תומכים בפליטים

שירת בנות הפליטות, אירוע מחאה בסגנון “גרילה תרבות”, יתקיים בשבוע הבא (ד’ ה-5 לאוגוסט) מול מתקן הכליאה של משטרת ההגירה בחולון. פרטים אצל מתי.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ביקורתי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 9:04

  מה אתם מציעים לעשות עם הפליטים ומהגרי העבודה? לאזרח את כולם? אני שואל בכנות, כי אני לא יודע מה התשובה לשאלה.

 • שוקי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 10:22

  יש עוד כמה רמות בדרך בין לאזרח את כולם לבין לרדוף אותם.

  יש הבדל בין הפליטים שנספרים באלפים, לבין מאות אלפי העובדים הזרים שחלקם נמצאים כאן בגלל קבלני עובדים זרים שלא פעם ולא פעמיים התברר שהם מקושרים היטב במסדרונות השלטון.

  בכל אופן, למי שנמצא כאן שנים רבות ומגדל כאן ילדים (גם כן מדובר באלפים) אני חושב שצריך להעניק אזרחות.

 • ביקורתי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 11:23

  זהו, זה לב הבעיה. אם תוענק אזרחות לקבוצה מסוימת זה ישמש תקדים והמדינה תישטף באלפי זרים עד שנהפוך למיעוט כאן. זו שאלה של כמה שנים. מצד שני, אתה צודק אלף אחוז, מייסר אותי הדבר הזה שמתנהל כאן ציד בני אדם.

 • שוקי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 11:57

  כל התסריטים האפוקליפטיים האלה הם הלחם של הליברמנים. ואף יבואו א ל פ י זרים? אז מה? עם אלפים אנחנו יכולים להתמודד. גם עם עשרות אלפים. מה שהכניס לכאן *מאות* אלפים הם קבלני העובדים הזרים, ובזה צריך להילחם. הסיבה שמסיתים אותנו נגד הפליטים היא כדי להשכיח מאתנו את העובדה שיש סקטור שלם של סרסורים בחסות המדינה, שעושים הון עתק מעובדים זרים חוקיים לגמרי.

 • שי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 11:58

  ראיתם את זה?
  מפה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3753246,00.html

  לעתים רבות נופלים העובדים הזרים בישראל קורבן למעסיקים נצלנים שלא משלמים להם במועד ולפעמים אף משכנים אותם בתת-תנאים. לאחרונה החלה לפעול יחידת עוז, שנועדה לאתר עובדים לא חוקיים ולגרשם מהארץ. לטענת אנשי היחידה, בשלושה שבועות גורשו נעצרו 400 עובדים זרים וגורשו 120.

  שיעור בלוגיקה.

 • ביקורתי   ביום 28 ביולי 2009 בשעה 12:09

  צודק, אין לי מה להוסיף. אלא שאז צריך להפגין נגד סוחרי האדם האלה ולא נגד יחידת עוז.

  שאלת עתידם של העובדים הזרים נשארת בעינה. אני לא בטוח שיש כאן הסתה נגדם ושזה עוזר לליברמן פוליטית. יש לנו גבול משותף עם מדינות כמו מצרים שממנה או דרכה יכולים לבוא לפה המוני פליטים מאפריקה. המדינה חייבת להתמודד עם זה

 • גרידג'   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 19:00

  אם בזרים ופליטים עסקינן, מה עם איזו מילה טובה על ראש העיר שלך?

 • שוקי   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 19:46

  אתה בטח מתכוון לראש העירייה שלי.

 • גרידג'   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 20:05

  יש הבדל?

 • שוקי   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 20:30

  התואר של רון חולדאי הוא ראש-עיריית תל-אביב יפו.

 • גרידג'   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 20:42

  מה נכון:

  ראש-עיריית תל-אביב יפו (אתה כתבת)

  ראש-עיריית תל אביב-יפו

  ראש עיריית תל אביב יפו

  ראש עיריית תל-אביב יפו

  ראש עיריית תל אביב-יפו (לדעתי)

 • שוקי   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 21:55

  גרידג’, אל תתחכם. אתה כינית אותו “ראש עיר” ואני תיקנתי ואמרתי שהתואר הרשמי שלו הוא “ראש עירייה”.

  אם היית אומר לי שנתניהו הוא “ראש המדינה” הייתי מתקן אותך ואומר שהוא “ראש הממשלה”.

 • גרידג'   ביום 30 ביולי 2009 בשעה 22:09

  אני בטוח שתשמח לדעת שחיפוש קל בגוגל העלה שאתה עצמך עושה שימוש תכיף יותר בביטוי “ראש עיר” ומעדיף אותו על פני הביטוי התקני “ראש עירייה”.

 • שוקי   ביום 31 ביולי 2009 בשעה 3:01

  אולי עדיף שהחיפוש לא היה קל אלא יותר יסודי. אני גם כותב לפעמים “יום כיפור” ולא “יום הכיפורים”, אבל כפליטת קולמוס ולא במכוון. אני חושב שאם תבדוק תראה שלרוב אני אומר “ראש עירייה” ולא “ראש עיר”. אני חושב שמצאת בגוגל בעיקר תוצאות שבהן מישהו כתב בתגובות, “ראש עיר”.

 • איתי   ביום 3 באוגוסט 2009 בשעה 11:01

  הייתי שמח אם הארגונים למען הפליטים ולמען זכויות העובדים הזרים היו מכינים תוכנית כוללת וארוכת טווח לטיפול בבעיה, כזו שאפשר ללכת איתה גם למקבלי ההחלטות וגם לציבור הרחב.

  נקודה אחת שיכולה למשל להרגיע את החוששים מהצפה היא אם הארגונים הללו בעצמם יתבעו הקמה של גדר רצינית בגבול עם מצרים – דבר שיעזור גם בהיבטים של מאבק בסמים ובסחר בנשים. כמי שעושה מילואים בגזרה אני יכול להעיד שמצב הגדר שם פשוט בדיחה. יותר קשה להתגנב לבית ספר תיכון מאשר לגנוב את הגבול.

  נקודה שנייה – הפסקה מוחלטת של ייבוא עובדים זרים לארץ, לפחות באופן זמני עד שהמספרים יתייצבו. שוהים לא חוקיים (שאשרתם פגה או כאלה שהסתננו אך לא במעמד פליט לפי האומ) “יוכשרו” ויהפכו לתושבים זמניים, ובלבד שאין להם רקורד פלילי.

  הנושא הוא סבוך ואין לי ידע להציג פתרון כולל, אך נראה לי שכרגע המאבק מתמקד בתחום הרגש והספין – פנייה לבטן של האזרח ושל מקבלי ההחלטות והתקשורת (וכמובן שזה עובד) אבל לא מדובר פה בפתרון לטווח ארוך.

  לא צריך להיות גאון כדי להבין שברמת הססמאות מבקשים “אל תגרשו את הילדים” אך המשמעות היא “אל תגרשו גם את ההורים” – שהרי מי יעז להיות הרשע שקורע ילדים מהוריהם. וכך הקמפיין הזה הוא גם ירייה ברגל בטווח הארוך – אם המאבק יצליח, זרים יעשו לעצמם הרגל להוליד ילדים כתעודת ביטוח, ואז שנאת הזרים רק תגבר.

השאר תגובה