אחר-כך הם לקחו את השומפלבים

מעט אנשי תקשורת בכירים בישראל של היום הם אנשים הגונים ו/או מרחיקי ראות מספיק כדי לכתוב טור כמו זה של אטילה שומפלבי.

ביבי והפליטות” הוא טור חד ופשוט של שומפלבי העוסק באחריות של ראש-הממשלה בנימין נתניהו לגל השנאה ששוטף את ישראל.

שומפלבי מדבר בעיקר על שנאת הזרים והערבים, אבל נדמה לי שאפשר בשקט להכניס לרשימה גם את החרדים, ובוודאי קבוצות נוספות. שומפלבי מדבר על האחריות הנובעת ממחדליו של ביבי, מהעלמות העין ומהשתיקות. אני הייתי מוסיף נקודה למחשבה: עם כל מעשי האלימות, ההפגנות וההסתה של השבועות האחרונים, נגד ערבים, פליטים, עובדים זרים, חרדים, עובדי שירותי הכבאות. יכול להיות ששכחנו משהו? רגע… זה שם איפשהו… יכול להיות משהו שקשור ל… שריפה בכרמל?

כי באמת, העיתוי הזה שבו החברה הישראלית נקרעת פתאום לגזרים הוא נוח מדי, פשוט מדי, במיוחד כאשר בראש הממשלה עומד אדם שעשה קריירה מטקטיקות של הפרד ומשול, מליבוי פלגנות ואיבה ומזריעת ויכוח ומחלוקת.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • ברוך   ביום 23 בדצמבר 2010 בשעה 3:17

  טוב שאתה לא נסחף. כולה מאמר שאומר שנתניהו תחמן. יש כאלה עשרה כל יום מאז 1995 בערך.

 • אסתי   ביום 23 בדצמבר 2010 בשעה 7:11

  ואם כבר מדברים כדאי להזכיר את הידיעה שפתחה את חדשות הבוקר – הכבאים אכן יקבלו כמה מיליונים, אבל רק אחרי שתושלם תוכנית הרפורמה בכבאות…

  כלומר הטינופת הצליח שוב לצאת מכל העסק זך וטהור ועם עוד כמה מנדטים בכיסו. המתים – נשכחו, הכרמל השרוף – שרוף, והוא ונערי האוצר מדלגים אל המנוף הבא לקדם את עצמם.

 • עידו לם   ביום 23 בדצמבר 2010 בשעה 9:14

  מה אתה מזיין את המוח? השאלה היא פשוטה מאוד: למן הצפון תל אביבים שהם לכאורה נורא בעד הפליטים ודו קיום לא מעבירים אותם אליהם? ביום שתתנו תשובה לזה אולי מישהו יתחיל לקחת אתכם ברצינות.

 • שוקי גלילי   ביום 23 בדצמבר 2010 בשעה 19:02

  עידו – אני גר בדרום העיר כך שאני לא מבין איך זה רלוונטי בשבילי.

 • עידו לם   ביום 23 בדצמבר 2010 בשעה 19:16

  בסדר שוקי אתה אחלה גבר ומן הטובים שנינו מסכימים על זה עכשיו רצוי שהצפון תל אביבים המיוסרים שכול גורל הגזענות הישראלית הם נושאים על כתפיהם הרחבות יתכבדו ויענו על השאלה שהצגתי יחד עם כול דרום תל אביב(או לפחות חלק ניכר מדרום תל אביב).

 • שוקי גלילי   ביום 24 בדצמבר 2010 בשעה 1:33

  אני חושב שאתה טועה עידו. אני חושב שבקרב הפעילים למען זכויות הזרים אין רוב לתושבי השכונות הצפוניות אלא דווקא לתושבי הדרום ולב העיר. המקום שבו יש חיכוכים הוא בשכונות דרום-מזרחיות, כמו כפר שלם ושכונת התקווה.

  עכשיו, שלא תבין לא נכון – אני לא חושב שכל מי שטוען שיש בעיה הוא גזען. אדרבא – אני מסכים שיש בעיה, כי ישנו מספר גדל והולך של פליטים שהמדינה לא מתירה להם לעבוד ולא מעניקה להם שירותים בסיסיים (בריאות, חינוך, דיור וכו’). זה מתכון לצרות. אבל לרדוף את האנשים האלה זה ממש לא הפתרון.

השאר תגובה