סוד ההצלחה של דב חנין

והסרטון הכי אהוב עליי במערכת הבחירות בתל-אביב.

במיקום גבוה בדף המסרים שכתב “יועץ אסטרטגי” אחד, כתוב בגדול: “ההצבעה לדב חנין היא טרנד”. התזה החדשנית הזו דובררה ופומפמה בכל האדלריזם שתקציב שמגיע משתי מפלגות גדולות יכול לקנות. אני מניח שהשתכנעו בזה, פה ושם, גם כמה אנשים אינטליגנטיים.

אותי, לפני הכל, זה מאד משעשע כשמדברים על “טרנד”. כי עוד זוכר איך שבתחילת הקמפיין היו אנשים שהביעו חשש פן דב ייתפס כלא כריזמטי מספיק. מי היה מצפה שיטענו נגדנו שאנחנו תומכים בו משום שהוא אופנתי?

זו קודם כל הצלחה מסחררת של חבריי ב-CityDov, שהוכיחו שאם לא דב אז לפחות תומכיו הם אנשים מגניבים. אגב, חוסר הטליגניות של חנין מסתיר את העובדה שמדובר דווקא באדם בעל קסם אישי רב. פנים אל פנים מבינים את זה כמעט מייד, וזו רק אחת מהסיבות לכך שהוא נפגש בכל יום עם מאות אנשים בחוגי בית ובפאבים שכונתיים – אלו שהצליחו לשרוד, זאת אומרת. 

אבל סוד ההצלחה האמיתי של דב חנין, מלבד איכויותיו הידועות ומלבד עבודת השטח המצויינת והקמפיינים ברשת, הוא שהוא מוקף באנשים מצויינים. התמונות של 22 מהם מוצגות עכשיו בדף הבית של אתר עיר לכולנו.

“הסיעה המורחבת” של עיר לכולנו כוללת אנשים שרובם אינם מוכרים לציבור הרחב, משום שהם אינם עסקנים ולא סלבס כמו בסרטון. דב חנין – בניגוד למתחריו – לא הכניס שחקנים, בנים-של או את שוקי זיקרי לרשימה שלו. למעשה, הוא לא הרכיב את הרשימה ולא בחר באנשים – הם בחרו בו.

הסיעה המורחבת תשמש ברוטציה במועצת העיר תל-אביב, כשחברי המועצה מטעמה הם בסך-הכל נציגים. בלי אגו, בלי כיבודים, בלי משכורת ובלי אג’נדות פרטיות. ואלה אנשים טובים – הרבה יותר טובים ממה שהתרגלנו לראות בפוליטיקה הישראלית.

סביב האנשים בסיעה המורחבת נמצאים אלו שבחרו אותם – חברי התנועה. כל תל אביבי ויפואי יכולים להיות חברי תנועה. קוראים לזה “דמוקרטיה”. וחברי התנועה ופעיליה ותומכיה מקיפים את האנשים בהם בחרו ואת דב חנין בתוכם. במעגלים גדלים והולכים שכל אחד מהם גדול מקודמו. זה סוד ההצלחה של דב, וככה נראים כמה מהאנשים האלה:

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.   ביום 30 באוקטובר 2008 בשעה 13:04

  שינוי הבא מלמטה,הצלחה ביום הבחירות.כל הכבוד על העבודה המצויינת.

 • שירה   ביום 30 באוקטובר 2008 בשעה 17:10

  גם אני באתי למפגשים של עיר לכולנו ו”נדלקתי”.

 • האזרח דרור   ביום 30 באוקטובר 2008 בשעה 11:04

  מסכים 100%

  עזוב, עוד מעט יבואו כל מיני חכמים ויסבירו לך שמה אתה מדבר
  – הרי ידוע שגם דמוקטריה זה טרנד.

  ולכל צעקני הטרנד – על עירוב שימושי קרקע שמעתם? על עירוניות מתחדשת? על קוריטיבה?
  תקראו קצת לפני שאתם מתחילים עם תילי הפרשנויות
  http://ecowiki.org.il/index.php?title=New_Urbanism

השאר תגובה