תזכורת: למי ומדוע חשוב להצביע בתל-אביב יפו

למה לא חולדאי?

כנצר למשפחה שגרה בעיר 81 שנה וכמי שגר בה בעצמו כ-15 שנה, בילה בה את רוב ילדותו ומחובר אליה בנימי נפשו, אני אוהב את העיר הזו ומאחל לה את כל הטוב שבעולם. מחולדאי ובני בריתו היא לא תוכל לקבל אותו.

רון חולדאי איננו השטן כפי שדב חנין איננו המשיח. יכול להיות, ואף סביר להניח, שעשה דבר או שניים טובים בשביל העיר. אבל בתקופת שלטונו קרו בה יותר מדי דברים לא טובים, ועם כל הכבוד לסיסמת הבחירות שמופיע על השלטים שלו – ניכר שיש לו קושי לקחת על זה אחריות (כולל על מסע ההסתה הנבזי והגזעני שמנהלים בשמו).

ייתכן בהחלט שחולדאי אוהב את תל-אביב (ואולי אפילו גם את יפו) ולא מבין אפילו מדוע כל-כך הרבה אנשים בעיר לא מרוצים ממנו. וכאן בדיוק, כך נדמה, קבור הכלב – חולדאי לא מבין וכנראה גם לא מסוגל להבין מה כואב לנו, לכן גם אין סיכוי שיחול כאן שינוי אמיתי בלי שיוחלף. יונית כבר הסבירה את זה טוב מאד בפוסט רון חולדאי צריך ללכת שאני ממליץ בחום לקרוא.

למה דב חנין + עיר לכולנו

הצהרתי כאן לראשונה מיהו המועמד “שלי” לראשות עיריית תל-אביב כבר לפני שלושה חודשים, ב-14 לאוגוסט, בפוסט דב חנין הוא מועמד ראוי.

כחודש קודם, כבר ידעתי שאצביע עבור עיר לכולנו. בדיוק לזה – התארגנות אזרחית אמיתית – חיכינו כבר שנים. אחרי שפגשתי את האנשים והכרתי את התנועה, הבנתי ש”זה אמיתי”. גם אהבתי את הרעיונות, את הרצינות, את הפתיחות ואת הגישה הדמוקרטית.  

ההסכמה של דב לרוץ בראש עיר לכולנו הייתה בשורה משמחת. עקבתי אחרי פעילותו בכנסת ולמדתי להעריך אותו; מאוחר יותר, כשפגשתי באיש, הבנתי שהוא לא רק פרלמנטר מצויין, איש מעשה, אדם הגון ומוסרי ומשכיל ואינטליגנטי, אלא גם איש נחמד, חייכן, שמקדים שלום לכל איש. מסוג האנשים שאנחנו רוצים בפוליטיקה, המקומית והלאומית.

ואגב, בחירת ראש-עירייה יכולה להיות לא פחות חשובה מאשר בחירה לכנסת, וראש-עירייה יכול להשפיע לא פחות ואף יותר מחבר כנסת. אני מאמין שזה המצב בתל-אביב.

למה חייבים להצביע

בבחירות המוניציפליות ב-2003 לא הלכתי להצביע. רציתי, אבל באמת שלא היה לי למי. כמוני היו עוד רבבות והיו גם כעשרת אלפים אנשים שהלכו לקלפי ושמו במעטפה בהפגנתיות פתק לבן.

הפעם יש בשביל מי לצאת מהבית ולהצביע. יש בשביל מי להרים טלפון לחברים שלכם ולהפציר גם בהם ללכת להצביע. יש בשביל מה לשכנע את ההורים שלכם להצביע עבור דב חנין ועיר לכולנו. לא תהיה שוב הזדמנות כזו.

לרון חולדאי יש כסף, כוח, עובדי עירייה מגויסיםעוד עובדי עירייה מגויסים), שתי חברות שעושות לו במקביל יח”צ וספינים, ועדר מלחכי פינכה ואינטרסנטים בעלי אמצעים שפועלים למען בחירתו בכל כוחם. לדב חנין ולעיר לכולנו יש אתכם, האנשים שמאמינים במשחק הדמוקרטי. הקלפי היא המקום היחיד שבו אנשים כמוכם יכולים לנצח. לא ללכת להצביע זו כניעה.

ואגב, אתם יכולים להצביע לחנין כבר עכשיו בוואלה!
אבל זה לא פוטר אתכם מלהגיע מחר לקלפי, עם כל מי שאתם מכירים. בהצלחה לכולנו!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רוני   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 18:51

  תגיד רגע יא שוקה, אם מחר אתם מפסידים בגדול, אבל ממש בגדול, יכול להיות שאתם מכינים אותנו לאפשרות שלא תכבדו את הכרעת הדמוקרטיה?
  כי זה מה שמריח לי פה. אתם תגידו: “חולדאי המושחת, בטח הוא זייף פתקים ושילם לחברי ועדת קלפי!” איי שערוריה.
  אז ככה רק בשביל הפרוטוקול תגידו כאן ועכשיו שהכרעת הבוחר היא הכרעת הבוחר, ואם יתברר שאתם מיעוט מתוסכל, בועתי ומעורר רעש שגדול עליו ב-20 מידות, אז תתקפלו בשקט אל מחוזות הדומקרטיה.
  קאפיש?

 • דני   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 18:57

  רוני,
  טרור קיברנטי? לגמד את ההישגים שהושגו עד עכשיו? לא יפה
  מתחילים להריח את ריח ההפסד שם אה?
  מפחיד אותך שהבוס שלך יפסיד והחברה שלכם לא תקבל יותר עבודות.
  תעשה רילואוד

 • קלימרו   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 19:01

  מאמיני חנין ייסדו כת דתית, ומחר הם צפויים לנחיתה קשה על קרקע המציאות.

 • שוקי   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 19:09

  בוא ואשאל אותך שאלה אחרת: אם כמו שאמר הבוס שלך, אנחנו החיזבאללה ואתה זה צה”ל – האם זה לא אומר שהוא זה דן חלוץ ושחולדאי הוא אולמרט?

  אני מקווה ש*אתם* שתדעו להסיק מסקנות אחרי שתקבלו בראש בקלפי.

 • מש   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 19:17

  כי אנחנו יודעים מי ניצח

 • יונית   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 19:52

  אני לא יודעת אם אתה יודע, אבל דמוקרטיה זה גם אופוזיציה פעילה. הכרעת הבוחר היא הכרעת הבוחר ברגע נתון, והיא לא כל ההכרעות שמתקבלות בחמש השנים שאחרי זה וחמש שנים אחרי זה. או בקיצור, הסר דאגה מעל ליבך. ללא קשר לתוצאות הבחירות, אנחנו בהחלט נמשיך לפעול ולהפעיל במחוזות הדמוקרטיה.

 • תכלס   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 22:38

  מוציא אלפי שקלים ומזהם את הסביבה היום בכל העיר עם מדבקות חולדאי ותל אביב 1 שהודבקו לי ולשכניי על תיבת הדואר.
  תכלס, גם אלו שמחר ישלשלו חולדאי, יודעים שבעולם מושלם חנין ינצח.
  בעולם המחורבן שלנו, יש סיכוי שחולדאי יקח.
  זה לא ימנע מאיתנו להמשיך לנסות.

 • הצועד בנעליו   ביום 10 בנובמבר 2008 בשעה 22:58

  מהמדינה שמחוץ לתל אביב.
  לתאר דבר כזה בבחירות לכנסת – מועמד האבודה/קדימה מול מפלגה כלל-מפלגתית ועוד בראשות מועמד מחד”ש.
  אולי עוד נזכה לזה.
  בכל מקרה נתתי לכם איזה הפניה בפוסט שכתבתי. בהצלחה.

  ואת חוק הזיהוי הביומטרי יש לעצור!

השאר תגובה