חפשו “האוניברסיטה הפתוחה”

כשמחפשים עכשיו בגוגל את הביטוי “האוניברסיטה הפתוחה” מוצאים את הבלוג של עובדי סגל ההוראה השובתים בדף הראשון (תוצאה מספר 6 בממוצע, נכון לעכשיו). זוהי אחת מתופעות הלוואי הנעימות לפוסטים התומכים שפורסמו עד עתה בכ-30 בלוגים, וכללו קישורים כמו זה: האוניברסיטה הפתוחה

כמובן, הפוסטים האלה מצטרפים לעשרות ידיעות שפורסמו בכלי התקשורת השונים על השביתה המתמשכת, על פעולות המחאה, על צעדי ההפחדה של הנהלת האוניברסיטה כנגד השובתים, והכי חשוב: על תנאי ההעסקה של השובתים, שהם הסיבה לכך שסכסוך העבודה הזה פרץ מלכתחילה.

נכון לעכשיו, ישנו משא ומתן קשוח שמתנהל בעצלתיים, כנראה כי הנהלת האוניברסיטה חושבת שידה על העליונה ושהזמן פועל נגד השובתים. מעשית, הזמן פועל נגד כולם – הסגל, התלמידים כמובן, ובעיקר האוניברסיטה עצמה.

אם לחזור לתוצאות בגוגל: 8 מבין 20 הראשונות (פי שניים מבשבוע שעבר) ועוד 7 מבין 20 הבאות קשורות לשביתה, ורובן לא מחמיאות. נכון לעכשיו מדובר באנקדוטה סטטיסטית, אבל ככל שיעבור הזמן ועם הכניסה של תוצאות נוספות לדף הראשון, יבינו בהנהלת האוניברסיטה את ההשלכות התדמיתיות של השביתה הזו.

כמובן שהאזכורים הלא מחמיאים בגוגל לא יוצרים את הדימוי השלילי אלא משקפים, מחזקים ומנציחים אותו. לכל פוסט חדש שמופיע, מביע תמיכה בשובתים ומקשר אל הבלוג שלהם, יש משקל. אז כן, חשוב לכתוב; וכן, מותר לכתוב שוב; וכן, אפשר לזרוק מילה לחברים הבלוגרים שלכם, ולשאול “כבר כתבת על האוניברסיטה הפתוחה? נתת לינק?”. 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אורי   ביום 7 במאי 2009 בשעה 17:15

  אם אני מחפש “האוניברסיטה הפתוחה” ונכנס מדף תוצאות החיפוש לאתר של השובתים, האם זה תורם במשהו לקידומו במעלה רשימת תוצאות החיפוש?

 • גלי   ביום 7 במאי 2009 בשעה 17:33

  ומצאתי את הקטע הבא:
  מתוך: http://cafe.themarker.com/view.php?t=992190

  מקורות ההכנסה של האוניברסיטה הפתוחה הן מתרומות, מהקצבה של המדינה, ובעיקר משכר לימוד.
  ….

  זכויות הסגל הבכיר הן כל כך צורמות ולהלן רק רשימה קטנה: הם אינם חייבים ללמד, והם אינם חייבים להגיע לעבודה, המשכורת אינה תלויה בתוצאות, הם זכאים לשבתון ועוד.

  שתי דוגמאות של זכויות יתר לסגל בכיר: קרנות מחקר – קרנות המיועדות למחקר אקדמי מממנות לעיתים שהייה בחו”ל, טיולים והגשמה עצמית, ומי שלא משתמש בכספי המחקר צובר אותו ומקבלו בפנסיה – לקרוא ולא להאמין ואת העלות של זה אתם יכולים רק לשער. דוגמא נוספת לזכויות יתר היא שבמידה ומישהו מהסגל הבכיר מבצע עבודה המצריכה ממנו חריגה מהרגליו השבועיים כמו למשל ארגון כנס מדעי מטעם האוניברסיטה הפתוחה מייד הוא מקבל תוספת במשכורת לפי שיטת הקריטריונים – סוף סוף עבודה אקדמית אבל אז זה בתשלום נוסף.

  שאלתי פעם חבר שקיבל קביעות במוסד אקדמי מה זה עשה לו , ותשובתו הייתה שכעת בבקרים יש לו זמן לחתוך את הסלט דק דק דק. נראה לי שעדיין יש לו הרבה מה ללמוד מחברי הסגל הבכיר של האוניברסיטה הפתוחה.

 • איתי   ביום 7 במאי 2009 בשעה 18:09

  והאם היא באמת מלחיצה מישהו? זה נושא ששווה לדון בו בפוסט נפרד.

  לגבי אדם פרטי זה די ברור שאם יחפשו עליו בגוגל וימצאו דברים רעים זה יכול להרוס לו את הקריירה והמשפחה.

  לגבי מוסד ציבורי כמו האוניברסיטה או לגבי פוליטיקאי זה קצת פחות ברור ואפילו לגבי חברה עסקית.

  א. בגיגול אחרי מקדונלדס (באנגלית) מגיעים בדף הראשון לאתר שכל מטרתו להוכיח שהרשת הזו מוכרת בעצם רעל שמזיק לבריאות. האם זה באמת דגדג את החברה כמו שפגע בה הסרט הזה ששכחתי את שמו?
  ב. בגיגול אחרי ציפי לבני מגיעים במקום השלישי-רביעי (אחרי אתר הכנסת וויקיפדיה) לעבודה שחורה. יש שם דף עליה שמרכז פרטים על משנתה ופועלה, בדגש על התחום הכלכלי-חברתי – זה מוציא אותה לא מאוד שונה מביבי. ובכל זאת ציפי קיבלה הפעם הכי הרבה מנדטים, כולל כאלה שהיא גרפה מ”שמאלנים”.

  התמקדות של קמפיינים ברשת בהשפעה על הגוגל היא חיפוש המטבע מתחת לפנס – כי שמה רואים השפעה מיידית ודרמטית. זה מעודד ומשמח, ולעתים קרובות אפשר להשתמש בזה כדי לעניין עיתונאים, אבל זה לא בהכרח מעיד על אפקטיביות.

 • אבי   ביום 7 במאי 2009 בשעה 18:31

  כן.
  מבחינת גוגל זו עדות לכך שהתוצאה רלוונטית לביטוי החיפוש.

 • שוקי   ביום 7 במאי 2009 בשעה 20:51

  אורי – עד לגבול מסוים.

  איתי – אתה לא שואל את השאלות הנכונות. השאלה הנכונה היא מה סף הכניסה ומה ההחזר ההשקעה בקמפיינים חברתיים וב-SEO מול האלטרנטיבות: יח”צ ודוברות, רכישת מדיה, PPC וכו’.

  לא צריך לנחש את התשובות כי בארה”ב חוקרים את הנושא כבר שנים. תחפש.

 • ערן ורד   ביום 8 במאי 2009 בשעה 16:30

  אמנם האתר מופיע בגוגל דף 1, אך הוא לא “מקמפיין” את המאבק כבר בתוצאת החיפוש

  אין בכלל
  Meta Description

 • שוקי   ביום 9 במאי 2009 בשעה 0:30

  צודק.

 • האזרח דרור   ביום 8 במאי 2009 בשעה 16:36

  אני יכול לחשוב על עוד “הנדסות”

  משרד האוצר

  חוק ההסדרים
  http://ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%94%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D

  או משרד האוצר
  http://ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%9E%D7%A9%D7%A7_%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C

  ציונות, ציונות דתית, ארץ ישראל
  http://apps.facebook.com/causes/279400

  אבל זה כנראה הראש החולה שלי

השאר תגובה