שלי יחימוביץ’ תוקפת את חולדאי

הזמן: מייד אחרי בחירות 2006.
המקום: צפון תל-אביב.
הרקע: מפלגת קדימה ניצחה את הבחירות. במפלגת העבודה זועמים על רון חולדאי, שלא הפגין תמיכה נלהבת מספיק במפלגה. שלי יחימוביץ’, בשיחה עם עיתונאי, מאשימה את חולדאי בהתקרנפות.

יחימוביץ’: “במהלך הפריימריז שלי נפגשתי עם חולדאי. מצאתי שהוא מאוד מאוד לא נלהב, בלשון המעטה, מהתכנים החברתיים של מפלגת העבודה”.

 

עברו שנתיים ויחימוביץ’ שינתה את דעתה מן הקצה אל הקצה. תגידו – שנתיים הם הרבה זמן; אולי באמת ראתה את האור ושינתה את דעתה?

ובכן, אם להאמין ליוסי שריד יחימוביץ’ החזיקה בדעתה הקודמת ממש עד לזמן האחרון. שריד מספר: “כשהמועמדות שלי היתה תלויה באוויר (לפני מספר חודשים), שני אנשים סיפרו לי שהם ביוזמתם הלכו לדבר עם שלי יחימוביץ’ ושאלו אותה מה יהיה בתל אביב והיא אמרה להם, ואני מצטט אותה מילה במילה: ‘אתם העליתם בדעתכם שאני אתמוך באדם כמו רון חולדאי, בקפיטליסט הזה שבונה פה מגדלים? האיש שהנושאים הכי חשובים לו הכי פחות חשובים לי?’ ופתאום הכושי הפך את עורו”.  

מה יצא בדיוק ליחימוביץ’ מתמיכתה הבלתי מסוייגת בחולדאי? ההשערות שלי טובות כמו אלו שלכם. בכל אופן, רון חולדאי נראה לי פתאום הרבה פחות קרנפי בהשוואה לחברתו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גרגור   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 17:28

  עוד הייתי מסוגל איכשהו להבין את ההתבטאויות האחרונות שלה, אבל השיא לטעמי היה כשהגדירה את “עיר לכולנו” כטרנד. זה מראה בדיוק מה היחס שלה לביטוי אמיתי של דמוקרטיה שצומחת מלמטה עם אפס מימון של בעלי הון. זה שם אותה מבחינתי בקלות ברשימה המאוד לא מחמיאה של שאר הפוליטיקאים הקלאסים. על פוליטיקאי אחר הייתי אולי חושב שהוא לא בדק לפני שהוא יצא בהצהרות מטופשות, אבל מה שעוד יותר עצוב לגביה, שאני בטוח שהיא הבינה טוב מאוד שזה לא טרנד, ובדיוק בגלל זה ובגלל שהיא לא חלק מזה, זה מפחיד אותה וגורם לה לנהוג כאחד הפוליטיקאים.

 • הקורא המתמיד   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 18:08

  יש פה מישהו ששוקי גלילי גרם לו להצביע לחנין ?

 • קוראת מתמידה   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 18:11

  כן, לי.

 • אדם   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 18:24

  הוא גרם לי לא להצביע לחולדאי.
  ויותר מזה, הוא גרם לי לא לא להצביע, שזה הכי חשוב.

 • אמיתי סנדי   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 18:37

  הוא גרם לי ללכת לאכול חומוס!
  כלומר, הייתי בעד חנין עוד לפני שגיליתי שגם שוקי. אבל כשקראתי שגם שוקי ידעתי שלא טעיתי!

 • אמיתי סנדי   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 18:43

  הפתעה נוספת במערכת הבחירות בתל אביב: 19 קציני צבא במילואים, ביניהם רוני דניאל, חתמו על מכתב תמיכה במועמדות של דב חנין לראשות עיריית תל אביב.
  http://www.nrg.co.il/online/54/ART1/809/155.html?hp=0&loc=4&tmp=7450

  אני לא מאמין שרוני דניאל ואני מסכימים על משהו!

 • איריס   ביום 9 בנובמבר 2008 בשעה 21:50

  יחימוביץ הצטרפה “עם פרץ” כמעין עסקת חבילה, אחרי כן “עם ברק” בתור פשרה הכרחית ועכשיו “עם חולדאי” כי ? אולי זה בעיה של היעדר עצמאות.
  אפשרות אחרת שעולה בדעתי זה אולי תסמונת הספינה השוקעת במםלגת העבודה וחיפוש גשרים לקדימה. (עם ציפי לבני והגירלז, וכולי).
  חולדאי הרי נתמך על ידי שתי המפלגות האלה.

  מה שבטוח זה שסיירה לאונה על המפה

השאר תגובה