מהו החזון שלכם?

במסגרת פרוייקט חביב של ערוץ 2 (שאני עצמי לא כל-כך רואה, אבל את זה אולי אראה), יכולים הגולשים להציג שאלות בוידאו, דרך ערוץ YouTube, למועמדים לראשות הממשלה. השאלות הנבחרות יוצגו בטלוויזיה (וייענו בתשובות מתחסדות שיכתבו יועצי תקשורת).

ראשית, שווה הצצה. שנית, אם אתם כבר מגיעים לשם חפשו את הוידאו של חברתנו כרמל ויסמן (israeli leader) והצביעו בשבילה (הקלידו על היד הירוקה מימין).

למה כדאי? כי השאלה שלה היא לא yes\no question אלא שאלה פשוטה ואמיתית: “מה החזון שלכם? מה אתם מציעים לנו בעצם”. איך שהוא, יש לי הרגשה שהשאלה הפשוטה הזו היא משהו שיהיה מרתק לראות את נתניהו, לבני וברק משיבים עליו.  

זה כאן: פרוייקט בחירות 2009 של ערוץ 2 ביוטיוב.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עוז   ביום 24 בינואר 2009 בשעה 0:39

  לכן לא תראה אותה בערוץ 2…

 • אהרון תמוז   ביום 24 בינואר 2009 בשעה 13:48

  רמב”ם הדגיש את ימות המשיח כאידיאל רוחני ותורני: “לא כדי שישלטו [ישראל] על כל העולם”, ולחילופין – “לא כדי שינשאו אותם העמים”, וגם לא כעידן שכולו מותרות והנאות “ולא כדי לאכול ולשתות ולשמוח – אלא כדי שיהיו פנויים בתורה וחכמה”. מבחינה רוחנית יהיו ימות המשיח תקופה שבה ישראל וכל אומות העולם יכירו בגדולתו של ה’, “וישיגו דעת בוראם כפי כוח האדם”, אך העולם ייהנה גם משפע כלכלי, שלום ושלווה: לא יהיה רעב ולא תהיה מלחמה, “לא קנאה ולא תחרות… וכל המעדנין מְצוּיִן כעפר”. והעיקר – “ולא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את ה’ בלבד” כמאמר הנביא: “כִּי מָלְאָה הָאָרֶץ דֵּעָה אֶת ה’ כַּמַּיִם לַיָּם מְכַסִּים” (ישעיהו יא 9).

  זה לא מפריע לי לאהב סיפרותית את ספר ההתגלות

 • שי   ביום 24 בינואר 2009 בשעה 20:59

  השאלה האמיתית היא כמובן – האם הקרובים אליך חושבים שאתה יודע לאהוב?

 • עמית   ביום 23 בינואר 2009 בשעה 22:48

  בהקשר הזה..

  מה החזון שלנו? ארץ ירוקה שחיה בשלום עם כל תושביה ושכניה, עם רווחה כלכלית שמהווה אור לגויים…
  נו כן. שמענו.
  השאלה למועמד לראשות ממשלה היא לא מה החזון שלך, אלא מה אתה או את מתכננים לעשות כדי להשיג אותו, למה מה שאתם מתכננים לעשות באמת יעזור להשיג את החזון, ועל מה תהיו מוכנים לוותר כשתגלו שאי אפשר לממש את החזון במלואו.

  ובכלל – חזון בעיני זו לא מטרה. זו דרך.

השאר תגובה