אידיוטיזם

בואו נתחיל בזה: לא תיפול פה פצצה איראנית. למה? כמו בבדיחה: כי מנהיגי איראן אולי משוגעים אבל הם לא אידיוטים. למעשה, מדיניות שמציירת אותך כמטורף שמסוגל לכל עשויה להיחשב במקרים מסויימים לנבונה. תסתכלו איך המערב מחזר אחרי צפון קוריאה ואיך כולם מתחבקים עם אסד מאז שנכנס לעסקי הנשק להשמדה המונית.

אז למה זה מטריד כל-כך הרבה אנשים? כי נשק גרעיני משדרג את המעמד של כל מדינה. זו הסיבה שאנחנו דאגנו (על פי פרסומים זרים) שיהיה לנו נשק להשמדה המונית. התגרענות של מדינה משנה את יחסי הכוחות האזוריים, ולכן התגרענות איראן רעה לסעודיה ולנו – כלומר, רעה לאינטרסים אמריקניים. באופן כללי, זה תמיד עדיף שלאויביך לא יהיה את הנשק שיש לך.

גם המאגר הביומטרי הוא סוג של נשק שאין לאף מדינה. כמובן, אולי בגלל שמדובר בנשק שיכול להיות מופנה אך ורק כלפי אזרחי המדינה שיצרה אותו. מאיר שטרית ואלי ישי טוענים שהוא ישמש רק נגד פושעים, אבל זו שטות. כדי להשתמש בו ביעילות, יחברו אותו מתישהו לרשת תקשורת כלשהי שתהיה מחוברת לאחרת וחוזר חלילה. איפשהו, בצד השני, יהיה האקר נחוש מספיק. או פקיד תאב בצע וחסר עכבות. או סוחר נשק – כי הרי מדובר בנשק.

המידע שואף להיות חופשי“. כשמשהו הופך דיגיטלי זה רק עניין של זמן עד שיהפוך לנחלת הכלל. אנחנו רואים את זה כל יום ונוכחים בזה בכל פעם, וסוללה ארוכה של אנשי אקדמיה – זוכי פרס נובל ביניהם – מזהירים מפני דליפת המאגר, כי כולם משוכנעים שזה יקרה. מחר, בשנה הבאה, עוד עשור. לכן צריך להיות אידיוט שבאידיוטים כדי להמשיך לדחוף את הרעיון המטומטם הזה.

וכדאי לקרוא גם מה שכתב יהונתן.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אזרח.   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 7:33

  לתת את ידם ופרצופם לפיילוט המוצע.

 • ענת אברהמי   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 9:16

  זה אחלה רעיון, שוקי. אם מדינה ששליטיה מאיימים להשמיד מדינה אחרת היא מדינה שמתנהגת בהיגיון, בוא נבקש מראש ממשלתנו היקר שיאיים בהשמדת אירן. ולא רק אירן, אלא גם סוריה והרשות הפלשתינית. מה רע?

  וברצינות: פעם לימדו אותי שהיה שליט אחד שהבטיח לחסל עם שלם ואחר כך, גם כשכולם חשבו שהוא לא רציני, השתדל מאוד לעמוד בדיבורו. שליש עם הוא הספיק להשמיד לפני שנוצח במלחמה. ההיסטוריה מלמדת שאסור לדחות איומים כאלה כאידיוטיים, כי כבר היה לנו מזה מספיק. אם אתה לא מאמין, אתה יכול לשאול גם את האמרנים ואת הצוענים. גם להם הבטיחו השמדה וקיימו. ממישהו שמכיר את אובססיית השואה טוב כל כך הייתי מצפה לתובנה קצת יותר מעמיקה.

 • עמיר פרץ,חנין,ירוקים   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 12:13

  לצפות משוקי לתובנות, לא כל שכן מעמיקות, זה כמו לצפות ממנו להצליח באיזה קמפיין בחירות

 • שוקי   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 12:20

  אין תובנות, לא מעמיקות, אין סיבה לבחור בשוקי.

 • אזרח.   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 15:42

  מתכוונים?

  http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=565

 • שוקי   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 23:54

  א. המאגר – אחרי שהושגה פשרה עליה רה”מ סמך את ידיו, לדחות את הקמת המאגר בשנתיים, מאיר שטרית מנסה להעביר את החוק ללא שינויים כבר בימים הקרובים.

  ב. HUBPR – אין לי מושג.

 • איריס   ביום 23 בנובמבר 2009 בשעה 21:28

  אולי תסביר קודם כל לאט במה מדובר עם הביומטרי עכשיו ? האם החוק לא “הוקפא”? מה כן קורה שמחייב התייחסות ? תודה.

  שאלה אחרת, מכיוון שונה, האם אתה יודע מי מפעיל את אתר
  HUBPR

 • איריס   ביום 24 בנובמבר 2009 בשעה 0:13

  תודה.
  מה זה “מנסה להעביר” לא ברור לי, מה הוא פועל מאחורי גבו של נתניהו ? הרי אם יקרה דבר כזה, הנפגע העיקרי יהיה נתניהו (האמינות הציבורית שלו). טוב, אני סומכת שהמידע מוסמך ואמין ואם כן אז צריך לחדש את הצרחות.

  לגבי האתר …דיייי, לא יודע ? אוקיי, גם זו תשובה.

השאר תגובה