

השאר תגובה