הצביעות של מפלגת העבודה

אני חוזר ומשתכנע בכל פעם מחדש במה שכבר אמרתי כאן לפני כמה פוסטים: מפלגת העבודה הפכה למפלגה המגונה ביותר בישראל, לפחות מבין המפלגות הגדולות. קודם כל, משום שאחרי שנשאה את הדגל החברתי ב-2006, היא הפכה למשרתן של בעלי הון וקבוצות אינטרסים צרות – שזה לא שונה בהרבה מהליכוד ובוודאי מקדימה, אבל הן גם לא התהדרו במצע סוציאל דמוקרטי.

בבחירות 2009, מפלגת העבודה בחרה להוסיף חטא על פשע ולחסל את הדיון הפוליטי. בזמן שהיא עצמה

משקיעה עשרות מיליוני שקלים בכל יום בקמפיין הבחירות של אהוד ברק, ואחרי שהכריזה שהיא מפסיקה את קמפיין הבחירות שלה (אבל ממשיכה לעדכן את שלטי החוצות), עכשיו היא תוקפת את ציפי לבני על כך שהיא ממשיכה בקמפיין שלה.

NRG מצטט את אופיר פינס, עוד כוכב: “האמביציה של לבני מערפלת את שיקול דעתה והיא מתנהגת באופן מקומם ומאכזב”. להזכיר, אותו פינס שכבר באוקטובר 2006 התקשה לזכור מהי סוציאל דמוקרטיה. שלוש שנים הוא עשה קולות של “תחזיקו אותי” ודאג לרמוז בכל מקום שאוטוטו הוא עוזב את מפלגת העבודה, הוא הפך – כמו שאר חבריו – לדובר של ברק לכל דבר ועניין, בלי שמץ של כבוד עצמי או יושרה אינטלקטואלית. ציניקן מוחלט.

כמובן שהדיבורים על “הפסקת קמפיין הבחירות” – לא רק של קדימה והעבודה אלא של כל המפלגות – הן שטויות במיץ. בכל המפלגות שוברים את הראש כבר עשרה ימים איך לעשות קמפיין בכל זאת, למרות מצב ה”שקט יורים” שיצרה המלחמה בעזה. בראש המפרסמים בתוצאות החיפוש של גוגל היום לביטוי “בחירות 2009”, תמצאו את מפלגת העבודה ואחריה את עלה ירוק, את מרצ ואת מפלגת-הספין צבר (שיש יותר מסימן או שניים שהיא בעצם שלוחה נוספת של מפלגת העבודה). אגב, גם קדימה והליכוד היו שם עד לפני יומיים, ובינתיים נעלמו קצת.

אגב, גם אם תחפשו “ציפי לבני”, תמצאו מודעה של מפלגת העבודה. מפלגת העבודה פועלת בשיא המרץ ברוב הערוצים, כי מה שמעניין אותה – למקרה שלא הבנתם – זה לא הביטחון של תושבי הדרום ולא סוציאל דמוקרטיה, אלא לנצח בבחירות. אז תגידו, לא בא לכם להוריד אותה לחד ספרתי?

[ ולבקשת משה, וכדי לא לתת פתחון פה לאף אחד, אנא קראו את הגילוי הנאות על מעורבותי המקצועית במערכת הבחירות הזו ]. 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • חאג'   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 15:34

  ראשית, אני רוצה להבהיר שאיני עומד להצביע למפלגת העבודה, ומעולם גם לא הצבעתי עבורה. אני לא הלכתי שולל אחר ה”בשורה” הסוציאל-דמוקרטית של 2006 וממילא לא התאכזבתי כשהיא נזנחה (אם כי כיום שכר המינימום דווקא כן עומד על 1,000$ :)).
  שנית, אני רוצה לומר שאני מתנגד למלחמה הזו, משום שהיא לא תשיג כל דבר טוב, או כל דבר שהיה ניתן להשיג בלעדיה, ובינתיים נגרם סבל לשני הצדדים.
  שלישית, ולאור תפקודם של ברק וליבני, שכ”שמאלנים” רוצים/נאלצים לנהוג כמיליטרסטיים לכל דבר, אני סבור שביבי יהווה אופציה סבירה יותר. ואת זה אני אומר, אם לא הובן עד עתה, כמצביע מרצ (שביום מעונן מתלבט על האופציה החד”שית).
  ובכל זאת, אהיה פרקליטו של השטן ואומר שמפלגת העבודה לא הודיעה על השהיית הקמפיין אלא היא הודיעה שברק משהה עצמו מהפעילות בקמפיין. הביקורת על ליבני הייתה על העובדה שהיא בעצמה “נתפסה” עוסקת בקמפיין. אני לא רואה מה הבעיה עם העובדה שהמפלגה ופעיליה עוסקים בקמפיין גם בימים אלה, כל עוד מערכת הבחירות לא נדחתה.
  עניין אחר: כל עוד לא תימצא בעברית מילה נורמלית ל”סוציאל-דמוקרטיה”, היא לא תוכל לתפוס מקום של כבוד בשיח הפוליטי הפופולרי הישראלי.

 • יורם   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 16:06

  תראה לי תנועה פוליטית שלא חושבת על הישג בבחירות ואני אראה לך אידיוט מושלם.אתה כל כך שונא א מפלגת העבודה שזה מעביר אותך על דעתך.

  ורק כדי שלא תתעצבן יותר מדי תרשה לי להסביר לך משהו שהרבה אנשים כבר הבינו לבד: אין מפלגה שלא מבטיחה הרים וגבעות לפני בחירות. ולכן גם אין מפלגה שלא משקרת. החוכמה היא להבין את זה בזמן ולקחת כל הבטחה וכל רעיון עם קצת ספקנות וקורט של מלח. ההתגייסות שלך בשביל עמיר פרץ הייתה כל כך סוחפת ואינטנסיבית שלא הקשבת אז לאנשים שניסו להסביר לך שגם אם הוא נראה כמו המנהיג האולטימטיבי יש בדברים שלו המון חורים שדורשים הסבר. עשית את אותה הטעות עם דב חנין, אלא שלמרבה מזלו הוא לא נבחר לשום תפקיד עם אחריות ולכן אתה גם לא יכול לתבוע את פרוק חד”ש. בקיצור שוקי, אתה עוסד כל הזמן באיך להיות צודק ולא בלהבין את המציאות שבה אתה פועל. ומה לעשות, אבל להיות צודק זה ענין מתסכל.

  עכשיו אתה הולך על הצודקים שאין להם סיכוי לעשות משהו. וואלה יופי. במקום לבחור בין אלטרנטיבות מעשיות אתה מתעסק עם שבר מפלגה שמקבל פרומיל בכל סקר, שאפילו התחבר פעם עם עמי אילון התמהוני ואחר כך קפץ לאיזו חבורה ירוקה שרבה עם פאר ויסנר. זה לא יעבור את אחוז החסימה, אבל גם א יקרה הנס וזה כן יעבור: כמה מנדטים יקבל הדבר הזה, אה שוקי? שניים? שלושה? זה מה שיעשה את השינוי הגדול?

  תתחיל לעבוד בשכל. לך למפלגה רצינית, תתפקד, תהיה פעיל, תגייס אנשים. רק ככה יתייחסו אליך ברצינות. עם השטויות האלה על פירוק מפלגה שהצבעת בשבילה רק לפני שלוש שנים לא תגיע לשום מקום.

 • יורם   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 16:10

  שונא א = שונא את
  עוסד = עוסק

 • גולדלבט משה   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 16:27

  נדמה לי שפרסמת שאתה עובד בשכר עבור מפלגת הירוקים -מימד-נראה לי שגילוי נאות לפחות נדרש כאן -שלא נטשטש את הגבול בין הבעת דעה לפרנסה

 • יובב   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 17:32

  ככה זה נראה. עשית הכל כדי למכור אותם פעם שעברה- מתוך נאיביות, ועכשיו כשהם אכזבו אותך אתה באופן די פתטי מנסה להרוס אותם. עזוב. לא לכבודך.

 • שוקי   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 19:52

  הקדשתי פוסט מיוחד לגילוי נאות, והוא עדיין מופיע בדף הבית של הבלוג שלי. כשיצא משם, אוסיף גילוי נאות לכל פוסט חדש שנוגע למערכת הבחירות.

 • שוקי   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 20:05

  אני חושב שהסברתי בצורה פשוטה וברורה את דעתי בפוסט “לרסק את מפלגת העבודה”
  http://www.notes.co.il/shooky/50676.asp
  אתה מוזמן לחפש בתגובות גם את תשובתי לעינת וילף.

  אין קשר בין השאלה למי אני חושב שכדאי להצביע, לבין התנגדותי העקרונית נגד הצבעה למפלגת העבודה. כשם שהתגייסתי ב-2006 באופן מוחלט בעד המפלגה הזו, אך ורק בגלל המטרות בשמן היא רצה לכנסת, כך אני מתגייס נגדה – וזה משום שהיא הפרה את הבטחותיה אחת לאחת.

  לגבי הירוקה-מימד – בשום מקום בבלוג הזה לא קראתי להצביע עבורה, וגם אין לי כוונה לעשות את זה. הדבר היחיד שעשיתי כאן היה להודיע שאני מעניק למפלגה הזו ייעוץ מקצועי, כגילוי נאות, כדי שקוראיי יוכלו להביא זאת בחשבון כשהם מחליטים האם דעתי משוחדת או נקייה.

 • שוקי   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 20:06

  מצטער. אני מנסה להחזיר את החוב המוסרי שיש לי להרבה מאד אנשים שהצביעו למפלגת העבודה בגללי. ואני מקווה שבזה אעזור להעביר מסר, שפוליטיקאי שמפנה עורף אחרי הבחירות למה שהבטיח לפני הבחירות, יחטוף על זה.

 • איתמר בויו   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 22:22

  במיוחד עכשיו שיודעים שאתה גם מקבל כסף על כך

  לעומת זאת יש אנשים כמו
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3651385,00.html

  מעניין איך אנשי תרבות כמוכם מסבירים את הפער הכל כך גדול בישראל, איך אנשים טובים כמו האיש הזה (וחבריו מהציונות הדתית, הדרוזים ועוד ועוד אנשים טובים) לעומת קשקשנים בגרוש כמוכם שבעיקר מעניין אותם איפה פרסמו את מה שהם אמרו ומה שהם עשו

 • שוקי   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 23:33

  אני לא מוחק את התגובה הזו, כפי שאני לא מוחק תגובות אחרות שלך, רק כדי שאנשים ידעו איזה סוגים של טינופת פועלים ברשת.

  אני מעניק ייעוץ מקצועי בתשלום למפלגה שרצה לכנסת ה-18. זה לא סוד, וכתבתי כאן גילוי נאות בנושא לפני ימים בודדים.

  אני גם אדם פרטי שיש לו דעות, ואני מביע אותן ברשת מאז 2003, בחינם. אני לא מתחבא ואין לי מה להסתיר.

  אתה, לעומת זאת, שם שלא ברור מי עומד מאחוריו. אין שום תיעוד בשום מקום ברשת לכך שקיים אדם אמיתי עם השם בו אתה משתמש. הופעת כאן לראשונה במהלך מערכת הבחירות המוניציפלית, ותמכת ברון חולדאי. עכשיו אתה מופיע כאן ותומך באהוד ברק. יבחרו הקוראים שנחשפים לפעילויות הבזויה שלך, מי כאן פועל בתום לב ומי מנסה לגנוב דעת.

 • ליאת ב.   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 23:45

  אם אני זוכרת נכון גם כתבת שאם לא הייתמייעץ להם בשכר היית עושה את זה בהתנדבות. לא מתנדבים לעזור למי שלא תומכים בו. גם כתבת שהדעות שלכם מתאימות.

  בלי קשר אני מסכימה עם יורם ויובב. אתה מנהל כאן ונדטה אישית. לא ראיתי בחיים שלי שמצביע שהתאכזב ממפלגה הגיע מכך למסקנה שצריך לפרק אותה ויוצא בשנאה כזאת נגדה כאילו כל מה שהיא עושה מכוון אישית נגדו. זה לא נראה כאילו התאכזבת ממפלגה. זה נראה כאילו התפכחת מאיזה גורו שסימם אותך. די, מספיק. אתה לא מבין כמה רע זה נראה.

 • איתמר בויו   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 23:48

  אני מנסה להסביר לך שלא הכל פוליטי ואתה מחליט בשבילי ואף אומר את זה לעולם כולו שאני תומך באהוד ברק

  בוא ותראה לי תגובה אחת ברשת כולה שכתבתי שאני תומך באהוד ברק

  אני תומך במבצע, אני חושב שהוא נחוץ
  אתה תומך בריסוק מפלגת העבודה ובדב חנין ובכך שירשמו איפה פעלת ומה עשית

  בנוסף תמיד אתה מתחמק בצורה הכי שקופה מהשאלות האמיתיות
  לדוגמה בתגובה שלי שאלתי אותך לגבי הפער בחברה, בחרת לתקוף אותי. כך גם בתגובות קודמות שלך
  אז אולי באמת ישפוט הציבור?

 • איתמר בויו   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 23:52

  שוקי, אחינו, את חי יותר מדי ברשת האינטרנט
  בשבילך אנשים חיים קמים ונופלים על פי גוגל
  זה שהופעתי לראשונה בבלוגך בזמן תקופת בחירות רק אומר שנחשפתי לבלוג הזה לראשונה באותה תקופה
  לא פחות ולא יותר

  אם אתה מחפש ישויות אינטרנטיות כל חייך בטוח שתנחל אכזבה

 • שוקי   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 23:55

  אני מבין את מה שאת אומרת. אני מזמין אותך לבקר בפוסט הזה
  http://www.notes.co.il/shooky/50676.asp
  ולקרוא את תגובתו של איתי אשר, שגם הוא כמוני תמך במפלגת העבודה ב-2006.

  איתי נתן למפלגה הזו הרבה יותר הזדמנויות ממני, אך בסופו של דבר הגיע לאותן מסקנות ותומך בי באופן מלא. לשנינו יש חברים רבים שחושבים כמונו, ואנחנו מייצגים קבוצה שכנראה מונה כמה מנדטים. זה הקול שלה – לא כל-כך נעים לשמוע, אבל מישהו חייב להשמיע.

  וזו תמצית הדמוקרטיה – הבטחת, נבחרת והפרת הבטחות – לך הביתה. זה שבכלל יש לאנשים האלה את החוצפה להראות את פרצופם, זה הדבר המוזר כאן.

 • איתמר בויו   ביום 7 בינואר 2009 בשעה 0:03

  “וזו תמצית הדמוקרטיה – הבטחת, נבחרת והפרת הבטחות – לך הביתה. זה שבכלל יש לאנשים האלה את החוצפה להראות את פרצופם, זה הדבר המוזר כאן”.

  משפט מוזר למי שמתיימר להבין בפוליטיקה
  מלכיאור הוא לא חלק מאותה תמונה?
  הירוקים עמדו בכל הבטחותיהם?
  מישהו מהפוליטיקאים עמד בכל הבטחותיו?

 • שוקי   ביום 7 בינואר 2009 בשעה 0:11

  קודם כל, אם אתה לא נהנה לקרוא, אתה לא חייב להגיע לכאן. לבלוג הזה מעולם לא היו שום יומרות מלבד לשמש לי לשחרור לחצים, וכמוך כבר באו והלכו – אמיתיים ושתולים.

  לגופו של עניין (ואני חוזר על דברים שכבר דנתי בהם הרבה בחמש השנים האחרונות):
  א. אני גדלתי בציונות הדתית וקשור אליה בעבותות. אין לי טענות כלפי איש בציונות הדתית, מלבד מי שנוהג באלימות או עוסק בהסתה. רוב הציונות הדתית אינה כזו.
  ב. הלך רוח הפאשיסטי והאלים שהשתלט על סדר היום בישראל, לא קשור לציונות הדתית ולא לציונות בכלל.
  ג. אכפת לי מתושבי הדרום, אכפת לי מחיילי צה”ל, וישנם לא מעט אנשים שיקרים לי בטווח האש. אני לא פציפיסט ולא חושב שבשום מצב אסור לצאת למלחמה. אני בהחלט חושב שחובתה של מדינה להגן על אזרחיה.
  ד. מצד שני, אני לא סומך על האחריות, היכולת או המניעים של אהוד ברק ואהוד אולמרט. אם צריך לנהל מלחמה – לא הם צריכים לנהל אותה. בטח לא כשהמחיר כל-כך גדול לשני הצדדים.

 • יוסי גורביץ   ביום 7 בינואר 2009 בשעה 7:09

  גוגל הוסיפה לך מודעה בזכות מפלגת העבודה.

 • איתמר בויו   ביום 7 בינואר 2009 בשעה 10:30

  מאחר ואתה מתעקש לרדת לרמות טפשיות
  לקרוא לי שתול (לא מבין של מי אפשר להיות שתול) ולהתעלם מדו שיח אמיתי
  אני מזמין אותך בזאת לרשום את מספר האי פי שלי ולראות אם בעתיד אגיב בכלל לבלוג שלך

  תמשיך בדרכך שוקי, תמשיך לרסק ולהיות עם אנרגיות שליליות כלפי מפלגת העבודה ועוד כמה ש”אכזבו” אותך ומצד שני לעודד ולתמוך בחמאס
  שכמובן שלא אכזבו אותך

  ברגע שתכריז שברצונך לנהל דו שיח אמיתי ותענה בצורה עניינית על טענות שמושמעות כלפי דעותיך אולי יהיה לך טוב יותר

  לעת עתה- כולי מלא דאגה על חבריך וקרוביך שמי מהם לא יעז להפר מילתו אליך מאחר ותגובתך תהיה
  הרסנית, ממש כמו התגובה שאתה מטיף נגדה בעזה

  וכמובן שלא מצאת שקראתי לתמוך באהוד ברק….אתה זור קמשפטים לאויר ואח”כ אפילו לא מתנצל

  כל מי שאינו עומד לימינך הוא שתול
  אם זה לא היה עצוב הייתי צוחק

 • מיכאל   ביום 6 בינואר 2009 בשעה 13:53

  “מפלגת הירוקים”, תתקל בקישור ממומן של העבודה.
  (צר לי שוקי, הם לא קנו קישור ממומן עבור התנועה הירוקה)

השאר תגובה