במכון ויצמן שוברים ברכיים

לקראת ההפגנה מחר: סיפור גן המדע מסתבך.

מכון ויצמן הוא מוסד אקדמי מכובד, בעל שם עולמי. אבל במה שקשור לזכויות עובדים מתקבל הרושם שהמוסד המכובד הזה מתנהל כאחרונת המתפרות. עכשיו, סביב סכסוך העבודה בגן המדע מתחיל לצאת החוצה כל הלכלוך שמסתתר מתחת למדשאות היפהפיות. שווה לקרוא את הפוסט החדש בעבודה שחורה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • רני   ביום 20 בנובמבר 2008 בשעה 8:30

  האם העלייה של חד”ש ל-5 מנדטים קשוה לדב?
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1039242.html

 • איתי   ביום 20 בנובמבר 2008 בשעה 15:33

  קשורה לדב, אבל גם לכך שלאזרחי ישראל נמאס ממפלגת העבודה ולפחות עכשיו זה נראה די סופי.

  קדימה למורת רוחם של חלק ממנהיגי העבודה והליכוד הולכת ומסתמנת כמפלגה שנשארת ולא יצור חד פעמי כמו שינוי או מפ’ המרכז. היא עונה לצורך של אנשים רבים (רובם בעברם אנשי עבודה-מרצ) בהצבעה למרכז בציר המדיני. לא רוצים א”י השלמה אבל גם לא רוצים להיות נאיבים ופראיירים כמו שהשמאל נתפס ביחס לערבים. הישראלים שונאים את הפלסטינים וגם שונאים את הכיבוש. מסקנה – מצביעים ל”קדימה”. הדבר העצוב הוא שעד היום לא נעשה דיון ציבורי מעמיק על מיקומה של קדימה (וגם של העבודה בראשות ברק-פואד-בוז’י) בציר הכלכלי – האם זה בדיוק כמו ביבי או ביבי-לייט.

  ב-2006 היתה בריחה המונית של “שמאלנים מתפכחים” מן העבודה ימינה לעבר קדימה (ואפילו לליברמן). אבל בריחה זו אוזנה ע”י הגעה של רבים שהביא פרץ מהליכוד, ש”ס וגם טיפה ממרצ-חד”ש.
  ב-2009 רוב אלו שברחו מהעבודה לקדימה יישארו שם והפעם הבריחה הגדולה היא שמאלה – למרצ וחד”ש. בפעם הראשונה 2 המפלגות ביחד עולות בסקר על מפ’ העבודה (וכידוע הסקרים עושים לעבודה יותר טוב ממה שהיא מקבלת בסוף). לציבור הזה נמאס ממפלגה שמבטיחה דבר אחד ועושה ההיפך – גם בתחום המדיני-בטחוני וגם הכלכלי-חברתי. לכן מי ששם בעדיפות נושאים מדיניים וליברליים ולא אכפת לו מהזרם הקפיטליסטי בתוך מרצ – מצביע למרצ, מי שרוצה גם את סיום הכיבוש וגם מדינת רווחה ולא אכפת לו מ”המחסום הפסיכולוגי” של הצבעה למפלגה לא ציונית – מצביע חד”ש.

  פרשת “עיר לכולנו” אכן עזרה לשבור את המחסום הזה, ולכן לדעתי יש לה חשיבות גדולה ברמה הלאומית. אם “הזרם הציוני” היה מאבד גם את ירושלים וגם את תל-אביב באותו יום – זה היה באמת “יום כיפור” וחשבון נפש לפוליטיקאים. אני חושש שהנצחונות של חולדאי וברקת עלולים לגרום להם לחשוב שכלום לא קרה, בעוד שבפועל האדמה רועדת להם מתחת לרגליים.

השאר תגובה