הפריימריז בליכוד 2: מיכאל איתן

בניגוד לפריימריסט המומלץ הקודם שלי, את מיקי איתן אני מכיר בעיקר מהפעילות הציבורית שלו, ויצא לי לשוחח איתו פעמים בודדות. בכל אופן, ולמרות שבעבר לא ממש השתגעתי על כמה דברים שעשה ואמר, לו יכולתי להצביע בפריימריז בליכוד יש סיכוי טוב שהייתי מצביע לו.

לאיתן יש כמה יתרונות בולטים על-פני הרוב המכריע של חברי-הכנסת. קודם כל: האיש אינטליגנטי. אני מרבה לצפות בערוץ הכנסת ובכל פעם מחדש נחרד לגלות שרבים מהמחוקקים שלנו, מעבר לשאר חסרונותיהם האנושיים, הם פשוט אנשים שהכישרון היחיד שלהם הוא בהשגת משרות פוליטיות.

לפחות מבחינת כישוריו האינטלקטואליים, מיכאל איתן קורץ מחומר קצת יותר איכותי. ספציפית, בנושא הטכנולוגיה שקרוב ללבי, ההבנה שלו נמצאת שלוש רמות מעל למחוקק הממוצע. ואני לא יודע אם קמפיין ה”להוכיח שאפשר אחרת” הצליח, אבל אני בהחלט מזדהה עם המסר.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • מודי תולשששש   ביום 8 בדצמבר 2008 בשעה 10:21

  מסמפט את מיקי איתן. אולי הליבודניק היחיד שמבין את הבעיתיות בלהיות ליכודניק.

  (ואני בכלל שמאלה ממרצ)

 • ריקי כהן   ביום 8 בדצמבר 2008 בשעה 17:37

  נהניתי מהעבודה איתו והיה מעניין.
  כל מה שאתה כותב עליו לטעמי נכון.

 • ימימה   ביום 8 בדצמבר 2008 בשעה 21:54

  אדם הגון. אני בהחלט מסכימה עם הדברים שאמרת.

 • אייל גרוס   ביום 14 בדצמבר 2008 בשעה 13:12

  אני גם פעם הערכתי אותו, הופעתי לעתים קרובות בועדת חוקה כשהיה יו”ר וראיתי שלהבדיל מהרבה פוליטקאים הוא מקיים דיון פתוח, מקשיב, ולעתים אף מושפע.
  אחר כך הוא אכזב אותי קשות כשניסה להוביל דבר חקיקה עוקף בגצ שיבטל את פסיקת בגצ לפיה יש לרשום בארץ נשואים של בני זוג מאותו מין שנערכו בקנדה – על סמך מודל נישואי קפריסין.
  כתבתי לו והבעתי את אכזבתי והוא ענה לי תשובה לא מספקת. מאז הערכתי נפגעה קשות. מצד שני אולי בעקבות הביקורת שקיבל לא רק ממני הוא קצת נרגע מהנושא הזה והוריד אותו מראש סדר היום שלו.

השאר תגובה