קרב המאסף המלוכלך של מרצ

בימים האחרונים מנהלים גורמים ברשימת מרצ למועצת תל-אביב יפו קרב מאסף נגד עיר לכולנו. מכיוון שיש לי כמה חברים בתנועה, ואני מכיר לא מעט אנשים שתומכים בה, אני יודע שהרוב המכריע של מצביעי מרצ לא רק שמתכוונים להצביע לדב חנין אלא גם אוהדים מאד את עיר לכולנו, ורבים מהם ניסו לדחוף לצירוף של מרצ למספר הגדול של התנועות הפוליטיות והאזרחיות שמהוות חלק מעיר לכולנו.

בסופו של דבר הרשימות רצות בנפרד. עיר לכולנו סוחפת אחריה המונים ומצבה של מרצ בשטח לא כל-כך טוב. למרבה הצער, נראה שיש קומץ עסקני במרצ שבחר להתמודד עם המצב הזה באמצעות השמצה.

בימים האחרונים טרחה מרצ לידע את כל העולם שעיר לכולנו קיימה משא-ומתן עם רשימת ש”ס למועצת העיר. הם גם הפיצו שקר גס, לפיו ישנו כביכול הסכם בין עיר לכולנו לש”ס שמעניק לאחרונה את סגנות ראש-העיר. ואני חוזר: מדובר בשקר גס.

כדאי גם לספר מהי האמת: נציגי עיר לכולנו, מרצ וש”ס, נפגשו בשבוע שעבר כדי לדון בהקמת גוש חוסם במועצה כנגד מפלגות הגימלאים, תל אביב אחת והירוקים. שלוש מפלגות חזקות ומושחתות ששולטות במועצה מזה עשור. כלומר, מרצ הייתה שותפה מלאה למהלך שאנשים בה מציגים עתה כבעייתי.

כדאי גם לרענן את הזיכרון: מרצ וש”ס היו שותפותיו הבכירות של חולדאי במועצת העיר במהלך השנים האחרונות, שותפות שהתפוצצה רק בחודשים האחרונים על רקע היריבות בין יעל דיין ומחליפתה מיטל להבי.

אני לא מתכוון לשכנע אתכם לא להצביע למרצ, ואני מאחל למרצ הצלחה בבחירות – אבל לא על חשבון עיר לכולנו ולא על חשבון ההגינות הבסיסית. אתם, אם אתם שומעים טענות שקריות כנגד עיר לכולנו – העמידו אנשים על טעותם.

עיר לכולנו מתכוונת לכונן בתל-אביב יפו מציאות חברתית וסביבתית חדשה, פתוחה, מתקדמת ודמוקרטית, ולהפוך אותה לבית אמיתי עבור כל הקהילות החיות בה. יהודים וערבים, דתיים וחילונים, עניים ועשירים, להט”ב וסטרייטים. מי שאומר לכם אחרת, כנראה פועל מתוך מצוקה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שאלה תמה   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 15:43

  שנציגי עיר לכולנו קיימו משא ומתן עם נציגי ש”ס?
  זה שמר”צ תקועה עדיין ב”רק לא ש”ס” המחליא שלה, לא אומר שצריך לראות את זה כהכפשה, לא?
  אני דווקא מאחלת למר”צ כשלון בבחירות לרשויות והעיריות והמדינה.
  בתור מצביעת מר”צ לשעבר: הגיע זמנה לעבור מן העולם.
  פעם היתה שם עוד שולמית אלוני שדאגה לזכויות נשים והיה לה מה להגיד ולהוסיף. מאז שיוסי שריד הטיס אותה משם וביילין דאג לרסק אותה לגמרי: אין לה מקום בעולם.
  דווקא עיר לכולנו, שיוצאת נגד ההון, צריכה להתרחק ממר”צ ולהתקרב לעניים של ש”ס. הרבה יותר עקבי מבחינת המצע של עיר לכולנו ופועלה בדרום תל אביב.
  בהצלחה לדב חנין מחר ולתושבי תל אביב כולם.

 • שוקי   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 15:51

  לי אין שום בעיה עם מצביעי ש”ס. יש לי, אם כבר, בעיה עם חליפות הארמני של אלי ישי. אני חושב שהרטוריקה התוקפנית של כמה אנשים בש”ס נועדה לחפות על כך שהמפלגה הזו הפכה מושחתת כמו המפלגות הגדולות.

  אני לא מכיר את נציגי ש”ס בפוליטיקה המונציפלית. מה שאני יודע, כמו כולם, הוא שלמרצ לא הייתה בעיה לשבת איתם בקואליציה ולא הייתה להם בעיה לבוא למו”מ משולש איתם ועם עיר לכולנו.

 • תמה   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 17:08

  מר”צ הרי גידלו את ש”ס. למה נולדה ש”ס? לפני כן מזרחים הצביעו למפלגת עבודה ואחר כך לליכוד, ואחרי שכלום לא עזר והם נשארו עניים הם הלכו על הקלף הבטוח: אלוהים וש”ס. וכמו שלפרס וביילין יש חליפות ארמני מגעילות, אז גם לאלי ישי. וזה מגעיל באותה מידה, כי גם פרס עמד בראש מפלגת העבודה שסיפרה על סוציאליזם ומר”צ גם קשורים למפ”ם אחרי הכל.
  על כל פנים:
  יישר כוח ובהצלחה מחר.
  מי יתן וכמה שיותר תל אביבים יצביעו לחולדאי, לעיר לכולנו או למפלגת “דו” היהודית-ערבית.

 • אורי מחיפה   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 22:43

  ברית עם ש”ס זו חרפה. נקודה.
  יש הבדל עצום בין לשבת בקואליציה שמישהו אחר מרכיב, ומכניס את ש”ס, לבין לכרות מראש איזשהי ברית עם ש”ס, חלקית או מלאה.

  להט”ב יותר רגישים למשמעות של ברית עם ש”ס, ולכן להט”ב הפגינו מולכם. מר סטרייט יקר.

  שוב הוכח שניתן לסמוך רק על מרצ.

 • שירה   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 22:52

  שממש אין לו אינטרסים לעזור לאף אחד כי הוא מחיפה ולא מצביע בתל אביב, דב חנין לא כרת שום ברית עם ש”ס. לא חלקית ולא מלאה. הוא ברר אפשרות של שיתוף פעולה סביב עקרונות מוסכמים של קידום שוויון וצדק לכל הקהילות בעיר.
  לא נסגר שום הסכם.
  כל אלה הן שמועות שמטרתן אחת – לעזור למצב הקיים להימשך. מרצ אמורה לתמוך בחנין ולא לשים מקל בגלגלי האפשרות והתקווה לשינוי בעיר הזאת!

  אני רציתי להצביע למרצ ולחנין.
  הם הטו את הכף עם הפרופגנדה הזולה והשקרית הזאת.

 • ירון   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 0:56

  מרצ יצאו צבועים ומגעילים כמו תמיד

  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3620580,00.html

השאר תגובה