איגוד האינטרנט: מומחים לפרטיות

מוקדם יותר השבוע שילמתי 70 שקלים ונרשמתי כחבר באיגוד האינטרנט. מעולם לא חשבתי שאעשה דבר מוזר כזה. איגוד האינטרנט נראה לי תמיד כמו גוף חסר כל רלוונטיות, או לפחות חסר כל רלוונטיות לנושאים שמעניינים אותי. לכנסים השנתיים שלהם לא טרחתי ללכת אפילו פעם אחת, גם בגלל שהם נראו לי כמו בזבוז זמן וגם בגלל שבכל פעם שעיינתי ברשימות המרצים, מצאתי שם – לצד אנשים שאני בטוח שהם רציניים – שמות שאני מכיר ולא לטובה.

החלטתי להצטרף לאיגוד בהשפעת חברי רועי שלומי ובעקבות התחקיר שלו על האיגוד שהוביל לטור הזה ב-ynet. אחרי שהתעמקתי קצת בעניין, הגעתי למסקנה שבהתנהלות איגוד האינטרנט כיום ישנם דברים שמזיקים לאינטרנט בישראל. ספציפית, אם יעברו סעיפי התקנון החדשים שמקשים על הצטרפות לאיגוד והשפעה מבפנים, האיגוד יהפוך לגוף אנטי-אינטרנטי ברוחו ובמעשיו.

לכן, יחד עם כמה מחבריי (רועי, גדי, גל, שרון, יהונתן, יובל, ועוד – כ-15 איש נכון לעכשיו והמספר גדל מיום ליום), אני מתכוון להתייצב ב-15 לספטמבר באסיפה הכללית השנתית ולהצביע לפי צו מצפוני ומיטב הכרתי.  

אחד מהספיחים המעניינים של הפרשה היא המכתב של נשיא האיגוד רימון לוי, שאני וכנראה גם שאר האנשים שהצטרפו השבוע לאיגוד קיבלנו באימייל. מלבד תוכן המכתב, שכולל כמה טענות מוזרות שחלקן ניתנות להפרכה בקלות, עצם המשלוח של המכתב הוא מטריד. מכמה סיבות:

א. אני, ושאר האנשים שהצטרפו לאיגוד, העברנו את פרטינו לצורך רישום בלבד. לא היה צורך והצדקה להעביר את הפרטים שלנו לנשיא, שהוא צד בויכוח המתנהל עתה.

ב. אם פרטי המצטרפים החדשים הועברו לחברי הנהלה, זה אומר שהם יודעים כמה מצטרפים חדשים עלולים להגיע לאסיפה הכללית ויכולים להיעזר במידע הזה כדי לתכנן את צעדיהם טוב יותר בהתמודדות כנגד אופוזיציה אפשרית. יש כאן לדעתי ניגוד עניינים.

ג. ההודעות למצטרפים נשלחו מתיבת הדואר של לוי במכללת ספיר. זה אומר שפרטי המצטרפים (אילו?) יצאו ממערכות המחשב ו/או ממשרדי האיגוד ועברו לגוף אחר ו/או מערכת מחשב אחרים. אני לא משפטן, אבל זה לא נשמע טוב, גם במישור המשפטי.

לדעתי כל זה לא מכובד וגם לא לגמרי בטוח שחוקי, ומעל לכל – מנוגד ל”רוח האינטרנט”. לכן, אם אתם חברי האיגוד או מכירים חברים באיגוד שבאמת אכפת להם מהאינטרנט בישראל – ה-15 לספטמבר 2009 הוא היום שבו צריך לעשות מעשה ולבוא להצביע.  

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • שי   ביום 5 בספטמבר 2009 בשעה 19:13

  שוקי גלילי.קום
  חומוס להמונים.קום
  The Hummus Blog.com
  Berlin O Philia.com
  מיגרנה 101.קום

  נחמד שהאתרים שלך – לפחות אלה שאתה מפנה אליהם – אכן מקדמים את שמות המתחם בישראל

  אתה מוזמן להצטרף ולהשפיע גם על ISOC העולמי.

 • שוקי   ביום 5 בספטמבר 2009 בשעה 22:50

  משיקולי SEO עדיף היה לי להשתמש בדומיין co.il לבלוגים שכתובים עברית, וזה בוודאי שווה יותר מ-80 ש”ח לשנה. אבל אני חושב שהמחיר מופקע ולכן בדרך-כלל קונה .com ושיחפשו את החברים שלהם.

  האינטרנט אמורה להיות משאב ציבורי, עם מינימום של חסמי גישה. איגוד האינטרנט, משום מה, מעדיף שמי שרשם דומיין לפני 1998 (הרבה חברות מסחריות) לא ישלם ואילו ילד שרוצה להקים אתר כן ישלם על דומיין co.il.

  אני לא חושב שצריך לסגור את איגוד האינטרנט, ואין לי בעיה שחלק מהכסף (אבל לא רובו) ילך למטרות חברתיות. אני חושב שהגיע הזמן שיהיה מבקר חיצוני לאיגוד ושיעזבו אותו כמה אינטרסנטים.

  מקווה שזה עונה על השאלה שלך.

 • שי   ביום 5 בספטמבר 2009 בשעה 23:04

  נשמע לי קצת מתחסד. אבל ניחא, אתה לא גוף ציבורי שצריך לבקר אותו. אם היית האיגוד היית מבקש להתפטר.

 • שוקי   ביום 5 בספטמבר 2009 בשעה 23:19

  אני עוד לא הבנתי איפה הטיעון שלך שי. מה אתה רוצה להגיד?

 • שי   ביום 6 בספטמבר 2009 בשעה 0:45

  שתפסיקו לקשקש ולהיראות יותר קדושים מהאפיפיור בכל טיעון שיש לכם. בכל פעם הבלוגוספריה הקטנה מוצאת לה איזה שעיר לעזאזל. מכתירה אותו בתור רב מושחת. ונכנסת בו בכל הכח.

  תמיד זה פתטי, תמיד זה נגמר בקול ענות חלושה. מזל שהרשת זוכרת את כל המאבקים הלא נחוצים הללו.
  חסרה לי פה החתימה אצל כולכם שדעכה אף היא: ומלבד זאת, יש להפסיק את רצח העם בדארפור.

  לא שזה רע להיאבק. אבל תעשו את זה מול הדברים האמיתיים. לא מול אלה שנלחמים לצדכם. אותי איבדתם בקרב הבא.

 • שוקי   ביום 6 בספטמבר 2009 בשעה 1:12

  זה לא נשמע שהיית לצדנו גם בקרב הקודם.

  הייתי מתווכח אתך אבל אני לא רוצה להפריע לשכנוע העצמי שלך. צר לי שאתה לא נהנה מקריאת הבלוג שלי. אתה לא חייב להמשיך לקרוא.

  ואם בכל זאת יתחשק לך פעם לקיים דיון רציני בנושא, אתה יכול להתחיל בלשאול במקום בלומר לי מה עליי לעשות.

 • שי   ביום 6 בספטמבר 2009 בשעה 7:48

  כנראה שגם אתה פוסל במומך.
  אתה מעוניין לסיים את הדיון. יהי כך.
  הנחרצות שלך בפוסטים ושל חבריך לא מותירה מקום לדיון.

 • שי   ביום 6 בספטמבר 2009 בשעה 8:21

  רק לציין.
  עם כתיבה וחשיבה כזו נעים להתדיין
  http://www.tabakman.com/blog/archives/2931

השאר תגובה