לקשר באובססיביות אל ירדן

קצת באיחור, גם אני נענה לבקשה של ירדן לוינסקי לקשר לבלוג שלו ולאתר הקליניקה שלו. אני חושב שהאובססיה של ירדן ומתחריו סביב המילה פסיכיאטר היא קצת מופרזת, אבל הפוסט גוונים שונים של אובססיה בבלוג של ירדן עזר לי להשתכנע שאובססיות הן דבר שלכולם יש זכות ליהנות ממנו (אם כי עדיף שלא כחלק מהפרעת OCD).

נכון לעכשיו, “דברים שעוברים לי בראש” כבר מדורג ראשון כשמחפשים פסיכיאטר, אבל זו לא סיבה להפסיק לקשר לירדן, ולמעשה – יש הרבה פוסטים של ירדן ששווים לינק. אם גם אתם רוצים לעזור, ורוצים לעזור באמת, עדיף לא לשמוע בעצתו – קשרו לפוסט שמצא חן בעיניכם, או אפילו לכמה כאלה. קשרו לפוסטים שאתם חושבים שכדאי גם לאחרים לקרוא, ונצלו את ההזדמנות כדי להסביר מדוע וגם לדבר על נושא הפוסט אם הוא מעניין אתכם.

באופן כללי יותר כדאי לזכור כשמבקשים וכשנותנים לינקים שחשוב לא רק טקסט העוגן (Anchor, הטקסט שעל הלינק) אלא גם כל מה שמסביב. לקשר רק לדף הבית ותמיד עם המילה “פסיכיאטר” זה אולי יעיל יותר בטווח הקצר אבל לא מומלץ כאסטרטגיה.

עוד דבר שכדאי להביא בחשבון כמקשרים, הוא שקישור שאנשים באמת מקליקים עליו שווה הרבה יותר. לכן, לא מספיק לקשר לירדן אלא כדאי לספר קצת על הבלוג. למשל, לומר שהוא מספק לעיתים קרובות נקודת מבט מרתקת על פסיכולוגיה ופסיכיאטריה; תשובות לשאלות שאולי שאלתם את עצמכם בשקט אבל לא העזתם לשאול אחרים; ולעיתים גם התייחסות יחידה מסוגה לעניינים שמערבים טכנולוגיה ופסיכולוגיה.

צמד פוסטים שאני באופן אישי חושב שמגיע להם להיקרא על-ידי הרבה יותר אנשים הם על הדיכאון חלק א’, שעוזר להבין עד כמה נפוצה ומגוונת התופעה; וחלק ב’ שעוסק גם בתרופות ושיטות טיפול לדיכאון.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דיזי   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 2:51

  אני בעד!
  אבל מה הסיכוי שבסוף גוגל יעניש את האתר, כיוון שהשגת קישורים רק לצורך מיקומים אינה מותרת לפי חוקי האח הגוגל?

 • טל   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 5:41

  לא נראה לי שיש סיכוי שגוגל יענישו כל קישורים אמיתיים. אם תבדוק את האתרים שהופיעו עד לא מזמן ראשונים בחיפוש “פסיכיאטר” אז תראה שם תרגילי קידום מלוכלכים שגוגל האמיתי העניש עליהם כבר ב
  2003
  גוגל בעברית הוא לא קרוב אפילו ברמתו לגוגל באנגלית. לדעתי, אם אתה באמת רוצה ומוכן להתלכלך, אפשר להגיע למקום ראשון כמעט עבור כל ביטוי.

 • תום   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 6:01

  למה?

  למה שנרצה לפרסם פלוני אלמוני בלי שום נימוק מתקבל על הדעת?

 • קורא ג   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 7:08

  כמדומני שהחוק בעבר הטיל סייגים על פרסום גלוי עבור רופאים, עורכי דין, וטרינרים ופסיכולוגים
  החוק גם דרש מהם למנוע מאחרים לעשות זאת עבורם
  עורכי הדין הפסיכולוגים והוטרינרים נוטים להתעלם מהוראה זו אולם הפסיכיאטרים המוזרים ממשיכים לשמור על החוק
  יפה עושים מר לוינסקי והמכון שבבעלותו שהם מקדמים את הפסיכיאטריה קדימה

 • עמרי   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 9:08

  עם כל ההערכה להשקעה של ירדן ברשימות במהלך השנים, הוא לא היחיד שהרים פרויקטים בהתנדבות.

  הקריאה שלו לבלוגרים של רשימות לפרסמו, מריחה לא טוב ואינה ראויה. כיון שאף אחד מאותם בלוגרים אינו מומחה בפסיכיאטריה, הרי זו רק דאגה לאנ”ש

 • תום   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 17:27

  וגם מה שעמרי אמר

 • שי   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 21:45

  במה הוא פסיכיאטר יותר טוב מאחרים? או שמא מדובר בחבר? ואז מה אתה רוצה מאיתנו בעצם?

 • טל   ביום 4 בינואר 2010 בשעה 6:42

  שי, אולי הוא לא פסיכיאטר טוב מאחרים אבל אני מקווה שאתה מבין שהמיקום בגוגל לא אומר כלום על איזה מטפל אתה. המצב לפני הבקשה שלו היה שמי שהיו במקומות הראשונים גם לא היו כנראה פסיכיאטרים טובים ממנו (בכל אופן אין שום דרך למדוד) אלא פשוט היו אלו ששילמו לכל מיני חברות שעסקו בקידום מלוכלך.
  איך שלא יהיה, פסיכיאטר שלא עוסק בקידום כזה ואין לו את הלוורג’ שיש לירדן לא ישיג הרבה עבודה מגוגל ואולי טוב שכך

 • שוקי   ביום 3 בינואר 2010 בשעה 11:35

  גוגל תמיד חוזרת על המנטרה שאסור לעשות דברים שנועדו רק לשפר מיקומים. אבל כאן לא מדובר על זה – ירדן באמת כותב ועושה דברים שונים, מיוחדים, שמצדיקים לינק. לקשר ולהסביר למה קישרת ומדוע זה לגיטימי.

השאר תגובה