וכמה מילים בעניין הכסף

בהמשך לפוסט הקודם, שבו הסברתי מדוע חגיגות המאה לתל-אביב הן יומולדת די עצוב מבחינתי, אני רוצה לומר כמה דברים על העניינים הכספיים שקשורים בחגיגות.

אולי אפתיע אתכם: לא מעניינת אותי ההוצאה של 4 מיליון שקלים על טקס הפתיחה ולא עם ההוצאה של 70 מיליון שקלים על אירועי ה-100 בכלל. כמובן שאם תכנון האירועים היה רשלני, וגרר את קופת העירייה להוצאות מיותרות – כפי שמצטייר מהדיווחים בעיתונות – אז זה לא תקין ומרגיז במיוחד בהתחשב בתקופה בה אנחנו נמצאים. אבל רק ברמה העקרונית והדקלרטיבית. 

ברמה המעשית אלו שטויות. 70 מיליון נשמעים הרבה לאדם הפשוט אבל במונחים של תקציב עירוני זה כמעט כסף קטן. האיור שלפניכם ממחיש מה היחס האמיתי בין עלות המסיבות לבין 4.5 מיליארד השקלים של תקציב העירייה – הכסף הגדול באמת, אותו חילקו חולדאי והיסמנים בקואליציה שלו בחודש שעבר. זהו המקום הנכון לחפש בו את הטיפשות, הרשעות, השחיתות או העיוורון – תחליטו לבד.  

החגיגות הן אולי הסמרטוט האדום, ההשתנה מהמקפצה, החצ’קון על המצח. אבל העיסוק בהוצאה עליהן הוא מסך עשן שמסתיר את הבעיה החמורה יותר, ההרסנית באמת. גם חולדאי – אפילו חולדאי – נאלץ להודות במהלך מערכת הבחירות שיש הרבה בעיות בעיר. שיש צורך בשינוי מרחיק לכת בתחבורה, בחינוך, בדיור. שינוי כזה לא ניכר בתקציב העירייה שלנת 2009. כל מחלותיה של העיר הזו ימשיכו להחמיר, גם השנה, גם בשנים הבאות – כל זמן שתמשיכו להסתכל בסמרטוט האדום הקטן ולהתעלם מכל השחור שסביבו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • יוחאי   ביום 7 באפריל 2009 בשעה 9:24

    אני בהחלט בעד חגיגות המאה, וזה בהחלט כסף קטן.
    אתמול חילקתי מזון לקשישים ביפו, ושם רואים איך תל אביב היא בעצם כמה ערים שונות לגמרי.
    חולדאי, שגר בצפון הרחוק, לא מנצל שקל מהתקציב לצמצום פערים.

  • שי   ביום 7 באפריל 2009 בשעה 12:27

    מה אתם עושים עניין מסכום פעוט שיכוסה בקרוב על ידי דוחות חנייה?

השאר תגובה