שדרות, מוקדם יותר היום

את שעות אחה”צ והערב המוקדם ביליתי במכללת ספיר בשדרות. הרציתי לכתה ובה כ-20 סטודנטים לתקשורת על בלוגים (מקומם בעולם התקשורת של ימינו והשפעתם על החברה והפוליטיקה). ההרצאה כללה אי אלו פרפראות שטרם העליתי על הכתב, ובוודאי עוד אחזור אליהם בפוסטים עתידיים. בכל אופן, מבחינתי החלק המעניין יותר הייתה כל החוויה שמסביב.

אני רוצה לשתף בכמה תובנות:

ראשית, הדרך – למרבה המזל א’, חברי ומארחי, שימש לי כנהג. להוציא את העובדה הפעוטה שהוא נוהג ברכב משפחתי רגיל כאילו מדובר בפורמולה-1, האיש הוא נהג בחסד ואיש שיחה משובח ולכן הנסיעה הייתה נעימה למדי – וקצרה להפתיע (בשביל מישהו שבדרך-כלל מצויד בדרכון כשהוא יוצא מתל-אביב, זה לא עניין של מה בכך).

שנית, הנוף – רוב הדרך לשדרות אמנם אפורה עד כדי דיכאון, כמו רוב הדרכים בישראל (במיוחד כשנוסעים דרומה). רק שמנקודה מסויימת, כשמתקרבים לעיירה הדרומית, הנוף הופך בלי התראה מוקדמת לירוק ופסטורלי ברמה כמעט אירופאית.

שלישית, מכללת ספיר – לפחות במבט של אורח לרגע, זהו אחד המוסדות האקדמיים הכי נעימים (ועם הקפיטריה הכי זולה) בהם נתקלתי. גם הסטודנטים, ממה שהספקתי להכיר, הם חבר’ה איכותיים וסבביים לגמרי.

רביעית, אזעקות צבע אדום – הייתה אחת כזו במהלך ההרצאה. הכיתה הייתה ממוגנת אז אפילו לא היינו צריכים לרוץ למקלט, והחבר’ה בכתה מאד מתורגלים מן הסתם. רק שאזעקת ה”צבע-אדום”, בדומה מאד ל”נחש-צפע” המוכר יותר לרובנו, היא אחד הדברים הכי מעיקים שאפשר לדמיין – אלו צלילים שמלחיצים יותר מכל טיל, אם תשאלו אותי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • נדב פרץ   ביום 15 בדצמבר 2008 בשעה 21:50

  אווירה יוצאת דופן.
  והסטודנטים לתקשורת הם באמת מעולים.

 • לא תל-אביבי   ביום 15 בדצמבר 2008 בשעה 23:05

  ברכות על חזרתו של הבלוג לאוויר. מה זה “פרפראות”?

 • עמנואל   ביום 15 בדצמבר 2008 בשעה 23:40

  לא סתם מכללה מקסימה – מכללה קסומה! (-;

 • אחד הסטודנטים   ביום 16 בדצמבר 2008 בשעה 0:34

  קודם כל שוקי חולק עמי במחשבה האידיאולוגית וזה כבר טוב. בכלל הוא חביב, וכן ספיר זה מקום אחלה (חומוס :). יאללה יש לי מלא עבודות להגיש עוד כמה שעות..

 • אסתי   ביום 15 בדצמבר 2008 בשעה 6:12

  ומי היה המרצה שהביא אותך?
  יום ראשון זה היום שלי בספיר.

  חוץ מזה זה לא שהדרכים אפורות, אלא שאם אתה בא מכיוון יד מרדכי אזי כל הכביש משם ועד למכללה מקסים ביותר, ואם אתה מגיע בכביש הישן דרך גבעה 69 וגדוד 52 (מצומת עד הלום) אתה פשוט מוצא את עצמך בטוסקנה.
  דרך מופלאה ואזור מקסים ביופיו. אחד האזורים הגשומים בארץ אם לא ידעת.

  ואגב, מתי היה צבע אדום? אני לא שמעתי. היתכן שעד כדי כך התרגלתי?

 • ימימה   ביום 15 בדצמבר 2008 בשעה 15:32

  אני עושה אותה כל כך הרבה, ואף פעם לא חשבתי עליה כעל אירופה. נחמד לראות אותה בעיניים זרות. וחוץ מזה, עוד חודשיים היא תהיה הרבה יותר ירוקה, וקצת מדרום לשדרות – גם אדומה מכלניות.

  אכן, הצבע האדום מלחיץ. הייתי אצל הורי כשפצצת מרגמה נחתה בנחל עוז לפני שבועיים וחצי והבום היה קרוב מאוד. פחד מוות אמיתי. בתוך הבית, אגב, לא שמעתי בכלל את הצבע האדום, רק כשיצאתי לראות מנין באים הבומים (טמבלית, מה לומר) שמעתי אותו.

 • לא תל-אביבי   ביום 16 בדצמבר 2008 בשעה 0:51

  מכיוון שאני מזהה את אחד המגיבים כמשתמש בוויקיפדיה, אספר כי גם אני חבר בוויקיפדיה (תחת השם Gridge), וזאת מטעמי הגינות וירטואלית בסיסית.

השאר תגובה