מאיר שטרית – תמיד גורם נזק

מדי פעם אני שואל את עצמי איך ייתכן שהאיש הזה, מאיר שטרית, עדיין נמצא בפוליטיקה וממשיך לגרום נזק בכל מקום שהוא מגיע אליו.

כזכור – בימים אלה, באופן שמעורר לא מעט תמיהות, דוחף ח”כ מאיר שטרית (קדימה) בכל כוחו את חוק המאגר הביומטרי (כתב על כך בהרחבה יהונתן קלינגר בפוסט הכנסת לא דנה מספיק בחוק המאגר הביומטרי). חוק שכל בר דעת מבין שהוא הולך להיות רע לכולנו (כלומר, חוץ מחברת HP שתרוויח הון עתק).

כשמקשיבים לנימוקיו הנלהבים של שטרית בעד החוק, קשה שלא להיזכר בכמה הברקות קודמות שלו. למשל,

מאיר שטרית יסדר לכם מאגר.

איך אחרי שהיה יד ימינו של נתניהו במשרד האוצר של ממשלת שרון – וגילה אכזריות, נבזיות וגסות רוח אמיתית בדבריו על השכבות החלשות – פתאום הפך למקטרג הגדול של המדיניות הזו כאחד מדוברי קדימה במערכת הבחירות של 2006. כמובן אחרי הבחירות, הוא חזר למצב הצבירה האנטי-חברתי שלו.

בימים אלה ממש, האיש שהתגאה במערכת הבחירות של 2006 כי למפלגת קדימה אין אידיאולוגיה, הפך פתאום לאיש עקרונות, הצהיר שמפלגתו “לא תיכנס לממשלת ימין קיצוני” והתגאה בכך שהישארות קדימה באופוזיציה תקשה על פטרונו לשעבר בנימין נתניהו לנהל את המדינה. 

אגב, חוסר השקיפות והדיסנאינפורמציה שמאפיינים את הטיפול בחוק המאגר הביומטרי לא צריכים להפתיע את מי שעקב אחרי התנהלותו של שטרית בנושאים אחרים. לדוגמא, כשהחליף את חיים רמון בתפקיד שר המשפטים (2006), אחד המהלכים הראשונים שלו היה לבטל את רישום הפרוטוקולים בוועדה למינוי שופטים. מה שבטוח בטוח. 

בתור שר התחבורה בממשלת אולמרט, דאג שטרית שנשלם יותר על טיסות לחו”ל. אחרי שהתפייט על יתרונות השוק החופשי, תמך פומבית ברעיון “השמיים הפתוחים” ואיפשר לישראייר להתחרות באל-על, הפך את עורו וטרפד את פתיחת השוק לתחרות. עמי אטינגר ממעריב ציטט ממנו אז את הדברים הבאים: “שום מדינה בעולם לא מוותרת על נכסיה האסטרטגיים, וגם אין אף מדינה, זולת ארצות-הברית, שבה נהוגים ‘שמים פתוחים’…”. שטות מוחלטת, אגב.

מאוחר יותר, בתור שר הפנים באותה ממשלה, הוא היה לאויבם הגדול של העובדים הזרים: “שטרית הקשיח את המדיניות כלפי תושבים זרים עם בעיות הומניטריות, כמו ילדי העובדים הזרים, זרים הנשואים ליהודים ולישראלים ופליטים מאפריקה. אחרי שכל אלה זכו למדיניות מקלה יחסית אצל קודמיו, שהעניקו לא מעט הקלות למקרים ההומניטריים למיניהם, החזיר שטרית את היד החופשית לפקידים הקשוחים של רשות האוכלוסין. כדי לחזק את הפקידות, קידם את הקמתה של רשות חדשה לאוכלוסין, הגירה ומעברי הגבול” (מאיר שטרית: מכה לעבריין דרור לקבלן. תני גולדשטיין, ynet).

פוסט יפה של נמרוד אבישר בנושא הזה: ירד מהפסים – השינוי הגדול של מאיר שטרית.

כל זה באמת על קצה המזלג, אבל נדמה לי שהרעיון ברור: כל יוזמה של מאיר שטרית עולה ביוקר למישהו. במקרה של חוק המאגר הביומטרי – זה יעלה לכולנו ביוקר. חכו ותראו.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • עומר   ביום 14 ביולי 2009 בשעה 12:08

  והדרך לחתום עוברת דרך טביעת אצבע ביומטרית. כמובן שסירבתי לסידור הזה, ונאלצתי להגיע כל שבוע, לעלות ללשכה ולחכות שעה בתור כמו אהבל. אני מניח ש99% העדיפו לתת טביעת אצבע כדי לא לעלות ללשכה ולחכות שעה בתור כל פעם מחדש.
  לפיכך, המדינה הכניסה כמעט את כל המובטלים למאגר הביומטרי, כמעט בעל כורחם

  נ.ב.
  הפקידה בלשכה היתה מאוד נחמדה

 • אב גרוש   ביום 14 ביולי 2009 בשעה 13:01

  הזמינה אותי שוטרת לחקירה במסגרת ביה”ד למשפחה
  ברשלצ.סתם כארטה.דגמו אותי בתחנה בבת ים ושלחו אותי לדרכי.לא נתנו ת.ז ביומטרית בסיום.נעל..
  כל הכבוד !
  כל הננוטכנולוגיה על השלד שלי,ואח גדול על ה א.א.ג. שלי.
  (אני מרגיש כמו אוצר לאומי)

 • רן   ביום 15 ביולי 2009 בשעה 22:03

  באופיו שיטרית דיקטטור ,אדם פרימטיבי ביותר שהנחמה היחידה היא שהוא בן 60 נקווה שעוד 10 שנים הפגע הזה יעלם החיים הציבוריים לאיזה בית אבות כמו חברו מהליכוד שמיר

 • מאיה   ביום 20 באוגוסט 2009 בשעה 10:08

  אדם בעל רקורד עשיר שתרם רבות למען המדינה.
  אדם נחמד ונעים הליכות.

 • עירא   ביום 20 ביולי 2009 בשעה 23:20

  ואת ה”משכורת” שאישתו קיבלה על הקמפיין של “דרך ארץ”. אוופס….

  מתי כבר יקחו את כל השחיתויות והסתירות והחרא שמרוח על הקירות של הפרלמנט שלנו וידונו את כל השמוקים האלו ברותחין? אני לא מבין מה אנשים כאלו עדיין עושים בעמדות בהן הם נמצאים?

 • אפי   ביום 11 ביולי 2011 בשעה 16:03

  נפתח ב Gminds משאל בדיוק בנושא המאגר הביומטרי.
  כנסו והביעו את דעתכם http://gminds.co.il/item_id/173/

השאר תגובה