חדש – פרוייקט דיור לבלוגרים בלבד!

בטח שמעתם כבר שבמתחם השוק הסיטונאי אמור לקום פרוייקט דיור יוקרתי לאנשי הייטק ושוק ההון בלבד. כבר הוגש בג”צ על זה, ועם הציפיות למיתון איכשהו נראה שלא בקלות יימצאו לפרוייקט הזה 1800 קונים, אבל את המסר הבנו – בתל-אביב יפו יש דיירים ששווים יותר ויש כאלה ששווים פחות.

אתם ואני, למשל – שווים פחות. זה לא בגלל שאנחנו לא עובדים בהייטק או בשוק ההון (אני לא, אבל אולי אתם כן). זה בגלל שלרובנו אין את ה-600 אלף דולר בשביל מה שחולדאי קורא “דיור בר ההשגה” (רגע הוא טוען שאין בעיה, אחרי זה הוא אומר שהוא אוטוטו פותר אותה, ולמחרת הוא כבר טוען שנפתרה. ויש גם את העסק המלוכלך הזה. תבינו: הוא לא רואה אתכם ממטר).

עם התנפחות הבועה המטורפת בשוק הדירות לקנייה, מה הפלא שגם שוק הדיור בשכירות משתולל. אביא לכם את ניסיוני האישי: בספטמבר 1996 שילמתי 1350 ש”ח לחודש על דירת שני חדרים במרכז העיר; בספטמבר השנה, שכירות על דירה כזו הגיעה לכ-4000 ש”ח. ריאלית, פי 2.5. הדולר עלה והדולר ירד, ובסופו של דבר לפי כל חישוב יוצא שאנחנו משלמים הרבה יותר תמורת הרבה פחות.

מה גם שבחיפוש הנואש אחרי דירה שקיימנו בשבועות האחרונים אני והג’ינג’ית, פגשנו בפרצופה המכוער של תל-אביב. בעלי דירות שמשקרים בטלפון, דורשים בטחונות לא הגונים, שמציגים לשוכרים פוטנציאליים דירות מוזנחות להחריד וחוזים דרקוניים או סתם מתנהגים כמו כולירות. 

יד הגורל והברקה של רגע, הצילו אותנו ושלחו אותנו לרחוב החלוצים בפלורנטין, להיות שכנים של שרון, ושל עוד כמה אנשים טובים. הדירה מצויינת, תודה – אנחנו כבר לא יכולים לחכות למעבר אליה. בעלי הדירה אנשים מכובדים, החוזה שלהם הגון והערבים שלנו נמצאו יפים בעיניהם (“דירה להשכיר” היה נכתב בדיוק להפך בימינו).

 
אבל אנחנו לא מוכנים להסתפק בזה. רבותיי, אני גאה להכריזה על:


לראשונה בישראל: פתרון דיור לבלוגרים

בקרוב יהיו לפחות תריסר דירות חדשות ברחוב, חלקן במגדלים יוקרתיים של 3 ו-4 קומות. אנחנו, מנהלת המתחם, נהיה כאן בשביל לספר לכם עליהן.  

אנחנו נראה לחולדאי וחבריו מה זה וועדת קבלה ותנאים מחמירים. ראשית, הכניסה לבלוגרים בלבד – לא כולל אלה שמקבלים כסף מראשי-עירייה יוצאים. שנית, לא יתקבלו סוציומאטים, פקאצות, בלוגרים שלא רוצים להזדהות פוליטית, אנשים שמעצבנים את שרון או שלא אוהבים בדיחות שואה וכן ויזיגותים וקנגרו.

וברצינות לרגע: אם תל-אביב לא תשנה כיוון, רבים מאתנו כבר לא יגורו כאן בעוד חמש שנים. בשבילי, לחזור לגור בשכונה בה גר אבי חלק מילדותו זו סגירת מעגל. אני רק מקווה שזו לא תהיה השנה האחרונה שלי בעיר.

אבל… רגע! בעצם יש מה לעשות! תוכנית הדיור של עיר לכולנו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מודי   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 10:27

  מסכים עם מה שכתבת, אבל לא יכול מלהתאפק ולומר שבתוך בן של מי שמשכירה דירה בת”א, אנחנו נתקלים בפנים המכוערות של השוכרים: צעירים שמסרבים להתפנות, אנשים שלא עומדים בהתחייבויותיהם וכך הלאה. רק רציתי להזכיר שיש גם צד אחר.
  דירה נעימה שתהיה לכם

 • שוקי   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 11:26

  ברור שישנם מנוולים משני הצדדים, וזה מובן והגיוני שגם בעלי דירות הגונים רוצים להגן על עצמם בחוזה ובבטחונות מתאימים. מה שאני אומר הוא שצריכים להיות איזון והדדיות, ולצערנו זה לא המצב.

 • דאלי   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 15:24

  לא ברורה לי ההתנפלות התקשורתית על הפרויקט במתחם השוק הסיטונאי, כמו שלא הייתה ברורה לי ההתנפלות על מה שקראו לו “מגדלי היטק” או “מגדלי צ’ק פוינט” ליד עזריאלי.עד כמה שידוע לי כל הנושא הזה של בנייה לאוכלוסיה מסויימת הוא לא דבר שהמציאו בשנים האחרונות.
  יש בערים מסוימות שכונות שלמות שנבנו במטרה לאכלס אנשי צבא, אנשי קבע, אנשים משטרה ואף אחד לא התנפל עלהם, ושום דבר לא קרה..
  אז מה בדיוק חדש כאן? בסדר, אז הדירות קצת יקרות. אני בטוח שאם תהיה מוכר בשוק הכרמל עם הסכום הדרוש, אף אחד לא ימנע ממך את קניית הדירה הנכספת.

 • יעקב   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 17:01

  מי זה הבלוגים שלא רוצים להזדההות פוליטית? יש כאלה? הרי מרוב בלוגרים שמדברים על פוליטיקה כבר מסתובב הראש.

 • חיבוק דב   ביום 27 באוקטובר 2008 בשעה 11:32

  ושכחת להוסיף בתנאי הסף שאין כניסה לתומכי חולדאי…

 • ג.פ. ביבים   ביום 1 בנובמבר 2008 בשעה 15:35

  שוקי,

  פרוייקט הדיור שלך מאוד עזר לי להתאפס על מה הוגן או לא הוגן. תודה רבה.
  ובקשר למתחם בפלורנטין – יש דירה פנויה?
  2 חדרים במחיר סביר?

 • אסתי   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 7:37

  פלורנטין שכונה אהובה. מזמינה את עצמי לשתות איתכם בירה בשישי צהריים בפלורנטין 10 (הפאב האהוב עלי)
  אבל, אתם יודעים שהגעתם בדקה התשעים ? הנדלניסטים כבר מחממים את מנועי הבולדוזורים, את המקום הם קבלו מתנה בשמנו מידי ראש עירנו

  גם אני אגב, שוקלת מעבר מכאן לאיזה מושב שקט בדרום, ליד שדרות יש כמה וכמה מקומות חמביבים ביותר. הקסאמים יסלקו משם כל נדלניסט שואף הריסת הסביבה. אתם מוזמנים להצטורף.

 • יהונתן   ביום 26 באוקטובר 2008 בשעה 10:01

  החוזה שלי מסתיים ביוני, אבל אני יכול לחתוך קודם.

  אם תמצא משהו מעניין (עד 2.5 חדרים, עד 2,000 ש”ח), תודיע לי ואני בא.

השאר תגובה