המרכז נגד המוסד: קמפיין בנושא וועדות הביטוח הלאומי

בשבוע טיפוסי פונים אליי לפחות חמישים או שישים אנשים וגורמים שונים בהצעות, על מה לכתוב ולאן לקשר. בדרך-כלל אני מקפח את מי שמייצגים אינטרסים מסחריים לטובת אלו שפועלים בהתנדבות, ובאופן טבעי זקוקים יותר לעזרה. ובכל מקרה – אי אפשר לכתוב על הכל.

יוצא הדופן הנוכחי הוא הקמפיין האינטרנטי של המרכז למימוש זכויות רפואיות (שאת הפרסומות שלו באמצעי התקשורת קשה להחמיץ, ויש להודות שיש בהן משהו מעצבן).

סיפור הרקע על רגל אחת: המוסד לביטוח לאומי – זה שהיה אמור להיות רשת הביטחון של כולנו – הפך בשנים האחרונות לחברת ביטוח מן המניין, כלומר לגוף שיודע לקחת כסף אבל עושה הכל כדי לא לתת. האוכלוסיות הכי חלשות הן גם אלו שהכי נפגעות מכך – קשישים, נכים, מובטלים, חולים במחלות קשות.

אני מכיר כמה מקרים של אנשים שלא קיבלו מהמוסד את המגיע להם על-פי חוק, עד ש”עשו שריר” – דבר שלרוב האנשים הוא לא טריוויאלי. המרכז למימוש זכויות רפואיות, לפחות על-פי פרסומיו, מצליח לעזור לאנשים כאלה. מן הסתם לא לשם שמים אלא בשביל אחוזים, אבל זה הרבה יותר טוב מכלום.

המטרה המוצהרת של הקמפיין החדש שלהם היא “לדאוג שיהיה פיקוח על אותם רופאים (בוועדות הרפואיות. ש.ג.). שהיחס האנושי והמדויק יינתן לכל מי שנכנס בשערי הביטוח הלאומי, ולא רק למי שמזלו הביא אותו לעמוד מול רופא ‘טוב'” (הקליקו על התמונה לטקסט המלא). סוג מתוחכם של יחסי ציבור? אולי. אבל הנושא מספיק חשוב כדי לכתוב פוסט. טוב שמישהו לקח על עצמו לדבר עליו, אפילו אם יוצא לו מזה משהו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ברכה   ביום 2 בנובמבר 2010 בשעה 12:37

  שוקי שלום!
  אני קוראת את הבלוג שלך כבר הרבה זמן. הפוסט הזה מעניין אותי במיוחד כי גם אני הייתי לקוחה של המרכז למימוש זכויות. כל מה שכתוב כאן קרה לי בדיוק – גם אני פניתי לביטוח לאומי והתייחסו אלי בצורה משפילה וטענו שלא מגיע לי כלום. הרופא בוועדה גם אמר לי שאם אני אלך לעבוד אולי אני אמצא גם חתן. חצוף!!!אחרי הועדה הגעתי למרכז למימוש זכויות. אני חושבת שרק מי שמקבל את השירות בחברה הזו מבין בדיוק למה היא קמה. התייחסו אלי כל-כך יפה! בכל-כך הרבה כבוד. התייחסו אלי כבן אדם!!! טיפלה בי מנהלת לקוחות בשם נועה שהיא פשוט התגלמות טוב הלב האנושי. ובסוף תנחש מה קרה – קיבלתי גם קיצבת נכות וגם תחושה שעדיין יש מקומות בארץ הזו שיודעים לכבד אנשים.

  הערה חשובה: תגובה זו ותגובות נוספות, באותו סגנון אך בשמות שונים, נשלחו מאותה כתובת IP, מה שעשוי להעיד על כך שנכתבו בידי אותו אדם.

 • איתי   ביום 7 בנובמבר 2010 בשעה 12:13

  למה הטוקבק של ברכה נראה ממש כמו טוקבק בשכר?

 • ניר   ביום 24 בנובמבר 2010 בשעה 20:23

  אז לגבי המרכז לזכויות רפואיות –

  אמא שלי עובדת סוציאלית ומתעסקת בדיוק בזה.

  המרכז למימוש זכויות לוקח *אחוזים*. וזו הבעיה.
  גם אם כל מה שהמרכז עשה היה לשלוח אותך לקבל חוות דעת מרופא פרטי, ואולי גם לשכור עורך ליומיים עבודה, אתה תמשיך לשלם במשך עשרות שנים.

  המרכז בעצם עוסק בהפחדה, ועל ידי הפחדה מרוויח כסף.
  “אל תתעסק עם ביטוח לאומי לבד. הם משוגעים. בוא אלינו, אנחנו נגן עליך”.

  והם עוד בעיקר עושקים את האוכלוסיות החלשות, אלא שיותר קשה להם לממן עורך דין או חוות דעת רפואית – דווקא הם אילו שישלמו בטווח הארוך פי 10.

השאר תגובה