להסתכל להם בעיניים

אם יצא לכם להסתובב אתמול בתל-אביב, לקראת חצות או קצת אחרי, בוודאי ראיתם את כרזות כמו זו:

אני לא יודע מי אחראי על הקמפיין הזה, אבל אני שמח מאד על קיומו. הפנים, כך מסתבר (ynet), הם פניהם של ילדי פליטים ועובדים זרים, שבתוך כשלושה שבועות יחזרו שוטרי יחידות עו”ז לצוד אותם ברחובות.

אגב, מעניין לציין ששוטרי היחידה נאלצים לרדוף לא רק אחרי פליטים ועובדים זרים אלא גם אחרי המשכורות שלהם (ynet). לא בלתי קשור. 

תזכירו לי, מה בעצם הבעיה להשאיר כאן את 2000 הילדים האלה? הזיכרון הקצר והבורות מאפשרים לאנשים לומר משפטים בסגנון “כי תקראנה מלחמה ונוסף גם הוא על שונאינו” (שמות א’ 10), בלי להבין שבעצם הם עוברים בזה סופית מהצד של בני דת משה לצד של פרעה. בדיוק בגלל זה נצטווינו לזכור: “כי גר היית בארץ מצרים”.

מובן שתרחישי האימה שנוגעים לעובדים הזרים ולפליטים הם מסך עשן. מה שקורה במציאות הוא שיש מדיניות של דלת מסתובבת – מגרשים אותם מצד אחד ומביאים חדשים מהצד השני. באמצע, סקטור גדול של קבלנים, ספסרים, סוחרי נשים וחברות ביטוח, עושה כסף טוב מכל העניין. אין ספק, בשביל זה הקמנו מדינה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • יואב ע   ביום 11 באוקטובר 2009 בשעה 16:11

  מסתבר שיש כאלה שאכפת להם ממנו

  היה שווה לחרוך את הרחובות שלוש שעות בלילה
  ולהרגיש שוב את האנרגיות מהקמפיין המוניציפלי של אוקטובר 08

 • אזרח.   ביום 11 באוקטובר 2009 בשעה 16:12

  לא לגירוש.

 • הדנה   ביום 11 באוקטובר 2009 בשעה 21:15

  כנראה שאין מספיק באלפיים שנות גלות כדי להפיק לקחים או לפחות לשמוע בקולה של התורה על רגל אחת מפי רבי עקיבא.
  אולי צריך לפרסם תמונות של אקסודוס.

 • קוראת תוהה   ביום 12 באוקטובר 2009 בשעה 10:33

  היא שמדינת ישראל לא ערוכה לקלוט עשרות אלפי אנשים זרים שאין להם שום קשר או זיקה למדינה. בכל זאת מדובר במדינה קטנה במצב ייחודי של המקום היחיד שיהודים מתקבלים בו בברכה בעולם. אני מסכימה שמדובר במצב שלא חשבו עליו עד הסוף ושחברות כוח האדם מאוד יכול להיות שמתנהגות בנבזות וכנ”ל המשטרה, אבל איך אפשר להציף מדינה שיש לה גם ככה המון בעיות דמוגרפיות בהמוני אנשים שמעולם לא היו אמורים לחיות כאן? בקושי יש כאן משאבים לתחזוקה וקליטת האוכלוסיה הקיימת. איך אפשר להתמודד עם עוד כ”כ הרבה אנשים? הרי אי אפשר לקלוט כאן הגירה בצורה חסרת סלקטיביות. אני גם כן מצטערת בשביל הילדים האלו ואני גם כן מצטערת שיש אנשים במצב קשה שנאלצים לעזוב את המשפחות שלהם ולבוא לעבוד בשכר נמוך בארץ זרה, שיש פליטים וכו’ אבל לא ברור לי איך מדינה עניה יחסית למדינת עולם ראשון, עם מצוקת קרקעות קשה ובעיות בטחוניות מפה ועד הודעה חדשה בגלל הרכב האוכלוסיה הייחודי, יכולה להרשות לעצמה מדיניות הגירה כ”כ ליברלית כמו שנראה שאתה דורש.

 • קוראת תוהה   ביום 12 באוקטובר 2009 בשעה 10:39

  אבל יש רק מדינה אחת שהיא מדינת היהודים וזו הסיבה לכך שהיא קמה. אני פשוט לא מצליחה להבין מה אתה והמתנגדים למה שבעיני הוא לא גרוש אלא השבתם למדינת המקור שלהם. ברור שלהם עדיף לחיות כאן מאשר בפיליפינים, אבל למה אנחנו צריכים לאפשר את זה?
  לא צריכה להיות מדיניות דלת מסתובבת וצריך לפקח על ההתנהגות של חברות כוח האדם והמשטרה כמובן, אבל שוב – למה האנשים האלו צריכים לחיות כאן? הרי ברגע שיקבלו אזרחות, הם יהיו חייבים לקבל זכויות סוציאליות יקרות, שוב יש להזכיר שהנאמנות שלהם (ולדעתי זה חשוב, למרות שאני מבינה שזה נורא דמגוגי ופרובנציאלי, בפעם האחרונה שבדקתי, עדין היתה מלחמה) לא ברורה לחלוטין ובנוסף – האם הם אמורים להיות דור חוטבי העצים ושואבי המים שלנו? אנחנו מגדלים כאן משרתים?

 • גרידג'   ביום 13 באוקטובר 2009 בשעה 17:22

  ישראל אינה מדינת ענייה, כי אם עשירה.

  אין מצוקת קרקעות בישראל, יש מצוקה של אישורי בנייה.

  מבחינה בטחונית גידול באוכלוסייה זה דבר חיובי.

  מבחינה כלכלית גידול באוכלוסייה היצרנית זה דבר חיובי (ה”זרים” הם יצרניים).

  מבחינה דמוגרפית – לא מדובר באוכלוסייה בסדר גודל שצריך להדאיג אותך.

 • יונתן שחם   ביום 17 באוקטובר 2009 בשעה 12:58

  לא צריך לשנות את החוק, צריך רק שמשרד הפנים יקיים את פסיקת בג”צ משנת 2006 (!) שפסלה את הסדר הכבילה וחייבה להנהיג הסדרים אחרים במקומו.

 • דניאל ר.   ביום 22 באוקטובר 2009 בשעה 17:20

  לא צריך לקלוט אף אחד ממהגרי העבודה. אם לא שמת לב, הם מסתדרים פה עם משכורות דחק, מבטחים את עצמם בביטוח רפואי, וזה למרות התעללות המעסיקים בהם, למרות הפחד מהפכפכות המדינה ולמרות שגם המבטחים אותם בביטוח רפואי עושקים אותם בשמחה. העבודה שלהם מייצרת כאן ערך כפול מערף הכסף שהם שולחים למשפחה, שלא לדבר על כך שאלו שיש להם ילדים מנצלים את רוב ההכנסה שלהם כאן.

 • אסתי   ביום 11 באוקטובר 2009 בשעה 17:08

  במסגרת ההתגייסות הידועה.
  מציעה לחברינו הבלוגרים לעשות קמפיין במהלך השבוע הזה.
  שמעתי ממיכאל זילברמן שהוא מתכוון להעלות גרפיטיס בנושא אצלו באתר. אני מתכננת פוסטים ספרותיים בנושא

  וגם, איפה אני משיגה פלקטים כאלו, שאתלה באזור שלי שהוא צפון תל אביב כיכר המדינה?

 • מיכאל ז.   ביום 11 באוקטובר 2009 בשעה 19:00

  בשבוע הקרוב, כל הגרפיטי’ז שאפרסם באתר יהיו קשורים לנושא.
  http://www.graffitlv.com/

 • dugmanegdit   ביום 12 באוקטובר 2009 בשעה 12:15

  מצב העובדים הזרים בישראל די קבוע. יש ביקוש לעבודה שלהם בישראל משום שהם מוכנים לעשות עבודות שאף ישראלי לא מוכן לעשות באותו השכר. הגירוש המדובר הוא עוד חלק במדיניות הדלת המסתובבת שמעיפה מכאן אנשים כדי שקבלני העובדים יוכלו להביא לכאן אחרים תחתיהן ולגזור קופון שמן בדרך…

 • dugmanegdit   ביום 12 באוקטובר 2009 בשעה 12:21

  כל הקמפיינים האלה זה מאוד נחמד אבל זה לא באמת משנה שום דבר. אולי במקום זה אפשר לפעול לשינוי החוק בעניין עובדים זרים כך שינתנו אשרות עבודה לעובדים במקום אשרות העסקה למעסיקים (ועקב כך ביטול יחס הצמיתות הקיים היום בין העובד למעסיק ועוד כמה רעות חולות)?

השאר תגובה