החניה בתל-אביב תהיה יקרה אפילו יותר

ynet מדווח על סקר בינלאומי שמצא שהחניה בתל-אביב זולה (!) באופן יחסי. כדאי לקרוא היטב את הפיסקה האחרונה בידיעה, שמסבירה מדוע: ברוב הערים הגדולות בעולם מנסים לשכנע את התושבים להשתמש בתחבורה הציבורית – אצלנו מנסים לעשות פחות או יותר להפך. 

ניתוח מאלף של הקשר בין חניה לתחבורה ציבורית בתל-אביב אפשר למצוא בפוסט האחרון של לרמן. מכניס קצת את הדברים לפרספקטיבה.

וסתם שאלה ששאלתי את עצמי: האם שיקללו לתוך החישוב של עלויות החניה בסקר את דו”חות החניה? ובאמת, באיזה מקום בטבלה העולמית עומדת תל-אביב כשמדובר בדוחות? 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אבי   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 9:06

  מיועדת רק לעשירים או למזוכיסטים, כאלה שמוכנים להאבק כדי שיהיה יותר טוב אבל בינתיים חיים כמו חורנים ומתנחמים שבכך שהם לוחמים חברתיים. או לפלצנים שרוצים להתגאות בכך שהם הכי קרובים לאיזור הבילויים ולפיצריות. על השטויות האלה משלמים בהרבה כסף ובהרבה איכות חיים. לא יקרה שום דבר אם תחליפו את תל אביב בגבעתיים, בבת ים או בראשון לציון.

 • שוקי   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 10:19

  אז למה לא לעבור כבר לארץ אחרת וזהו?

 • יודן   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 14:16

  כל עוד שאנשים ימדדו את איכות חייהם באמצעות השאלה אם יש או אין להם חניה חינם ליד הבית – אין סיכוי שאיכות החיים של העיר הזו תשתפר. בעיית החניה היום היא של תושבי העיר ולא תוצאה של היוממים הבאים אליה. מדיניות חניה רציונלית, מדורגת, ומותאמת לביקושים האמיתיים לחניה ולהיצע הקיים, תוכל לשפר את איכות החיים של כולם, מבלי לפגוע יותר מדי בכל אחד. ובאשר לקנסות – אין שום סיבה אמיתית לקבל אותם כאשר יש סלופארק ואפשר למצוא מקום חניה חוקי (ובתשלום) בכל מקום בעיר. אין זה מקרי שככל שמחיר החניה גבוה יותר איכות החיים העירונית גבוהה יותר גם כן.

 • קפיטן עופר   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 15:58

  למה בכלל צריך לשלם על חניה: מדוע על עצם ההגעה צריך לשלם כסף? שלוות הנפש שבה כולם מקבלים את המס הזה מרתיחה אותי כל פעם מחדש.

 • גרידג'   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 21:43

  אינך משלם על עצם ההגעה למקום, כמובן, אלא על שימוש במשאב מוגבל.

 • שוקי   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 23:59

  הבעיה היא שכבר שנים העירייה משקיעה בתשתיות עבור רכב פרטי במקום בעידוד התחבורה הציבורית, כך שהמשאב הפך לא “מוגבל” אלא “חסר”. יש פער גדול בין מספר הרכבים לבין החניה הזמינה, גם בתשלום ובוודאי בתשלום מופחת או בחינם. לו היו אלטרנטיבות טובות זה היה גורם לפחות אנשים להשתמש ברכב פרטי ובמקום זה יש לך קהל שבוי שהופך כועס ונואש יותר משנה לשנה.

השאר תגובה