התרגיל המסריח של כחלון

יותר מדי דברים לא מסתדרים בסיפור הפרישה של משה כחלון מהחיים הפוליטיים. אלא אם כן מדובר בתרגיל מתוכנן היטב ומסריח למדי.

לפני ימים מספר שאלתי חבר, המעורה לכאורה מאד בנעשה במסדרונות השלטון, כיצד הוא מפרש את פרישתו הדרמטית של משה כחלון מהחיים הפוליטיים.

הביקורת של כחלון

קוראים לזה "הביקורת של משה כחלון".

החבר אמר שלדעתו יש משהו שאנחנו לא יודעים – מחלה חו”ח או אולי ג’וב ממש טוב – כי אף פוליטיקאי שפוי לא יעזוב את הפוליטיקה כתרגיל, אפילו לדקה. יש לו יותר מדי מה להפסיד.

אני אמרתי לו שהמחשבה הראשונה שלי הייתה שמדובר בספין ושכחלון יחזור בתוך כמה ימים, אבל ככל שעובר הזמן אני משתכנע שהניחוש השני שלי (הראשון של זוגתי, אם כבר קרדיטים) היה נכון – כחלון פרש מהליכוד כדי לחזור בתוך מנהיג המפלגה עם לכתו של נתניהו.

הנקודה שנראתה לי מעניינת במיוחד היא שכחלון אמר בפירוש לא רק שהוא הולך אלא גם מתי יחזור– בעוד שנתיים.למה דווקא בעוד שנתיים? אולי כי זה יהיה עיתוי מצוין להיערכות לפריימריס הבאים?מה גרם לו לפרוש, לפי הגישה הזו?

אולי אמונה מוחלטת בכך ש”הליכוד הולך לאבד את השלטון” בבחירות הקרובות (הקישור הוא לכתבה בערוץ 10 בה נטען שהוא אמר את הדברים במו פיו, ולאנשים רבים במסגרת “הביקורת של משה כחלון”).

אם אכן צפוי למפלגה פיאסקו, אפשר להבין מדוע הוא לא רוצה להיות חלק ממנו, ולכן הוא גם עושה הכל כדי שנתניהו ירחיק אותו מכל מעורבות במערכת הבחירות (כולל להתראיין לידיעות השנוא וליזום כתבות כמו זו שפורסמה בערוץ 10 בה מצוטטים “מקורביו”).

גם יכול מאד להיות שכחלון חשב ואולי אפילו ידע, שהוא ממילא ב”רשימות החיסול“. שהוא מאיים על נתניהו ושהנ”ל יעשה הכל כדי לחסל אותו – כמו שעשה בעבר (בהצלחה גדולה יותר או פחות) לדוד לוי, דן מרידור, איציק מרדכי, אריאל שרון ואחרים.

ואדרבא – אם הוא לא מסייע לנצחונו של נתניהו בבחירות, אז ברור שעדיף לו (בתור פוליטיקאי ציני וחסר עכבות) לעשות הכל כדי להכשיל את נתניהו, ויפה שעה אחת קודם. לכחלון טוב שהליכוד יפסיד בבחירות.

זה לא פשוט – בוחרי הליכוד עלולים לא לסלוח לכחלון על הנטישה, במיוחד אם היא תוביל להפסד צורב. מצד שני, כחלון מצדו הרי הצהיר שהוא לא רץ אבל גם לא עוזב את הליכוד, שהוא חייל של השכונות ושהוא יעזור ויתן כתף ויעשה כל מה שיתבקש.

שלא במפתיע, נתניהו העניק לו חיבוק דב הכשהציע לכחלון להוביל את קמפיין הבחירות. כחלון לא סרב, אבל הקפיד לספק לעיתונאים את הכותרות הנכונות – שהמדיניות הכלכלית לא לרוחו, הממשלה מנותקת מהבוחרים, שנתניהו שם רגל לרפורמות חשובות, וגם שהוא, כחלון, התנגד להעלאת המע”מ.

בבית משפחת נתניהו, כידוע, לא סולחים ולא שוכחים. אם כחלון ימשיך בשלו הוא לא ינהל את קמפיין הבחירות של הליכוד, תהיו בטוחים בכך. במקום זה, הוא ישלח את מקורביו להגיד בכל מקום – שלא לייחוס – שביבי הרס את הליכוד וגרם לעזיבת כחלון ולאובדן השלטון.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אסף   ביום 14 בינואר 2013 בשעה 22:01

  היי שוקי ,

  היום נתקלתי בכרזת בחירות שבה הליכוד מתגאה בהורדת מחירי הסלולר.
  התחלתי לחשוב שוב על העניין של כחלון, ועכשיו אחרי הצפייה בסרטוני אלדד יניב ,
  אני בטוח שמשהו מאוד מסריח קרה כאן .
  איך זה , שהשר היחידי שיצא נגד טייקונים והיטיב עם האזרח , פורש בשיא תהילתו הפוליטית
  כאשר הוא הכי פופולרי בלכוד , אולי יותר מביבי ?
  ונניח שהיו רשימות חיסול, עדיין הסקרים ניבאו 20 מנדטים למפלגה בראשות כחלון .
  למה הוא ויתר על כל זה ?
  אני משוכנע שסחטו אותו על סמך ראיות מפלילות או מלכודת שטמנו לו בסגנון נערת פיתוי .
  זה למה אנחנו חייבים את כחלון בכנסת .

  אסף

 • שולמית   ביום 16 בינואר 2013 בשעה 22:28

  אם אינני טועה כחלון קיבל ג’וב טוב אצל מישהו ממש לא עני.

השאר תגובה