שתי עוגות, נערה יפה ונוסטלגיה

מזמן לא פרסמתי כאן שום דבר שקשור לאוכל, שזה קצת חבל כי יש לי הרבה דברים לומר על אוכל ולא כולם מתאימים לבלוג החומוס. אז יהיו דברים שתקבלו בזוגות.

1. מחמם את הלב לגלות שיש עוד אנשים שמכינים עם הילדים שלהם עוגת ביסקוויטים ללא אפיה, מתכון שחלק מאתנו זוכרים מילדותנו מהספר הקלאסי “ילדים מבשלים” של רות סירקיס. בעיני זו יותר מנוסטלגיה. המתכונים הפשוטים והיצירתיים הללו והדרך בה נוסחו והוצגו, והכותרים בהם הופיעו, הם מנכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית. בין השאר משום שהם מהווים בבואה של הישראליות כפי שנראתה פעם.

בישראל של פעם, ממלכת האלתור והפשרה, הכל נראה אפשרי. חצילים הפכו לכבד (ע”ע “סלט חצילים בטעם כבד”), לחם יבש הפך לקציצות, לחמניות העמידו פנים שהן בגט וכשלחברת “אסם” היו עודפי פסטה היא המציאה את הביסלי. נדמה לי שאפשר לומר שישראל של המאה ה-21 נמצאת בקיצוניות אחרת. לכן, לדעתי, הנוסטלגיה מתערבבת בהדרגה בהכרה שב”מתכונים” של פעם, הייתה בכל זאת איזו חכמה.

2. עוד עוגה ונוסטלגיה, וגם נערה יפה כמובטח בכותרת, ממתינים לכם בסרטון ההורס שלהלן. עלמה, מבלוג האוכל המקסים דברים בעלמה, מככבת במתכון מצולם בסגנון שנות ה-50′, מעוטר ברפליקות מאלפות מספר הבישול הקלאסי “כך נבשל“. כדאי גם להציץ בפרוייקט “כך נבשל 2.0” המצויין, בשביל ההקשר. אבל קודם כל תצפו:

עוגת שזיפים from Noa Levin on Vimeo.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

השאר תגובה