דילמה: טכנאי מזגנים או מאוורר תקרה?

כמו שקורה לפעמים כשגרים בשכירות בדירה ישנה, מסתבר שיש אצלנו מזגן גדול ומרשים אבל ישן ומאובק וכנראה גם כזה שסובל מדליפת גז. בקיצור: כרגע וכמו שהוא הוא לא מביא הרבה תועלת.

לבעל הבית אמור להיות איזה מזגן ספייר, שבדיוק מתאים, והוא מהמומלצים. איש נחמד עם ידי זהב שאוהב לטפח את נכסיו וישמח לבוא להתקין בעצמו. רק שאגיד. ואם מאיזו סיבה לא יסתייע, כי אין, או לא מתאים, או לא מסתדר – תמיד אפשר להזמין טכנאי מזגנים שיתקן את המזגן הקיים. לא צריך להיות סיפור – בטח דליפת גז שאפשר לתקן תיק-תק. ולמרות שזה מזגן ישן (ומרעיש, ועצום) נראה שהוא מסוגל לעשות עבודה טובה.

אבל אני עורג עכשיו לא למזגן אלא דווקא למאוורר תקרה, כמו שהיה לי בדירה הקודמת. זה עסק קצת יותר יקר ממה שאפשר לחשוב, בטח בטווח הקצר (בטווח הארוך הוא חוסך המון חשמל ולכן הרבה יותר חסכוני). כי בניגוד למה שאפשר לחשוב, להתקין מאוורר תקרה זה לא עסק פשוט בהרבה מאשר להתקין מזגן (אל תשאלו איך גיליתי).

בכל אופן, מאוורר תקרה טוב זה הרבה יותר שווה מאשר מזגן. במיוחד בדירה שבה יש ברוב הימים – גם בקיץ, במיוחד בימים שאין בהם לחות של 90 אחוז – רוח נעימה שמספיקה בשביל לצנן ולהפוך את השימוש במזגן למיותר ובזבזני.

אז יכול להיות שהעסק הזה ייגמר בסוף גם עם מאוורר תקרה וגם עם טכנאי מזגנים, אבל אם נקלעתם למצב הזה – שצריך להחליט אם לבזבז זמן וכסף על תיקון מזגן או על קנייה והתקנה של מאוורר תקרה – אז תשקלו ברצינות את האפשרות השנייה. היא בריאה יותר, סביבתית יותר, ולעיתים קרובות גם נותנת תוצאות טובות יותר (כלומר, יותר נעים עם רוח מאשר להיות סגורים עם אוויר קר). אני חושב שמאווררי תקרה גם מתקלקלים פחות.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.