3 בעניין מרגלית הר שפי

1
כנראה שאני לא יודע על מרגלית הר שפי שום דבר שאתם לא יודעים. אני יודע את מה שפורסם בתקשורת: היא הייתה מיודדת עם יגאל עמיר; הוא גילה לה שהוא מתכנן לרצוח את יצחק רבין; היא ניהלה איתו ויכוח בשאלה אם על רבין חל דין רודף ואף ביקשה עצת רבנים בעניין. כל זה, אם אינני טועה, על-פי עדותה בחקירת המשטרה, שבה גם טענה שלא האמינה לעמיר וחשבה שהוא מתרברב ותו לא.

2
כמו החוקרים והשופטים אינני בוחן כליות ולב ואין לי שום דרך לאשש או להפריך טענה של אדם על מה שהתרחש בנפשו. אך הטענה, כשלעצמה, לא נשמעת מופרכת. אולי באמת הר שפי לא שיערה שעלוב הנפש הלהוט להרשים מתכוון ברצינות להתנקש בחיי ראש-ממשלת ישראל. אם במקום להתייעץ עם רב הייתה מתייעצת עם פסיכולוג אולי הסיפור היה נגמר אחרת.

3
בתקופת משפטה של הר שפי היה לי חבר לעבודה, שדעותיו והתבטאויותיו הקצינו בעקבות רצח רבין. גם קודם חשב שיש לנהוג בהתנחלויות ובמתנחלים “ביד קשה”. מאז הרצח הוא החל לפרט. באחת הפעמים עברה לי בראש מחשבה צינית חטופה  – שבמציאות המשפטית החדשה המעשה הנכון למי שרוצה לכסות לעצמו את התחת, הוא לדווח עליו לשב”כ.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • חצי נחמה   ביום 19 באוקטובר 2010 בשעה 6:13

    מרגלית הר-שפי סבלה מרוח הנקמה שפשתה אז. הורשעה בסעיף מפוקפק בגלל הרומנטיזציה שעשו לה כ”אהובתו של הרוצח” דבר שלא היה ולא נברא, והרצון להגן על ה”שמפניה” שלא תישפך ותלכלך את כל הרשלנים שהיה להם מידע ולא עשו כלום.

    תראה את התגובות המתלהמות עד עכשיו. אפשר להגיד שאין ראיות חדשות (אפילו שיש) אבל להגיד “מי שתומך בזיכוי מסייע לרצח” זו אמירה מטופשת ונקמנית בהתחשב בעובדה שמה שנטען הוא שאינה אשמה מבחינה משפטית במיוחס לה, לא שצריך למחול לה על מעשיה.

  • רונה   ביום 19 באוקטובר 2010 בשעה 15:12

    אם היא התייעצה עם רבנים אם באמת חל עליו דין רודף כנראה שהיא ידעה שמדובר בנושא מספיק קונקרטי. היא ידעה שעמיר מנסה להחליט אם קיים ציווי אלוהי לרצוח את רבין, לא פחות. זה לא נשמע לך קצת יותר מפורש והחלטי מאשר חבר שלך ששונא קבוצה רחבה של אנשים שהוא לא ממש מכיר ויודע מיהם?

השאר תגובה