ב’, 18:00, גן-העיר | מחלקים את הכסף

אם בימים כתיקונם אתם נוהגים רק לקטר – על הבזבוז, האפליה, קשיחות הלב, הציניות והשחיתות – אז פעם בחודש יש לכם הזדמנות ממש לעשות משהו בקשר לזה. בפעם הספציפית הזו זה חשוב במיוחד. בואו ביום שני – יהיה פיצוץ.

תקציר:

יום שני, 6 בערב, על גג גן-העיר – אל תחמיצו את הארוע הכי טוב באזור א’!

הגירסה המלאה:

ביום שני הקרוב (16.3.09), בשעה 18:00, תתקיים במרכז עינב (על גג גן העיר) ישיבה של מועצת העיר תל-אביב יפו. הרביעית מאז הבחירות, והחשובה ביותר עד עתה – זו שבה מחלקים את הכסף. כמה כסף? תחזיקו חזק:

4.49 מיליארד ש”ח

כן, 4.49 מיליארד ש”ח, התקציב לשנת 2009, כולל “התקציב הבלתי רגיל” שהוא מין גירסה מוניציפלית לחוק ההסדרים. בערך עשרת-אלפים שקלים לכל תושב ובעל זכות בחירה, שיושקעו באופן שווה, צודק, יעיל, חומל ובר-קיימא בכולנו (NOT). 

#11 מבנים לא פאליים בת"א
יום שני הקרוב, 18:00, מרכז ענב (גן העיר). תהיו שם!

את ספר התקציב השלם + תקציר תוכלו למצוא באתר עיר לכולנו. אין הרבה מדי הפתעות – עוד חניונים, עוד הוצאה על שכר, פחות שטחים פתוחים, המשך ההפרטה של נכסי העיר, עוד השקעה בצפון העיר על חשבון הדרום. תקציב אנטי-חברתי/אנטי-סביבתי סטנדרטי בהחלט, שנראה כאילו ביבי נתניהו וסטנלי פישר היו שותפים לכתיבתו. אותה הגברת בשינוי אדרת, ורק קצת גרועה יותר מבשנה שעברה.

הרחבה והסברים תוכלו למצוא אצל חבריי, יואב לרמן וערן נויפלד.

מה אפשר לעשות? לבוא לישיבה (שני 18:00). אם אתם רואים את עצמכם כחברתיים, סביבתיים או סתם אוהבי-צדק עליכם להגיע ולהפגין נוכחות. אם אתם מאמינים בדמוקרטיה, בשקיפות, בשוויון, אתם חייבים להגיע ולשבת באולם. אם הצבעתם עיר לכולנו, מרצ, תנו לחיות או יאפא – אז כדאי שתבואו לראות את הרגע המכריע בו נציגיכם אמורים לייצג אתכם (ותעזרו להם להצביע נכון).

וגם אם נשארתם בבית ב-11.11, אז זו הזדמנות נהדרת בשבילכם להיות מעורבים בעשייה פוליטית ששקולה כמעט להצבעה בבחירות. כי העיר הזו לא שייכת רק למי שהצביע ולא רק למי שהצביע למפלגה כזו או אחרת – היא שייכת לכולנו.

טיפ: אל תבואו ב-18:00. בואו כבר ב-17:30. חצי השעה שלפני היא החלק הכי מהנה בכל העסק (והזדמנות פז למצוא שידוך. או סתם לפגוש את החבר’ה).

ולמתקדמים

שאלת ה-64 אלף דולר שמציג לרמן (או למעשה, שאלת ה-60 אלף ש”ח לחודש, סך המשכורות החודשיות של שניהם) היא איך יצביעו הסגנים מיטל להבי (מרצ) ופאר ויסנר (הירוקים). האם יקיימו, לפחות למראית עין, את הבטחתם לבוחר ויתנגדו לתקציב שעמוס בסעיפים המנוגדים למצעים שלהם?

אני הייתי מוסיף לרשימה גם את ראובן לדיאנסקי (תנו לחיות). אלא אם כן הצלחתם למצוא משהו בתקציב על בעלי-חיים – כי אני עוד מחפש.  

מכל מקום, להבי נראית כמו החוליה החלשה. היא רכבה על גבה של יעל דיין בדרך אל הכסא והמשכורת, תוך עשיית הון פוליטי גדול מהמרמור הפנימי במרצ על התמיכה הלא מסוייגת של דיין במדיניות העירונית של חולדאי. אם אכן מרצ נכנסה לקואליציה של הנ”ל כדי “להשפיע בפנים” אז עכשיו הוא הזמן.

זהו מקרה מבחן ללהבי וחבריה. לאיש אין ספק מה על חברי המועצה מטעם מרצ לעשות, אם הם כנים בכוונתם לייצג בכבוד את רצון בוחריהם. עליהם להצביע נגד, להשמיע את הביקורת המתחייבת על הסעיפים הבעייתיים, ולדחוף למקצה שיפורים שיאזן את התקציב ולו במקצת. בכל זאת – בשביל זה אתם שם. 

אם להבי תאכזב ותלך בדרכה של דיין, היא עלולה להיות מסומנת כשותפה בכירה להרס של מפלגת מרצ, מקומית וארצית. מצביעי מרצ רבים – ביניהם, אני מניח, עמיתי ערן נויפלד – ילוו את המשך הקריירה הפוליטית שלה באדיקות ומקרוב, כדי להזכיר לה את זה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • daniella   ביום 14 במרץ 2009 בשעה 18:23

  אני באה.
  (אבל לא לחפש שידוך, אז בלי התנפלות, חברה!)

 • שוקי   ביום 14 במרץ 2009 בשעה 22:08

  אצלנו מאמינים בשידוכים איש איש כפי יכולתו ולפי צרכיו.

 • שוקי   ביום 15 במרץ 2009 בשעה 21:10

  התשובה קצת בגוף השאלה שלך, לא?
  גם את הגירסה הסרוקה, באדיבות עיר לכולנו, קשה מאד להבין. וגם חברי המועצה קיבלו אותה זמן קצר לפני ההצבעה. הולכים לחלק 4.5 מיליארד שקלים ועושים הכל כדי שלך ולי יהיה מינימום של אפשרות להבין מה ולמי להביע את דעתנו. וזו עוד סיבה כן להגיע.

 • שרון.מה   ביום 16 במרץ 2009 בשעה 10:49

  לא רק שהתקציב לא מופיע בפורמט בר חיפוש ברשת, הוא גם לא הגיע השנה עם דברי הסבר. עניין זה מקשה על הדיוטות שכמותי להבין בו משהו.
  הניסונות הרבים של חברים בעיר לכולנו להבין את שלל הטבלאות והנתונים הניבו פרי בתחום החינוך:
  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1071378.html

 • האזרח דרור   ביום 15 במרץ 2009 בשעה 17:25

  אבל רק בגלל שיש גבול למעורבות שלי בתל אביב
  מצד שני אני מנסה להמשיך לקדם את הנושא של פרוייקט תקציב שקוף – מישהו יודע מה התרוץ של העירייה לא לספק גרסה אלקטרונית (כלומר ברת חיפוש) ?

השאר תגובה