הפסקת אש, עכשיו!

אכפת לי מתושבי הדרום, ואין לי סנטימנטים למנהיגות החמאס, אבל אני חושב שאת המלחמה בעזה צריך לסיים ומהר

יש מי שחושב שמבצע – כלשהו – בעזה, היה בלתי נמנע. אישית, אני חושב שהאהודים (ברק + אולמרט) יצאו למלחמה בעזה משיקולים פוליטיים. יש מי שסומך על צה”ל. כשלעצמי, אני סומך על צה”ל שיבצע מה שיורה הדרג המחליט – בראשו אנשים שאינני סומך לא על כנותם ולא על יכולתם. אנשים שכבר סיבכו את מדינת ישראל בצרות צרורות בעבר. בינתיים, אזרחים משני הצדדים סובלים בזמן שפוליטיקאים משני הצדדים מוסיפים להתלהם בתקווה להון פוליטי.

את הנעשה אין להשיב. מי שמת כבר מת, הארטילריה משני הצדדים כבר נורתה, ועכשיו מה שנשאר הוא לעצור לפני שמסתבכים. לוותר על הפעולה הקרקעית, שכולנו יודעים כיצד תסתיים.

אלו הסיבות בגללן אני מתנגד להמשך המלחמה, ומאמין שיש לחתור להפסקת אש. הרשימה שלפניכם כוללת עשרות בלוגרים, ידועים יותר ופחות, שחושבים כמוני. אתם מוזמנים להקליק ולקרוא את הנימוקים שלהם. אתם מוזמנים להצטרף אליהם.

עצמאיים (13):
צביקה בשור + איתי נאור (idov), יוחאי עילם, יונית מוזסנמרוד אבישר, יהונתן קלינגר, שרון גפן,
סמסון בלינדד, זיו פוגטש, טל גלילי, נדב פרץ, גל מור, אורי אמיתי

אורנג’ טיים (2)
דבורית שרגל (וולווט אנדרגראונד), יאיר רוה 

רשימות (29):
אייל גרוס, יגאל סרנה, מתי שמואלוף, אסתי סגל, רועי צ’יקי ארד, ירון בלומנטל, טלי לטוביצקי, רפרם חדד, טלי כוכבי, רון ניולד, איריס יער אדלבאוםאסף פדרמן, יודית שחר, יריב מוהר, שלומית ליר, יובל סער, כרמל ויסמן, שולמית אפפל, עוד עז, גיל רימון, דרור בורשטיין, דן זלצר, נועם לסטר, אביב טטרסקי, יפתח סטריק, סתיו שפיר, אורי יואלי, שועי רז, שוקי גלילי,

ישראבלוג (23):
רומי יצחקי, hadarska, חייש הראל, אמיתי סנדי, מוטי היינריך, עמית מהדרום, The Witch, דוידי, תום, נמרוד, איילוק, הקואופרטיב הצועד בנעליו, Che, רמירז, luli, SYCL, ד”ר ואן טוחעס, עומר כרמון, אקס-אקסטרימית, ממ, נתי יפת, זו ש

תפוז (6):
מולי בנטמן, GJ Green, שרון AAA, בנדן1, ליאת טמנג

בלוגלי (9):
דותןרונן ברוך, גבי טרטקובסקי, יובל אדם, עידן, ירדן, גידי כהן, אלעד וו, ברכה גולשת

עבודה שחורה (1):
איתי אשר

Cafe TheMarker י (15)
fauno, שמאי ליבוביץ’, עופר, יאיר ולך, איתמר ברטור, ט א, ענת בוארון, איתמר פרחי, דרור רשף (“האזרח דרור”), נגה איתן, שי כהן, יגאל שתיים, יובל ב, נימרוד הלפרןיוסי שריד (“בעל טור בהארץ”)

שונות (4):
אורן פרסיקו, The Magnes Zionist, novartza

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אבים   ביום 29 בדצמבר 2008 בשעה 12:38

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3646388,00.html
  האם תאכלו את הכובע אם זה יתממש?
  לפני שבועיים היתה הצהרה מצד החמאס שהוא לא מחדש את הרגיעה כלומר הוא רואה לו כמטרה לגיטימית הפצצת איזורים מאוכלסים. נא לשים לב, בניגוד לצה”ל שמשתדל לפחות להקטין את הנזק לאוכלוסיה אזרחית, החמאס, אידיאולוגית, תוקף אזרחים.

  אמיתי סנדי: העצומה שאתה מקשר אליה נפתחה לפני סיום הרגיעה ב18 לנובמבר. רוב האנשים (פחות מ200 חתמו החלל ב27 לדצמבר) כנראה הניחו שאחרי הרגיעה תהיה פעילות מסוימת שתביא, כפי שקרה בעבר לעליה בכמות הנפילות. אף אחד לא צפה את המתקפה של צה”ל כפי שהיא בוצעה. מאחר ורוב רובם של החותמים אינו מהאיזור, וגם לא חתמו עם תחילת המבצע, אי אפשר להגיד שחלק מתושבי שדרות הם נגד הפעולה הנוכחית. הם היו פשוט בעד המשך רגיעה ביום שהם חתמו.
  אבל אל תיתן לעובדות להטריד אותך.

 • משה קרון   ביום 29 בדצמבר 2008 בשעה 12:50

  אחרי יומיים של הפצצות מהאוויר מאות הרוגים ופצועים והרס רב ברצועת עזה, זה הזמן שבו ממשלת ישראל צריכה להכריז על הפסקת האש חד צדדית. מהמלחמה הזו לא יצא טוב כי מהרג ומהרס לא יוצא טוב. עלינו להודיע לחמאס שאנו מעוניינים בהסדר שלום כולל במזרח התיכון על בסיס יוזמות שונות כמו הסעודית, קוראים לו לוותר על האופציה הצבאית ולשקול חתימה על הסכם שביתת נשק ושחרור אסירים.

  על ממשלת ישראל לשקול מחדש את צעדיה בהתאם לתגובת החמאס על הכרזתה.

 • האזרח דרור   ביום 29 בדצמבר 2008 בשעה 16:23

  http://cafe.themarker.com/view.php?t=805214

  לאו דווקא מתוך אותה גישה של שוקי, אבל אני חושב שהנזק של כניסה קרקעית יעלה על תועלת אם יש כזו בכלל

 • מרמיט   ביום 29 בדצמבר 2008 בשעה 17:30

  שוקי, בניגוד לך אני התנגדתי לפעולות צה”ל באינתיפאדה השנייה (כמו גם בראשונה) מההתחלה.

  עכשיו, בתקווה שביססתי את הקרדיט השמאלני שלי (אם זה לא מספיק, שאל את צ’יקי, אולי הוא זוכר אותי מרייב נגד הכיבוש), אני רוצה לבקש ממש ומשאר ידידיי ועמיתי המוערכים מהשמאל ההומניסטי, עם כל הכבוד, להוציא קצת את הראש מהפופיק ולהרחיב את הפרספקטיבה.

  יש עוד ברירות חוץ מהדיכוטמיה הפשטנית והמיושנת “לדבר עם החמאס/להפציץ את החמאס”. יש עוד אפיקים להוצאת המזרח התיכון חוץ מהידברות ישירה עם החמאס, ומן הסתם הם יהיו אפקטיביים יותר, ולו רק כי החמאס מבהיר מהרגע הראשון שפניו לא להידברות, ולא לרגיעה, אלא להסלמה.

  תוציאו את הראש מבית-השחי של עזה. יש במזרח התיכון עוד גורמים חוץ מישראל, החמאס ואבו-מאזן. גורמים שלא הייתי מזלזל בכוחם. השכנים שלנו.
  הם רוצים כאן שקט לא פחות מאתנו, ולו מסיבות פרקטיות של תיירות והשקעות. האינטרסים שלהם חופפים לשלנו במידה הרבה יותר גדולה משנהוג להזכיר בשיח הפוליטי האינפנטילי בישראל, משום מה. הגיע הזמן להחליף את הדיסקט של “הערבים” כמקשה אחת – בשמאל ובימין כאחד. כמו שזה נכון למפלגות הערביות, על אחת כמה וכמה למדינות הערביות.

  לא מן הנמנע לתת לחמאס את המקל שהוא מתחנן לו, ובמקביל לקדם את הגזר באפיקים קשובים יותר, כמו היוזמה הסעודית ופסגת החירום של מדינות ערב. אם ההנהגה הישראלית חכמה, זה מה שהיא עושה (גיחי, אני יודע, ובכל זאת לבני היתה בקהיר לפני שבוע).
  אם השמאל הישראלי חפץ חיים, ומחובר למציאות, הוא יקדם את הפיתרון הסינרגטי הזה כמצע *פוזיטיבי*, במקום לצעוק בעיוורון
  פבלובי *נגד* כל פעולה, ולחזור על מנטרות של הידברות ישירה שהיו נכונות אולי לפני 20 שנה, אבל מאז אבד עליהן הכלח.

  צר לי על הנימה, אתה יודע שזה לא אישי. אבל לפעמים אני לא יכול לשאת את השיח המכניסטי והמקובע הזה. המציאות משתנה, חלונות-הזדמנויות נפתחים ונסגרים. תזרמו 🙂

 • אמיתי סנדי   ביום 29 בדצמבר 2008 בשעה 18:38

  אתה כותב: “כנראה הניחו שאחרי הרגיעה תהיה פעילות מסוימת שתביא, כפי שקרה בעבר לעליה בכמות הנפילות.”

  אבל זה בדיוק מה שקרה – צה”ל תקף והחמאס השיב ב-50 טילים ביום או יותר, וראה זה פלא – יותר אנשים מתו מקסאמים אחרי תקיפת צה”ל מאשר בכל חודשי הרגיעה גם יחד.

  אז מה אתם אומרים, שווה את המחיר?

  כי אם כן, אז אין בעיניכם שום ערך לחיי אדם בשדרות ועוטף עזה.

 • אבים   ביום 30 בדצמבר 2008 בשעה 3:01

  השם הוא אבים. לא אבירם.

  כי אם כן, אז אין בעיניכם שום ערך לחיי אדם בשדרות ועוטף עזה. ”
  דוקא יש לי ערך. לחיי האדם פה. אני רוצה להזכיר לך שאני גר באופקים ולפני שעות אחדות נפלו כאן כמה טילים. אחד מהם פגע כמה רחובות ממני, בבית של ההורים של אשתי. הם כאן לידי בממ”ד. שאני אמסור ד”ש?
  וכן, המחיר שווה אם כל המצב יהיה זמני.

 • אבים   ביום 30 בדצמבר 2008 בשעה 3:06

  התיק מילואים שלי מוכן.
  אני בעד כניסה קרקעית על מנת לבסס שליטה בציר פילדלפי ועל מרחבי השיגור.
  זה תפקידו של צבא, להגן על אזרחי המדינה, גם במחיר של חיי חיילים.

 • האזרח דרור   ביום 30 בדצמבר 2008 בשעה 17:13

  דברים מעניינים וגישה מעניינת

  אי אפשר לבנות מחנה על בסיס מה לא אלא רק על בסיס מה כן

 • יובל אדם   ביום 31 בדצמבר 2008 בשעה 10:58

  http://soapbox.blogli.co.il/archives/198
  http://soapbox.blogli.co.il/archives/200

  כל הכבוד על הרשימה, ועל נקיטת העמדה. אני כן חושב שהבלוגיה חשובה, ושיש לה השפעה. וודאי שיש לנו יותר כוח ממה שהיה לפרט לפני שזה התחיל

  עצוב לראות שדאגה לאזרחים וזוכויות אדם נשארה נחלת השמאל.

 • Lem   ביום 5 בינואר 2009 בשעה 4:48

  בטוחני שאף אחד מכם המתנגדים לא בילה יותר מדי בדרום המופצץ. מי שמתנסה בשגרה של הפצצות במשך שמונה שנים, כאשר ברוב השנים הללו מיגונים היו בגדר פנטזיה, מי שלא התעורר מקולות פגזים בשדות או יותר גרוע – איך הוא רואה את עצמו מוסמך לשפוט?

  מה אתם רוצים שצה”ל יעשה? מערום נשקים ואיסוף אבנים לזרוק עליהם? ירי ראנדומלי לכיוון הרצועה?
  תתעוררו מהחלום – כבר שנים אנחנו מגלים איפוק ומחפשים שקט. אם הילד לא לומד הילד יוענש.

  תבכו על הילדים שלנו כמו שאתם בוכים על הילדים של אלו שמנסים להרוג אותנו

 • אורי   ביום 10 בינואר 2009 בשעה 0:25

  או בעד הנגד

השאר תגובה