הקלות הבלתי נסבלת של להיות ערס בשירות עיריית תל-אביב

יריב לוין תובע סך של 50 אלף ש”ח מעיריית תל-אביב יפו ששני פקחים שלה ניסו “ללמד אותו לקח”. חטאו: ניסיון לתעד אחד מהם מחנה את רכבו בחניית נכה. העונש (לכאורה): התעמרות וביזוי בנוכחות עוברי אורח. מאד חינוכי. 

ברשותכם, ובהתחשב בכך שלא פורסמו שמות הפקחים, אני יוצא מתוך הנחה שהעובדות אכן נכונות – מה שכמובן צריך עוד להתברר בבית המשפט. בכל מקרה, אני עצמי נתקלתי בסיטואציות דומות שבהן פקחי עיריית תל-אביב התנהגו באופן שגבל בעבריינות, ואני רואה בזה מגמה לא אירוע נקודתי.

זה לא ייחודי שמשרתי ציבור נתפסים בקלקלתם והאמת היא שגם לא נדיר שהם מנסים לגלגל את האשמה או להתנקם במי שמנסה לחשוף אותם. מצד שני, מי שיצא לו להיתקל בפקחי עיריית תל-אביב יודע שמפלס השתן אצלם הוא כזה שכבר מזמן מציף כל אזור פנוי של קליפת מוח.

(לא כולם, כמובן. זה אף פעם לא כולם. ההכללות הן לצורך הניסוח בלבד).

למה זה קורה? פשוט, ככה לימד אותם הבוס.

אחת הבעיות עם ראש-עיריית תל-אביב יפו רון חולדאי (יש עוד כמה) היא שהוא משמש דוגמא רעה. זהו לא משרת ציבור צנוע שתופס את מקומו כנותן שירות, אלא “בוס” מהיר חימה שמגיב בתוקפנות לכל דבר שמזכיר ביקורת. ואם בארז הלבנון, מלח הארץ והטייס המהולל נופלת שלהבת, מה אפשר לצפות מאזובי הקיר שעובדים כפקחים? 

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דניאל   ביום 24 באוגוסט 2009 בשעה 16:36

  העירייה חייבת לעשות סדר.
  הם פה בשבילנו ולטובתנו.

 • זוביה קטנה   ביום 24 באוגוסט 2009 בשעה 20:45

  בעיות במדינת תל אביב?למי איכפת

 • משה   ביום 24 באוגוסט 2009 בשעה 20:52

  אולי אני טועה אבל יש לי רושם מקריאת הבלוג שלך שאתה מה זה נאג’ס מעצבן. כאילו, אתה פשוט עסוק בלזיין את המוח על שטויות קטנות.

  אולי הגיע הזמן לטיפול?

  נ.ב. אני כבר רואה את התשובה:

  @משה…

 • רן   ביום 24 באוגוסט 2009 בשעה 20:54

  .חכו חכו כשביבי יעשה לכם משטרה עירונית

 • שוקי   ביום 24 באוגוסט 2009 בשעה 23:05

  ככה זה, כל אחד ומה שהוא אוהב.

השאר תגובה