סופסוף: רון חולדאי מתחיל לדבר

כבר שנים העיתונות המקומית בתל-אביב סונטת ברון חולדאי על כך שאינו מדבר ולא מתראיין. בתחילת מערכת הבחירות הזו נראה שגם הפעם לא נשמע ממנו כלום, אבל אתמול זה השתנה.

חולדאי, שהעניק ראיון נדיר לגלי צהל, ניצל אותו משום מה להשמצה של דב חנין. אולי יש לו יועצים גרועים ואולי הוא איבד את העשתונות בגלל המריבה המטופשת שלו עם רון לוינטל באותו יום. בכל אופן – מאד לא ממלכתי.

היום דווקא היה אמור להיות לו יום של נחת, כי נסים קלדרון תקף על הבוקר את דב חנין חזיתית ב-ynet (פעם שנייה בתוך כמה ימים שתמונתו של חנין מופיעה בהומפייג’ של ynet – הקודמת הייתה עם כתבתו של אלי סניור על האלטרנטיבות לחולדאי).

אולי הרס לו קצת הדיווח של NRG על האיחוד הנדיר הצפוי בין אוהדי קבוצות בני יהודה והפועל תל-אביב במשחקן הקרוב, במחאה משותפת נגד רון חולדאי. וגם הטור בטיים אאוט של שאול מרמרי, שהשיב לאביו חנוך החולדאיסט: “אתה, כמו ראש העיר שלך, שבוי בחשיבה מיושנת של איך עיר צריכה להיראות”. וזה רק חצי קשור, אבל כדאי גם לקרוא את הטור של הראל קראוס שפורסם בשבוע שעבר ב-ynet, פארק או פארקינג

מי שגר בבית זכוכית באמת שלא כדאי לו לזרוק אבנים. בשיחה עם TheMarker, חולדאי אמר היום: “בבחירות תמיד באים אנשים ומבטיחים כל מיני הבטחות, אבל לא אומרים איך יעשו את זה” (ההדגשה שלי). אני דווקא די בטוח שמונח לו על השולחן פלט מדפסת של תוכנית דיור לכולנו, ולכן מסיק מכך שהוא אדם לא ישר, אבל אולי זה רק אני (האפשרות האחרת היא שהוא באמת לא יודע מה קורה כאן).

גם כתבי TheMarker לא השתכנעו וקטלו דווקא את חולדאי כמי שמבטיח הבטחות לא משכנעות. בכתבה אחרת בעיתון נאמר בין השאר: “אל הבעיות הכרוניות בתחום החנייה, התחבורה ואיכות הסביבה, הצטרפה בשנים האחרונות מצוקת הדיור בעיר. עליית מחירי השכירות והדירות לקנייה היטיבה אמנם עם בעלי הנכסים, אך היא מרחיקה מהעיר את הצעירים… פחות דירות חדשות נמכרות, ופחות צעירים מהגרים לתל אביב. העירייה כבר הצהירה כי תתערב באופן תקדימי במחירי הדיור, אך התל אביבים, שמחכים עדיין לרכבת הקלה המובטחת, לא משתכנעים בקלות.” (ההדגשה שלי).

אגב, העיתון הראשון שקיבל ראיון מחולדאי במערכת הבחירות הזו הוא אף אחד מהנ”ל, אלא בכלל עיתון בשפה הערבית שמופץ ביפו וממומן חלקית על-ידי התנועה האיסלמית. תזכירו לי לסרוק ולפרסם כאן את הידיעה מ”זמן תל אביב” שהתייחסה לכך.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • הילי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 2:39

  מה הבעיה עם ראיון לעיתון הממומן על ידי התנועה האיסלמית?

  (היזהר מהחולדאי הפנימי שבך)

 • אזרח.   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 7:10

  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1031078.html

 • שוקי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 9:44

  אחרי שעשו סרטון מיוחד שמטרתו לשכנע שדב חנין הוא משת”פ של החיזבאללה, זה משעשע לגלות שמי ש”יש לו דיבור” עם התנועה האיסלמיץ זה דווקא חולדאי.

 • שוקי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 9:44

  אכן טור מצויין של רותי סיני.

 • שוקי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 9:48

  אתה צריך להבין שמה שמעניין את רוב הבוחרים זו השאלה “יכול או לא יכול להעיף את חולדאי”. אם תשכנע אותם שהוא יכול הם יצביעו עבורו וזו תהיה נבואה שמגשימה את עצמה. בשום תסריט ובשום סקר אין רוב של תושבי תל אביב יפו שתומך בחולדאי – תזכור את זה.

  לגופו של עניין: עיר לכולנו ודב חנין מייצגים משהו הרבה יותר עמוק מהאורבניות החדשה. הם מייצגים את האנשים, בניגוד לחולדאי שמייצג את ההון.

 • הילי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 14:00

  שוקי, זו בכל זאת נראית לי בעייה.
  ישראל רודפת את התנועה האסלמית
  והושיבו את מנהיגה בכלא.
  לזהות אותם עם החזבאללה
  (אויב מוצהר של ישראל)
  במסגרת הומור שמאלי
  זה תרומה (לא מכוונת) לרדיפה הזו

 • שוקי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 15:10

  אני לא חושב שצריך לרדוף אף אחד ולא חושב שהסתה כלשהי היא לגיטימית – בין אם היא נגד חנין, נגד מדינת ישראל או נגד התנועה האיסלמית. זה פשוט מוזר שבמטה חולדאי שבו לא בוחלים בהסתה לאומנית, כן מוכנים לשתף פעולה עם גורמים איסלמיים.

 • אסתי   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 8:49

  אגב, צפו לכתבה של גל אוחובסקי כי אמש פגשתי אותו ואת חולדאי בתולעת ספרים ולפי דעתי זה היה ראיון. השתדלתי לא להקשיב אבל המילים בעיות חניה עלו לחלל האויר.

 • האזרח דרור   ביום 24 באוקטובר 2008 בשעה 9:29

  שגם אחרי מערכת בחירות שלמה כמעט – יש מעט אנשים שמבינים שמה שעיר לכולנו ודב חנין מציעים בתל אביב זה לא קומוניזם -אלא “אורבניות חדשה”

  אורבניות חדשה פותחה בארצות הברית מתוך תפיסה שעיר יכולה להיות ידידותית לתושבים בתכנון עירוני נכון

  גם חולדאי מנסה לעשות קולות כאילו הוא הולך בדר הזו – בונה “שבילי אופניים” ומכריז על השכרת אופניים (אבל לא מבצע) ועושה גינות
  והוא אפילו נזכר לקראת הבחירות כמה חשובה התחבורה הציבורית ולאפשר להורים צעירים לגור בעיר
  – אבל בלי שיתוף ציבור ודמוקטריה, בלי הפסקת תעדוף לרכב הפרטי והתחלת תעדוף אמיתי של תחבורה ציבורית ושל הולכי הרגל – שום דבר לא יעבוד

  אבל מי יודע, אולי מחר בבוקר נשמע את חולדאי אומר שהוא בעצם בעד עירוב שימושי קרקע (שמקטינים נסיעות ומגדלים את השירותים שהתושב מקבל במרחק הליכה) ?
  – קצת בעייתי נוכח בניית המתחמים שלו שהלכה בדיוק לכיוון ההפוך

השאר תגובה