5 דברים שתעשו כדי לנצח בבחירות

ריח של מהפך באוויר.
מה שנשאר עכשיו הוא לשלוח את כל תומכינו אל הקלפי ולנצח – כן, כבר בסיבוב הראשון. ניתחון כזה הוא הרבה יותר קרוב ממה שאתם חושבים (למרות כל מה שיכתבו בקרוב המטקבקים בשכר של חולדאי בתגובות).

1. לכו להצביע. כל קול חשוב. אם כל אחד יחשוב “הקול שלי הוא רק קול אחד” אחוזי ההצבעה יהיו נמוכים. ואל תחכו עם זה – לכו להצביע בהקדם.

2. תשלחו את חבריכם להצביע. שבו ליד הטלפון ותתחילו להתקשר. אל תתאמצו לשכנע מצביעים חדשים – פשוט תוודאו שכל החברים שלכם, תומכי חנין ועיר לכולנו, כבר מימשו את זכותם.

3. צאו לשטח. אנשי עיר לכולנו נמצאים היום בכל מקום – משקיפים בקלפיות, ממריצים בשטח, עוזרים למתקשים להגיע לקלפי. צאו והצטרפו אליהם! תביאו סנדוויצ’ים.

4. תלבשו חולצות עיר לכולנו/I DOV. אם אין לכם חולצה בקשו מהפעילים בשטח. אם נגמרו החולצות – שימו מדבקה. ה”נראות” בשטח ממריצה אנשים כמוכם ללכת ולהצביע.

5. תפעלו בהגינות! אנחנו רוצים ניצחון, אבל אנחנו רוצים ניצחון נקי וכשר. אפילו אם הצד השני משתמש בכל טריק מלוכלך שקיים – אל תעשו כמוהו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יובל   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 16:45

  למרות שפה בירושלים יש קרב ש”קצת” יותר מטריד אותי.

  אבל היום בבוקר התקוות שלי לניצחון של חנין בתל-אביב קצת נפגעו, אחרי שחבר תל-אביבי שבמשך כמה חודשים תומך בחנין (וממשיך לשבח את חולדאי על העשייה שלו בתל-אביב) כתב לי באס-אם-אס שהוא הצביע “עיר לכולנו” למועצה ורון חולדאי לראשות עירייה. אחרי שהבעתי פליאה על כך, הוא כתב שלדעתו רון חולדאי עושה עבודה מעולה אבל כן צריך לתת כוח גם לעיר לכולנו. מקווה בשבילכם שמדובר במקרה בודד ולא יותר מזה.

 • אורי   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 17:08

  מה לעשות אבל כל טעוניי ה:
  “אין לי כסף לדירה במרכז ת”א”
  לא משכנעים אותי.
  כלל התושבים לא צריכים לממן את הרצונות של שלכם.
  הקומוניזם עבר מן העולם ובצדק.

 • שוקי   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 18:15

  לאזן את שוק הדיור באמצעות הגדלת ההיצע זה לא קומוניזם. כמו שלאזן את שווקי המטבע באמצעות שינוי שער הריבית (או קניית דולרים) על-ידי בנק ישראל זה לא קומוניזם.

 • רונה   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 19:23

  הגדלת היצע? איך? זו לא חכמה לזרוק סיסמאות – חולדאי הביא את העיר הזאת שהיתה בגירעון למאזן חיובי, כולל טיפוח שכונות בדרום והשקעה בחינוך.
  איך יש לכם אומץ לזרוק את כל זה לפח ולהביא מועמד שהוא קומוניסט מוצהר?
  אתם אוהבים את תל אביב?
  אולי אתם אופורטוניסטים שרוצים דירה בזול?
  למה שאנחנו נשלם לכם את זה?
  הסבר אחד תן לי.

 • שי פסבדונים   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 6:30

  יום עגום למדינה ישראל
  ברקת, יהב וחולדאי.
  עגום.

 • מתמוגגת   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 8:06

  אמנם בסוף מסתבר שזה לא היה ריח של מהפך באויר אלא סתם ריח של נוד שחבורת פלצנים שחררה ברעש עצום. אבל אני ממש קרועה עליך. איך אתה תמיד יודע לבחור באדם המתאים ולשלהב את ההמונים? קודם עמיר פרץ, עכשיו חנין. אני כבר מחכה לקמפיין הבא שלך! לכו להצביע!

 • יהושוע   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 8:25

  הוצאת לי את המילים מהפה!
  מה שיפה זה שדובה חננה, מרוב שהוא רוצה לתרום לתל אביב, בורח לכנסת. אם אין לו את ראש העיר, הוא מעדיף את התנאים שבכנסת.
  אופורטוניסט כבר אמרנו?
  כבר עדיף לו להיות היהודי מחמד של חד”ש

  עכשיו כל אלו שתל אביב לא העיר שלהם עוברים דירה?

 • אחת מחו"ל   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 9:08

  תשמעי,
  אין לי זכות הצבעה ואני לא מעורבת בבחירות האלו, אבל מה שאת עושה הוא דוחה.
  לא מדובר בפעילות של שוקי או כל מתנדב אחר רק בשביל עצמו, אלא בשביל הקהילה.
  זה שאת עושה מזה הפסד אישי של מישהו, מעיד רק על הרמה שלך ועל חוסר ההבנה שלך בדמוקרטיה.
  למרות ההפסד:
  בישראל נוהגים לחשוב לטווח קצר וכולם רוצים להיות בקואליציה מתוך מחשבה שאופוזיציה זה לא נאה ולא יאה להם.
  ברכות ל”עיר לכולנו” שבזמן כל כך קצר ובלי כסף הצליחו להגיע להישג הזה!
  מאחלת לכם שתהיו אופוזציה ראויה ושלטווח ארוך זה ישתלם.

 • די כבר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 9:30

  Loooooooooooooooooooooooooooooooooooser

 • עומר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 10:05

  הרשימה הבאה נכתבה לפני הבחירות. כדאי לקרוא אותה עכשיו, אחרי שדב חנין ברח בחזרה לכנסת, כפי שנחזה בתגובות למאמר (ואמיתי סנדי, חברו של שוקי למסע ההזוי הזה כינה את הטענה הזו “שקר וכזב”…):
  http://www.capitalism.co.il/wordpress-he/?p=733

  ומבזק קטן לאחת מחו”ל: שוקי, ויתר חבריו, לא עשו את זה למען אחרים אלא למען עצמם. הקמפיין הזה היה הזדמנות לבאז רציני ולמעבר שלהם מהסימטה האחורית לשדרה; כך גם לגבי מצביעי חנין, כפי שמצביע המאמר הנ”ל – רובם התמוגגו מהמצע שרובו ככולו מכוון לגיוסם של צעירים בורגנים תוך הבטחת שכר דירה נמוך במרכז וצפון תל אביב והחזרת איזורי הרישום (כדי שהצ’חצ’חים מהדרום יחזרו מאיפה שבאו)….

 • froid   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 10:05

  כל העניין שלכם היה רק אחד – להביא את הערבים לתל אביב, ואת זה לא יתנו לכם לעשות גם לא בבחירות הבאות. למי שנדמה שדב חנין ינצח עוד 4 שנים בתל אביב כי הוא הצליח קצת לעשות רעש- יאכל גם בעוד 4 שנים את הכובע. הישראלים הנכונים ולא ההזויים, כשמגיע יום הבחירות מצביעים לזה שישמור להם על העיר ועל המדינה נקייה קודם כל- מהחמאס.

  שיהיה ברור כל המניעים הירוקים של צבועי חנין
  היו בשורה התחתונה – לתת לערבים שליטה על תל אביב.

  תמשיכו לחלום.

 • איספניולית   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 10:50

  עיר לכולנו שקוראת ליעל דיין “זונה” תעשה בוודאי הרבה רעש בעירייה, וזה לא יהיה לטובת אף אחד חוץ מסתם לעשות בלגן ולקלל, אם זה הסגנון אז – בושה וחרפה , תת רמה!!

  “כמה עיר לכולנו תעשה בלגן בעירייה

  ??????????????????

 • עומר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 11:14

  מסתבר שכן צריך – עובדה היא שאמיתי סנדי טען רק לפני כמה ימים שהטענה הזו היא “שקר וכזב” (למרות שחנין כבר אמר זאת בעבר).
  למיטב זכרוני גם אתה היית שותף לדיון שם ולא העמדת את סנדי על טעותו. אבל תמיד אפשר לרחוץ בנקיון כפינו לאחר מעשה, לא?
  אשר לספינים – הספין המרכזי היה העמדת הבובה חנין בראש הרשימה שראשה למעשה הוא אהרון מדואל. לו היתה לך לסנדי ולגלילי משרה ציבורית והייתם עושים מעשה דומה כבר היו מעמידים אתכם לדין. בהעדר עמדה כזו (ובע”ה גם לא תהיה כזו בעתיד) זו סתם הטעיה, שאם להאמין לדבריך בדיעבד, היתה הטעיה מכוונת היטב, ואם נאמין לדברי אמיתי סנדי בתגובתו לאורי רדלר הרי שהיא נבעה מטיפשות. אני משאיר ליתר הקוראים להחליט בעצמם מי משתי האפשרויות גרועה יותר…

 • אחת מחו"ל   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 11:45

  בודאי שהם עשו את זה גם לעצמם, ככה זה בדמוקרטיה. אבל גם אחרים הולכים להרוויח מזה, ובעיקר היותר עניים.
  לעומת זאת הבוחרים של חולדאי עשו את זה גם בשביל עצמם, ובשביל שעשירים מהם ירוויחו. מתישהו גם הם יצטרפו לאט לאט לעניים, כמו שהתהליך הזה הגיע לשוקי וחבריו, כך גם יגיע לאחרים, שמשוכנעים כרגע שהם חסינים לזה. וזה הבדל גדול.
  בענין איזורי הרישום:
  אתה צודק בכך שדעתי גם לא נוחה מהרוחות ב”עיר לכולנו” של תל אביביים צפונבונים (ואני יודעת שהצפון הוא של חולדאי, אבל רוח הדברים) שלא מרוצים מ”הערסים”.
  אבל ב”עיר לכולנו” נוצרה לראשונה ברית בין מזרחים משכונות הדרום והם נכנסו למועצה עם אהרון מדואל ויעל בן יפת.
  ולטובת המזרחים, כדאי שאסון האינטגרציה יגמר כבר ואיזורי הרישום יחזרו להיות מוגבלים (גם אם נכון שזה מה שהאשכנזים הצפונים רוצים מסיבות אחרות ופחות ראויות).
  מהסיבות האלו הייתי שמחה לו חנין היה נבחר בכל זאת: כי עיריה זה כן דבר פוליטי ומדיניות דיור, חינוך ותברואה היא פוליטית מאוד. ואני מקווה שעיר לכולנו תעשה לחולדאי בעיות במועצה ותמנף את ההישג היפה שלה בבחירות הלאה.
  שוב, ברכות למנצחים מעיר לכולנו!

 • עומר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 14:42

  אכן כן, אני קשה הבנה וגם מטומטם. כדי לשבר את דעתי המפגרת אנא הסבר לי מה היה שקרי בדברי רדלר; הוא טען שם שדב חנין לא יכהן במועצת העיר אם לא יבחר לראשות העיריה וכך אכן קרה. האם אתה טוען שהטענה הזו שקרית (בדומה למה שטען אמיתי סנדי)?
  ואם כן – האם טענתך שהיא היתה שקרית אז או שהיא שקרית גם היום? באמת שאיני מצליח להבין.

  אתה טענת:”
  100% מהאנשים שהצביעו לחנין, לא קבעו אם עיר לכולנו תכנס למועצה – מי שרוצה יכול להצביע חנין וחי וגו'”. בוודאי שאפשר. אפשר גם להצביע לחולדאי ולרשימת עיר לכולנו או להצביע חנין ולרשימתו של חולדאי. ואפשר גם אפשר היה ב-1996 להצביע לביבי ולחד”ש. השאלה היא מה סביר. מה שסביר הוא שאותם תומכי חנין אדוקים כמו כבודך (וגם אלה ה”מסורתיים”) בוודאי יצביעו גם לעיר לכולנו למועצה. כל אלה (אני מניח שאתה בינהם?) הצביעו חנין וקיבלו מדואל.
  ואפילו אם בכך לא נחה דעתך הרי שאמיתי סנדי טען שהטענה שדב חנין לא יכהן במועצה היא שקרית. על כך לא מיחית, כנראה מתוך כך שחשבת אז שזו האמת או מתוך רצון להטעות, באמת שאיני יודע. בכל מקרה – טענתי עדיין עומדת.

 • עומר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 15:37

  מה חולדאי שייך כאן? אין שום קשר. הטענה שלך היתה על אותם שומרונים טובים שמשקיעים מזמנם למען הכלל, ואילו אני טוען שלא עשו זאת אלא לשם עצמם.
  אין שום בעיה עם העובדה שהם פועלים לשם עצמם, אך צריך לקרוא לילד הזה בשמו.

  אשר לעניין ה”מזרחיים” – אל תעשי לנו טובות. אהרון מדואל בעיריה זו יצירה של עוול ולא תיקונו. זה לא ישפר את מצב התושבים בדרום אלא רק את מצב כיסו של מדואל (ולו היה נבחר חנין – את התחושה של “צפונבונים” כגון דרומי וגלילי בזמן שהם עושים טרנספר לילדי הדרום שלומדים בעירוני א’…).

 • עומר   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 15:40

  אני מבין מדוע ה”אינטגרציה” היא אסון לך ולחבריך (לפי דבריך כאן אני מנחש שגם את נמנית על הגווארדיה הלבנה…) אך מדוע היא אסון לאותם ילדים מדרום העיר שלולא האינטגרציה היו לכל היותר מוציאים תעודת בגרות שאפשר לתלות בשירותים עם שלט “שבור בשעת חירום”?

 • האזרח דרור   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 14:45

  1. שימו לב והגידו גם לחברים – הפתק הלבן למטעפה הלבנה והצהוב לצהובה – נשמע דבילי אבל רוב הקולות הפסולים הם בגלל זה

  2. עיתון ידיעות אחרונות חשף על ידי מצלמה נסתרת ה”המלצה” שניתנה לעובדי העירייה להתנדב לטובת חולדאי, זה יחד עם השיטות המופלאות שבלוגרים שונים נחשפו אליהם בשבועות האחרונים מעיד שיש סיכוי טוב לנסיונות לא מאוד דמוקטריים להשפיע על הבחירות- כמו השחתת פתקים, סימון פתקים (ועל ידי כך פסילתם בספירה), גניבה שלהם וכו’

  – אנא שימו לב שהפתקים בקלפי תקינים ולא מסומנים ושאין דברים חשודים אחרים
  יש משקיפים של עיר לכולנו בקרב הקלפי ויש גם חברי וועדת הקלפי שלרוב הם מן הסתם אנשים הגונים

 • איריס   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 15:43

  הצבעתי הבוקר ב”לב יפו” (בית ספר אל אזהאר), וצוות העובדים בקלפי, פשוט עשה תעמחולה בוטה ומחשידה לטובת חולדאי. לא יצאתי בתחושה של בטחון בכשרות הקלפי, דיווחתי לפעילה אחת מתל אביב. מקווה שעשו משהו. (לא יודעת מה, אולי לשים שם משקיף או משהו). היתה לי תחושה לא טובה שאני משאירה מעטפות במקום עוין ומוטה באופן גלוי.
  השניים הודיעו חגיגית שרון חולדאי יישאר בשלטון, וכך צריך להיות, ומי שלא רוצה כך שיעזוב את תל אביב.
  מי שאפילו לא טורח לשמור על נייטרליות נימוסית סבירה בזמן הצבעה, עלול להיסחף גם מעבר לזה.

 • שרון   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 16:20

  הסתובבתי לפנה”צ ברחוב עם חולצת עיר לכולנו (ובהמשך פעילה אחת גם דחפה לנו קצת פליירים לחלק), וזה פשוט היה כיף. למעט ערס אחד שצעק עליי (אבל רק קצת) ש”חנין הוא חנון”, רוב האנשים שהצלחנו לשים להם ביד פליירים הביעו עניין, והרבה מהם אמרו “לא צריך, כבר הצבעתי חנין”.

  והכי כיף היה כשמכונית שעצרה לנו במעבר חצייה צפרה בהתלהבות ונוסעיה מחאו לנו כפיים בחיוך.

  אין, ויברציות נהדרותשם בחוץ. נקווה באמת שיהיה דב.

 • אור ברקת   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 18:34

  1.check
  2. check
  3. soon
  4. I cna’t not in the klaphi
  5. check

 • יוסי   ביום 11 בנובמבר 2008 בשעה 18:42

  מהפך?
  כבר בסיבוב הראשון?

  יכול להיות שחנין אדם מצויין, אבל עושה רושם שהוא חסר מינימום של כריזמה לתת פייט סביר לחולדאי.

  אפילו את אותה “מנהיגות שקטה” מבורכת קשה למצוא בו.

  הוא מסוג האנשים שגם אם הם יעמדו לבד באמצע מגרש כדורגל – לא תבחין בהם.

  זו המציאות וכדאי להשלים איתה.

 • האזרח דרור   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 10:43

  עומר – לא צריך את הפוסט כדי לדעת שחנין חוזר לכנסת – הוא אמר את זה בעצמו. כמו שלא צריך את הכרוז של הירוקים כדי לדעת שהשם שלו הוא גם בוריס

  מצד שני – נחכה ונראה כמה עיר לכולנו תעשה בלגן בעירייה

  רוב התושבים שאני פגשתי – לא יכולים לדעת על זה בגלל שהם עוד עסוקים בספין הקודם – זה של “לא עומד בהתקווה”

  אני בטוח שחולדאי , קדימה העבודה והליכוד מאוד מרוצים מכך שמועמד שכל העולם ואשתו התגייסו להשמיץ השיג 34% וחמישה מושבים במועצה

 • האזרח דרור   ביום 12 בנובמבר 2008 בשעה 12:04

  לא מבין איזה קושי הבנה יש לך

  מה שרדלר אמר באמת היה שקר

  100% מהאנשים שהצביעו לחנין, לא קבעו אם עיר לכולנו תכנס למועצה – מי שרוצה יכול להצביע חנין וחי לדוגמה – לכן “הצבעת חנין קיבלת מדואל” הוא משפט שקרי

  גם אם רדלר לא היה משקר בצורה הזו, מה שהוא אמר זה חצי אמת- הוא סיפר חלק מהמצב וגרם להטעיית הקורא – כאילו חנין הולך לנטוש את הסיעה של עיר לכולנו – מה שמתעלם מהנושא של הסיעה המורחבת.

  חנין אמר את כל הנושא הזה בצורה מפורשת – אז איזה ספין יש כאן? ומה חודלאי היה עושה אם היה מובס?

  הוא התחמק מלענות על שאלה זו – כך שאם חנין ספינר, חולדאי ספינר בריבוע

השאר תגובה