300 מיליון סיבות טובות

לא שבנק לאומי גרוע יותר מהבנקים האחרים בישראל, אבל נכון לעכשיו הוא לוקח בהליכה את המקום הראשון בציניות וזלזול באינטליגנציה של הלקוחות שלו.

חבריי בעבודה שחורה מציעים להחרים את הקמפיין הציני של בנק לאומי, “מיליון סיבות טובות”, שמטרתו להעניק לבנק דימוי חברתי.

אני מצטרף להצעה הזו בכל לב, ויש לכך בערך 300 מיליון סיבות טובות שאני יכול לחשוב עליהן (הקישור הוא לידיעה על מחאת ניצולי שואה נגד 300 מיליון שקלים המוחזקים לכאורה בידי הבנק ב-4000 חשבונות שנפתחו לפני השואה. בנק לאומי כיכב גם בסרט הטלוויזיה של “אורלי וגיא”).

מיליון שקלים “למטרות חברתיות” זה באמת מעליב כשנזכרים שמדובר בפרומיל אחד מעמלות הבנקים שלאומי וחבריו לקרטל (לכאורה) לוקחים מאתנו כל שנה (טכנית, מדובר בעמלות על העו”ש בלבד – סך העמלות על שירותים בנקאיים גדול פי עשרה לפחות). אפשר לנחש שעל עורכי הדין, הלוביסטים והיח”צנים שמופעלים על בסיס קבוע כדי לשמר את המצב הזה, מוציאים עשרות מיליונים בשנה.

הייתי קורא לכם להחרים את בנק לאומי לגמרי ולעבור לבנק אחר, אבל כשיש קרטל זה לא באמת משנה למי אתה משלם את הכסף שלך – בכל מקרה ידפקו אותך. מה שאני יכול לומר לכם, באופן אישי, הוא שאין סיכוי שאתן אי פעם אגורה מכספי לעמותה שמשתתפת בקמפיין העלוב הזה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • טלילה   ביום 12 בדצמבר 2010 בשעה 13:54

  אוי שוקי, אבל ככה אתה שופך את התינוק עם המים. כל מילה שלך בסלע ובכל זאת, אני נעניתי לבקשה של צב”ח רמת גן שהגיעה אליי במייל והצבעתי עבורם, חבל לי שהם יאבדו גם את המעט הזה.

  http://www.youtube.com/Leumi1Million?x=rHPMbVo2sUM

 • בועז   ביום 12 בדצמבר 2010 בשעה 16:50

  לכו לבנק הדואר, אם אתם לא טייקונים שירותיו מספקים

 • גרידג'   ביום 12 בדצמבר 2010 בשעה 20:28

  מיליון ש”ח הם פרומיל ממה שהבנקים גובים כעמלות עו”ש בשנה. נפלא.

  בישראל כ-4.5 מיליון חשבונות בנק. כלומר הבנקים גובים מכל חשבון 19 ש”ח בחודש עמלות עו”ש, בממוצע. נשמע לי סביר בהחלט וזה גם דומה לסדר גודל העמלות שאני משלם. אני לא יודע מה איתך, שוקי, אבל אני לא מצפה שהבנק ינהל לי את חשבון העו”ש בהתנדבות.

 • kafka   ביום 12 בדצמבר 2010 בשעה 21:11

  כל מילה. הבנקים מתנהגים בישראל כאילו הם חתולים שמנים משוחררים במפעל גבינה הולנדית. אין יכולת לאזרחים לשים למצב הזה סוף חוץ מלכתוב כתבות כאלה ולהפיצם ברבים.
  ישר כוח

 • אחת   ביום 13 בדצמבר 2010 בשעה 13:23

  נו באמת… מתבכיין ומחרים את העמותות? וממשיך עם הבנק כי “אין לך ברירה”?
  הייתי ממש מוכנה להקשיב לך אבל לא הצגת שום אלטרנטיבה ראויה. אני מעדיפה שהמיליון ילך לעמותות ולא לפרסומאים (למרות שעל הפקת הקמפיין מן הסתם עבדו כמה וכמה),
  מה העמותות אשמות? תשאל כל מתנדב (בעמותה שמנהליה לא מקבלים שכר, למשל. יש אחת או שתיים כאלה) כמה כל שקל עוזר.

 • דוד   ביום 14 בדצמבר 2010 בשעה 12:11

  אז תצביע לעמותה העוזרת לניצולי השואה
  http://www.youtube.com/Leumi1Million?x=fW3G9_7iZiQ

 • אסף   ביום 14 בדצמבר 2010 בשעה 22:23

  גרידג’, אתה טועה – אף בנק לא מנהל לך את החשבון בהתנדבות, אבל לסטודנטים\צעירים\פנסיונרים\עסקים ? יש פה מספיק סוגי אוכלוסיה שלא משלמים שקל עמלה ואף בנק לא מתלונן. למה ? בגלל שהם מרוויחים הון ממסחר בכסף (עם בנק ישראל, בבורסה, השקעות וכיו”ב) תוך שהם מתחייבים שהוא ישמר, ז”א יחזור אליך כשתצטרך, ולא משנה מה (אחרת, תהפוך לנושה).
  זה אומר שהם לא צריכים עמלות עו”ש ולא צריכים עמלות נקודה.

  שוקי, אני איתך – זה קמפיין מגעיל שבזכותו רוצה הבנק (שמנהל את החשבון שלי, בדרך זו או אחרת) לא לשלם מיסים ולגרום לאחרים לפרסם אותו בחינם.

 • איתי   ביום 15 בדצמבר 2010 בשעה 11:44

  אחת, אני ועוד כמה עשרות כבר חתמנו על התחייבות לתרום 100 שח לעמותה שתפרוש. אם נהיה מאה זה כבר 10000 שח (הפרס הנמוך) אם נהיה 2000 זה כבר הפרס הגדול. אם נניח שרק 20% יקיימו את הבטחתם אז מספיקות 10000 חתימות כדי לספק לעמותה את הפרס הראשון בלי לשרת את הקמפיין של בנק לאומי.

טרקבאקים

השאר תגובה