ההיסטוריה לא תסלח

ובסוף יהיה גם טוויסט מוניציפלי…

אני לא יודע לומר אם הפרשנות של ynet נכונה ואולמרט אכן נזף היום באהוד ברק (אולי הוא בכלל התכוון לציפי לבני, או ציפי חוטבלי, או ציפי אחרת). בכל אופן, משפטים שמתחילים ב”ההיסטוריה לא תסלח” הם משפטים גדולים מאד, לפעמים גדולים מדי – בעיקר למי שאומר אותם.

אולמרט, אגב, לא אמר את זה בכלל. הוא אמר משהו אחר: שמי שכך וכך (תכף נפרט) “…לא יינקה”. ביטוי מספר משלי, שמתייחס במקור לעדי שקר (אפשר היה לעשות מזה מטעמים אבל אין לי זמן להיכנס לזה עכשיו).

אם הכוונה היא לאהוד ברק, אז אני יכול לחשוב על לפחות חצי תריסר כתמים בעברו הפוליטי שקשה יהיה לנקות אותם, וזה בלי לספור את מלחמת עזה. ובכל זאת, כשמשפט כזה בא מאולמרט קשה שלא לגחך (אני מדבר על גיחוך ארוך וארסי בסגנון עדת הפחחח, רצוף התכווצויות בכי ספונטניות, כמובן).

אולמרט השמאלן, ברק הפאשיסט

באמת, המציאות הפוליטית הישראלית מצליחה בכל פעם מחדש לעלות על כל דמיון. בדברים שמצטט ynet, מתגלה אהוד אולמרט (ראש-הממשלה היחיד בתולדות ישראל שיצא לשתי מלחמות בשלוש שנים, להזכיר) כשמאלן אמיץ ומפוכח. הוא גם טוען שממשלת ביבי תגרום לבידודה של ישראל בעולם – וזו בדיוק הסיבה שאהוד ברק (ע”ע כך וכך), “לא יינקה” אם יצטרף אליה.

מכיוון שאני לא מעודכן בספינים שסובבים את תהליך הרכבת הממשלה, אני לא יודע לומר אם כניסת ברק והעבודה לממשלה, נכון לשעה זו,, היא בתנאי שישראל ביתנו תהיה בפנים או בתנאי שלא – שזו בעצם השאלה הרלוונטית היחידה לדיון הזה, אם בכלל יש שאלות (וכל עוד מותר לשאול שאלות). 

אני חושב שברק הוא לא פחות פאשיסט ושונא-אדם מליברמן, ושמונחת לפניו קופת שרצים גדולה יותר (הקופה של ליברמן מלאה בעיקר בפטפוטים). בכל אופן, כשמישהו (ליברמן) מציב כתנאי לכניסתו לממשלה את השארת פרופ’ פרידמן כשר המשפטים, זו אינדיקציה טובה לכך שעדיף למדינת ישראל שלא יהיה בממשלה. 

אז מה עדיף? מה “טוב ליהודים”? אני לא יודע.

אני לא יודע לומר מה עדיף. אני כן יודע לומר למי “ההיסטוריה לא תסלח” או נכון יותר – מי לא יינקה.

חרפה במועצת העיר

ביום שני שעבר אישרה מועצת העיר תל-אביב את תקציב העירייה לשנת 2009. כל חברי המועצה מטעם הקואליציה שנכחו (21) הצביעו בעד, כרגיל. ששת חברי האופוזיציה התנגדו.

לפני כן, בזה אחר זה, עלו על הדוכן חברי מועצה כדי להסביר מדוע הם הולכים להצביע בעד התקציב ונגד בוחריהם. היו להם נימוקים שונים ומשונים – אחדים מהם אולי נאמרו מתוך סתם טיפשות, אבל רובם היו פשוט דברי שקר ציניים (זה אגב “עדי שקר” ש”לא יינקו”). הם חשפו את הדוברים כאנשים צבועים ומושחתים, שלא מהססים להיות שותפים למעשי העוול שכרוכים בתקציב הזה.

אתם יכולים לומר שאני משתמש במילים חריפות, ואני יכול להפנות אתכם לידיעה הזו בעיתון הארץ, לפיה ההשקעה בחינוך של ילדי צפון העיר גדולה פי 8 מאשר ההשקעה בחינוך ילדי הדרום. זה פער גדול אפילו יותר מאשר הפער הארצי בין ההשקעה בילד יהודי להשקעה בילד ערבי. וזו באמת רק דוגמא אחת לניצול הכושל, המוטה והלא מוסרי של תקציב בן 4.5 מיליארד שקלים.

על הצבעת התקציב הרחיב גם חברי יואב לרמן, בפוסט קרנפים במרכז עינב.

 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אהרון תמוז   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 0:00

  מלחמת יוני 1967
  מלחמת ההתשה החלה מתישהו והסתיימה באוגוסט 1970

 • עופר לנדא   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 0:19

  … שההיסטוריה לא תסלח לאהוד ברק, כשכרגע זה הולך ומסתמן כאילו ההיסטוריה לא ממש תזכור את אהוד ברק ומועדון-הקרב שבראשו הוא עומד באופן זמני…

  יודע מה? אולי ההיסטוריה תזכור את מפלגת העבודה, אבל רק ההיסטוריה.

 • שרון.מה   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 9:14

  שוקי,
  פה תוכל למצוא את כל ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו במועצת ת”א יפו
  http://www.tel-aviv.gov.il/Hebrew/Cityhall/Council/protocols2.asp
  לא תמצא שם את ש”ס, אבל גם לא תראה ביטוי להיותם אופוזיציה כמעט בשום דבר. כך היה גם בהצבעה על התקציב

 • יוחאי   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 11:10

  אולמרט עומד לצאת ממשרד ראש הממשלה, ורוצה להירשם בדפי ההסטוריה. הוא לא יירשם שם, אבל הוא יכול לדבר על ההסטוריה…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 11:32

  יהיה להם מזל אם ההיסטוריה תזכור אותם…

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 11:33

  הכותרת של התגובה למעלה הייתה צריכה להיות שאלה, לא קביעה.

 • אשר   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 12:04

  שנאתך לאהוד ברק מעבירה אותך על שיקול דעתך

 • גולדלבט משה   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 13:38

  להחליט לבד למי היא סולחת ולמי לא. לפני 8 שנים הוביל פרס את העבודה,לאחר תבוסת ברק בבחירות המיוחדות לראשות ממשלה ישר לממשלת שרון-היו אותם דיבורי סרק. אז מה ההיסטוריה לא סלחה לפרס?
  יכול להיות שההיסטוריה תסלח לברק ולא תסלח למפלגת העבודה. יש לה תכונה משונה להיסטוריה-אי אפשר לצפות אותה

 • תומך חולדאי וברק   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 15:04

  ונביחות זה הדבר היחיד שהם מצטיינים בו. הב הב שוקי. נכון שאתה מרגיש גבר גבר כשאתה נובח?

 • די כבר   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 15:43

  ההיסטוריה תקנה בולים של ש. גלילי.

 • אדם   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 16:26

  מהתיאור שלך ושל לרמן משתמע שלעיר לכולנו אין כל כך הרבה השפעה על מה שקורה (למרות שדיווח בבלוגים על מה שקורה בישיבות הללו הוא כשלעצמו התקדמות יפה…).

  אז מה, מחכים לבחירות הבאות? או שיש השפעה בכל זאת מהאופוזיציה?

 • אחת עם סבלנות   ביום 23 במרץ 2009 בשעה 17:26

  אתה באמת חושב שהשפעה קונים תוך חודשים?
  זה תהליך שלוקח שנים, אלא אם אתה בן שלוש ורוצה עכשיו את הצעצוע שלך.

 • אדם   ביום 24 במרץ 2009 בשעה 10:42

  לפחות מבחינת ההיכרות עם העולם. לכן אני שואל.
  (ואם זה לא היה ברור, זו היתה שאלה, לא ביקורת מוסווית)

 • מתן   ביום 24 במרץ 2009 בשעה 11:52

  בהתחשב בחוק המוניציפלי בישראל, בו ראש עיר נבחר מחזיק בסמכויות כה רבות שהן מאפשרות לו לחלק את המשרות – על המשכורות והתפקידים למקורבים שבאים איתן – כאוות נפשו, אכן לא פשוט כלל להשפיע מהאופוזיציה. הדבר הופך לחמור יותר בעירייה כמו תל אביב-יפו, בה ראש העיר ומקורביו פועלים באופן כוחני ודוחה במיוחד, ושבה קשה מאוד למצוא חברי מועצה ישרים שאופן פעולתם אחרי היבחרם מזכיר במשהו את האמירות היפות שיצאו מפיהם במהלך הבחירות (מרצ, פתק אחד לעצמך – זוכר?).
  בכל זאת, עיר לכולנו מגיעה להישגים יפים, בין היתר בהצעות החלטה שעוברות, אבל בעיקר בתפקיד העיקרי של אופוזיציה – לחשוף את ערוותה של הקונסטלציה האופורטוניסטית והצינית ששולטת בעיר, להעלות לרשת את תמונותיהם של אנשי מרצ, רוב העיר, הירוקים וכו’ בוגדים בבוחריהם ומצביעים לפי חלילו של חולדאי בניגוד מוחלט להבטחותיהם וכו’.
  לעיר לכולנו יש עוד הרבה עבודה של התארגנות טובה ורצינית יותר אם ברצונה להשפיע על העיר הזאת עוד לפני הבחירות הבאות. אבל כבר כעת אפשר בהחלט להצביע על הישגים. נח עפרון, חבר המועצה מטעם עיר לכולנו, כתב על זה פוסט לפני כמה שבועות: http://www.blacklabor.org/?p=7214

 • שוקי   ביום 24 במרץ 2009 בשעה 12:51

  קשה מאד לשנות כש-25 מתוך 31 חברי המועצה חברים בקואליציה ומצביעים פה אחד בכל עניין – גם כשהדבר מנוגד לחלוטין להבטחותיהם לבוחר. וזו בדיוק הסיבה שבגללה הבוחר צריך להיות שם – להגיע לישיבות המועצה הפתוחות לציבור. אני חושב שלו מצביעי מרצ היו טורחים לבוא, תופסים את להבי כשהיא יוצאת לעשן ומזכירים לה למה הצביעו בשבילה, זה היה משנה. למשל.

 • יקי   ביום 14 באפריל 2009 בשעה 21:49

  הטענה כביכול יש אפליה בהשקעה בחינוך בין צפון לדרום שהבאת בהדגשה מעיתון “הארץ”, מדובר בתעמולה כוזבת של עיר לכולנו כפי שניתחתי בפרוטרוט בפוסט להלן בבלוג שלי, אשר נידון בהרחבה בבלוג של לרמן (קישור לדיון אצל לרמן בתחתית הפוסט):
  http://bibi.modiin.us/?p=1073

  כפי שניתן בסקירה של ראש מינהל חינוך בעיריית ת”א, דפנה לב (קישור בפוסט אצלי בבלוג), יש דווקא אפליה מתקנת לטובת דרום העיר בהשקעות בחינוך:

  עשרים ותשעה בתי ספר בדרום העיר מקבלים 2,705 שעות בעלות כוללת של 9 מלש”ח עבור תיגבור לימודי בתחומי מיומנויות היסוד (שפה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים), טיפול בפרט, לימודי העשרה, ולמספר בתי ספר גם עבור הארכת יום הלימודים.

  לשם השוואה, 25 בתי ספר במרכז העיר וצפונה מקבלים 1,392 שעות בעלות כוללת של 4.5 מלש”ח.

  מומלץ להשתמש בקריאה ביקורתית כאשר קוראים את הספינים התקשורתיים הכוזבים של “עיר לכולנו”.”.

 • שוקי   ביום 15 באפריל 2009 בשעה 21:24

  “תעמולת כזב” אלו מילים קשות. תחשוב טוב אם אתה רוצה להמשיך עם הסגנון הזה כי לא בטוח שתהנה לשמוע סגנון דומה בחזרה.

  אולי במקום לסמוך על מידע שמגיע מהעירייה תזיז את הישבן שלך ותבוא לדרום תל-אביב לראות מה המצב בשטח?

  ואם אתה בא, אני מקווה שלא תעשה את זה על אופניים, עם עגלת תינוקות או (חו”ח) על כסא גלגלים כדי שתרגיש את השוויון גם באיכות המדרכות (כולל ההנמכות הבלתי קיימות ברחובות שסביב ביתי הנוכחי – הבדל גדול ממה שהרגילו אותי שש שנים בצפון הישן).

 • יקי   ביום 16 באפריל 2009 בשעה 1:24

  שוקי, אני מציע שתקרא שוב את הפוסט שלך ותראה באיזה ניסוחים מתלהמים השתמשת.

  כפי שהפוסט שלי ממחיש היטב, הטענות של עיר לכולנו כפי שהובאו בכתבת “הארץ” הן טענות הבל, שאין בינן לבין המציאות דבר, וכל מטרתן לשרת את התעמולה של עיר לכולנו

  בהנחה שאינך מעוניין לשמש כתועמלן של לעיר לכולנו, אני מציע לך להבא להפעיל מעט קריאה ביקורתית לפני שאתה מעלה על נס “כתבות כאלה” וממהר לטעון שהן מהוות “דוגמא לניצול הכושל, המוטה והלא מוסרי” של עיריית ת”א.

 • שוקי   ביום 16 באפריל 2009 בשעה 14:31

  ההבדל ביני לבינך הוא שאני חי כאן ואילו אתה מבסס את טיעוניך על “קריאה ביקורתית” של מסמכים שהופקו בעיריית תל אביב ואתה עצמך טוען שיש בהם “טעויות” במקרה הטוב.

  אם אתה רוצה ללמוד מהי “קריאה ביקורתית” שאל את יואב לרמן, שאותו השמצת. האיש ישב במהלך מערכת הבחירות בארכיונים וקרא פרוטוקולים של ישיבות – לא מסמכים שהוציאה הדוברות של העירייה.

  וגם אין שום דבר ביקורתי ב”ניתוח המפורט” שלך, רק השמצות כלפי אנשים שעושים את עבודתם בהתנדבות. כל האנשים שאני משמיץ, לעומת זאת, מקבלים משכורת מכספי משלם המיסים.

  ואם אתה כבר מרים טלפונים – במקום להתקשר לדוברות נסה להתקשר למוקד העירוני כדי לדווח על מפגע בשכונה דרומית. נראה מה יענו לך.

 • יקי   ביום 17 באפריל 2009 בשעה 2:58

  שוקי, בפוסט שלך טענת מבלי למצמץ כי:

  “ההשקעה בחינוך של ילדי צפון העיר גדולה פי 8 מאשר ההשקעה בחינוך ילדי הדרום. זה פער גדול אפילו יותר מאשר הפער הארצי בין ההשקעה בילד יהודי להשקעה בילד ערבי. וזו באמת רק דוגמא אחת לניצול הכושל, המוטה והלא מוסרי של תקציב בן 4.5 מיליארד שקלים.”

  כפי שהסברתי בפוסט שלי, הטענה הנ”ל היא תעמולה אורווליאנית המציגה תמונה הפוכה מהתמונה האמיתית במציאות.

  מתוך סקירתה של ראש מינהל חינוך של עיריית ת”א:

  “השקעה בדרום מול הצפון והמרכז

  עשרים ותשעה בתי ספר בדרום העיר מקבלים 2,705 שעות בעלות כוללת של 9 מלש”ח עבור תיגבור לימודי בתחומי מיומנויות היסוד (שפה, מתמטיקה, אנגלית ומדעים), טיפול בפרט, לימודי העשרה, ולמספר בתי ספר גם עבור הארכת יום הלימודים.

  לשם השוואה, 25 בתי ספר במרכז העיר וצפונה מקבלים 1,392 שעות בעלות כוללת של 4.5 מלש”ח.”

  גם אחרי שמפנים את תשומת ליבך לכך שאתה פשוט מדקלם כמו תוכי את התעמולה כוזבת של עיר לכולנו – אתה רק ממשיך בשלך.

  ואתה קורא לעצמך עיתונאי?

 • שוקי   ביום 17 באפריל 2009 בשעה 4:36

  אתה גם חוצפן וגם סובל כנראה מבעיות בהבנת הנקרא.

השאר תגובה