פוסט מספר 1159

זו חתיכת היסטוריה בשבילי. הבלוג ברשימות היה הראשון מבין האני-אחזור-אליכם-עם-המספר בלוגים שיש לי היום. לכן אפשר לומר, בלי להפריז, ששיחת השכנוע שעשה לי אורי ברוכין מתישהו בשנת 2003 כדי שאצטרף לקבוצת הכותבים הראשונה, שינתה את חיי.

ערב העלייה לאוויר הייתי די לחוץ. פתאום קלטתי שאני מוקף באנשים מעניינים ממני, שהם גם כותבים מוכשרים מאד. לא היה לי מושג מה ואיך אני הולך לעשות עם בלוג. לא היה לי מושג על מה אני הולך לכתוב, ואיך זה קורה בדיוק שאני כותב חינם וזה לא פרוזה (לפרסום פרוזה בחינם הרגיל אותה, עוד קודם, במה חדשה האלמותי).

אבל כמו שיודע כל מי שמכיר אותי – כשאני מתחיל לדבר קשה לי להפסיק.

אחרי 7 שנים, 1,158 פוסטים ו-10,733 תגובות, עברתי היום מרשימות לבלוג עצמאי מבוסס וורדפרס (בהזדמנות זו, אגב, גיליתי 74 טיוטות אבודות לפוסטים שמעולם לא עלו לאוויר. עוד סיבה לוורדפרס). זה קרה, בסופו של דבר, בזכות אחי טל – שלא רק הרים את הבלוג החדש ותפר הכל יפה בין לילה, אלא גם פרסם באותה הזדמנות פוסט חשוב מאין כמותו לכל מי שעובר מרשימות לוורדפרס.

כמובן, כל היציאת-מצרים מרשימות – שאני רק חלק קטן ממנה – חייבת תודה גדולה למי שהביאונו עד הלום, וקרעו את ים סוף בשבילנו בהגיע הזמן. מבחינות רבות ברוכין, לוינסקי וגליני הרימו כאן פרויקט חדשני לא פחות מפרויקט הקמת רשימות. במיוחד במה שקשור ל-SEO, אפשר לומר בלי להגזים שהם הלכו על פתרון שאפתני והתוצאות בינתיים מאד מרשימות.

(הסבר למי שממש חשוב לו להתעמק: הבלוגים הישנים מרשימות יבצעו רידיירקט 301 מכל פוסט ישירות למיקום החדש שלו, בבלוג החדש, ובצורה פשוטה מאד. מכיוון שאחוז מכריע מהתנועה שהבלוג שלי מקבל היא לפוסטים ישנים ומגוגל, זה אומר שאנשים ימשיכו להגיע כמעט כמו קודם ותמיד למקום הנכון).

מכיוון שכל השלושה הם, למיטב ידיעתי, אנשים עסוקים מאד אז אני חושב שדי סביר שהפרויקט הזה עלה להם בדמים (על מצפוני רובצת העובדה שאולי בזמן שאני עצמי בזבזתי לנ”ל, יכולים היו להיכתב כמה פוסטים לבלוג המצוין של ירדן לוינסקי).

אז באמת: תודה על הכל. וזו לא פרידה – רק שינוי מצב צבירה כזה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אדוה   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 8:11

  בהצלחה!
  איפה הקישור לפיד RSS?

 • ח ל י   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 8:14

  תתחדש 🙂

  נ.ב.אתה בטוח שאתה רוצה את תהליך ההרשמה והפרטים בתגובות אליך?

 • א.   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 8:35

  לא לגמרי הבנתי, אתה משנה URL? איפה בעיצוב חדש הזה נמצא הלינק לכתובת הרסס החדשה?
  אולי כדאי לפרסם פוסט חשוב מאין כמותו על מעבר לוורדפרס שמציין שצריך להיות קצת יותר ברורים, ולעדכן את הקוראים האם היה שינוי בכתובת הרסס או שאפשר להשאר בישנה.

 • ריקי כהן   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 8:48

  מצטרפת לשבחים, להשתאות על הפתרון הטכנולוגי הגאוני ולקלות שבה ניתן לעבור. תודה רבה לאורי, ירדן, אילן וטל גלילי על עמוד הסיוע.

 • אסי סיקורל   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 13:51

  בהצלחה שוקי.
  הגיע הזמן שניפגש בפיזי?

 • שוקי גלילי   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 16:08

  אסי – בהחלט.

  א. – הרסס למעלה מימין. פוסט שכתובתו המקורית היא
  http://www.notes.co.il/shooky/X.asp
  הופך בבלוג החדש לפוסט שכתובתו
  https://www.shooky101.com/?p=X
  וכך ניתן לבצע הפניה אוטומטית מהראשון לשני. לדוגמא:
  http://www.notes.co.il/shooky/65972.asp
  יפנה אוטומטית לפוסט
  https://www.shooky101.com/?p=65972

  חלי – לא צריך להירשם, כן צריך לתת אימייל. הסיבה שהאימייל חשוב הוא שלפעמים מישהו כותב משהו שדורש אימות של הזהות שלו (באמצעות משלוח אימייל). כמובן שאפשר לתת אימייל פיקטיבי, ובתגובה שלא נכתבת בשם של מישהו אחר או כוללת ספק-לשון הרע, זה לא יהווה מבחינתי סיבה למחיקה.

  אדווה – תודה. למעלה מימין.

 • אדם   ביום 10 באפריל 2010 בשעה 21:09

  וואו, התבנית וורדפרס של רשימות פשוט תענוג. אהבתי מאוד.

  אני תוהה למה הכוונה ב”התאמהע”י Automattic” בתחתית העמוד – האם ברוכין לוינסקי’ ושות השתמשו בשירותי Automattic לביצוע הפרוייקט השאפתני הזה?

 • admin   ביום 11 באפריל 2010 בשעה 14:34

  אדם – אכן, בחור חביב בשם יואב היה אחראי להתאמת העיצוב, ועשה זאת בשם אוטומאטיק.

השאר תגובה